Sladký nepřítel

Sladký nepřítel https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496453/bmid_sladky-nepritel-fMo-496453.png 4 222 53

Royally (Kristen Callihan) série

< 2. díl

Svět zná Emmu jako princeznu Anyu ze seriálu Temný hrad. Její postava je však popravena a Emma navíc zjistí, že ji její přítel podvádí. Potřebuje si od všeho odpočinout, a tak využije nabídku dobré přítelkyně své babičky a poněkud excentrické samotářky Amalie a odjede na její sídlo Rosemont, kde snad nalezne klid a užije si nějaký čas o samotě. Ke svému překvapení zde potká Luciana, Amaliina vnuka a bývalého profesionálního hokejistu. Pro Luciana je těžké se smířit s tím, že na vrcholu své kariéry musel kvůli zranění nechat hokeje a že se už nikdy nebude moct věnovat sportu, který tolik miloval. Svůj čas nyní věnuje vedení babiččina panství a pečení, které ho přivádí na jiné myšlenky. Emma se mu líbí, kvůli své zahořklosti se jí však vyhýbá a jen peče domácí koláčky a krémové dorty, jimiž jí a možná i sám sobě říká, že je čas zas ochutnat život. Jejich vzájemná přitažlivost sílí, a když oba dostanou ve svých profesích druhou šanci, musí se rozhodnout, zda by měli dát přednost své práci, nebo citům.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Make it Sweet , 2021

Lofda
23.02.2023 2 z 5

Je mi líto, tohle mi nesedlo.. Série VIP od stejné autorky mě dost bavila, ale tady se navrstvilo jedno klišé na druhé. Škoda, lepší hodnocení dát nemůžu, přitom kostra příběhu zajímavá, jen styl vyprávění prostě nebyl pro mě.

Miška935
11.02.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, autorka umí napsat skvělý příběh. Bylo to krasne romantické a ještě když Lucian byl bývalý hokejista (ty ja mužu )

kristy.books
31.01.2023 4 z 5

Sladký nepřítel je samostatný príbeh, hoci sa v ňom objavili aj postavy z autorkinej predchádzajúcej knihy Drahý nepřítel. Názov môže trochu zavádzať, pravdepodobne budete očakávať romantiku v štýle enemies to lovers, ale nebolo to tak (aspoň podľa mňa). Vôbec mi to však nevadilo, príbeh som si užila aj tak.

Lucian zbožňoval svoju hokejovú kariéru, no bohužiaľ, kvôli zhoršenému zdravotnému stavu s ňou musel predčasne skončiť. Aby toho nebolo málo, opustila ho aj snúbenica, preto sa rozhodol na nejaký čas odísť ku svojej starej mame. Povedala by som, že to bol taký medvedík, ktorý navonok síce pôsobil uhundrane a nevrlo, no vo vnútri sa skrýval dobrák so srdcom na dlani, ktorý by pre svojich blízkych urobil prvé i posledné. Bol to skvelý kuchár a pekár, každú chvíľu vypekal rôzne dobroty, až sa mi zbierali slinky. Kľudne by som si ho aj zobrala domov.

Emma práve tiež prežívala jedno z náročnejších životných období - v seriáli, v ktorom hrala už niekoľko rokov jednu z hlavných úloh, nechali jej postavu umrieť a ona netušila, čo bude ďalej robiť. Keď ešte k tomu pristihla priateľa pri nevere, rozhodla sa na nejaký časť odísť na sídlo Rosemont, kde si túži od všetkého oddýchnuť. Emma bola také slniečko, ktoré okolo seba šírilo pozitívnu energiu. Naozaj nebolo ťažké si ju obľúbiť.

Romantická linka sa mi veľmi páčila - od vzájomného doberania a podpichovania cez rozkošné prezývky po veľké iskrenie. Častokrát som sa usmievala ako slniečko na hnoji (najmä pri tom, ako krásne sa Lucian staral o Emmu). Emma a Lucian tvorili roztomilý pár a pekne sa dopĺňali. Samozrejme, že nechýbali ani emotívne momenty, keďže obaja si potrebovali vyriešiť svoje problémy a rozhodnúť sa, ako ďalej naložia so svojimi životmi.

Obľúbila som si aj vedľajšie postavy, napríklad Lucianovu babku, bratrancov a sesternice, bývalých spoluhráčov, Sala... Aj vďaka nim v príbehu prevládala príjemná, priateľská atmosféra.

valika0302
14.01.2023 4 z 5

Autorka vie písať, ale... od prvej až do poslednej stránky som nemala vôbec pocit, že ide o enemies to lovers príbeh. Lucian bol podľa mňa príliš milý, tie jeho myšlienky (zasmiala som občas poriadne), no inklinuje mi, keď je hlavný hrdina viac uzavretý, samotár.
Ale kniha sama o sebe nie je zlá.

Ann98
13.01.2023 4 z 5

Kristen Callihan umí. Tleskám. Upřímně jsem si myslela, že kniha je součástí série a po dočtení si myslím, že by měla být součástí série. Nechápu, proč není. Emma se mi velmi zamlouvala. Mnohem více než ufňukaný Lucian. Na chlapa se teda litoval až moc. Oba si prošli prakticky tím samým a ve finále to oba prožívali jak kdyby jim šlo o život. Neříkám, že jde o banalitu. Ale.. co je moc, to je příliš. Když pominu Lucianovu ukňouranou povahu, tak byly momenty, kdy byl vtipný a sršel humorem a v těchto chvílích se mi zamlouval moc. Přemýšlím, proč ve vztahu jsem já ten kdo peče. Je strašně sexy, když peče chlap. Nebo autorka to podala sexy způsobem?
Co musím říct a mrzí mě to, tak více než hlavní hrdiny jsem si oblíbila vedlejší postavy. Amálie a Saul byli zlatíčka. I Anton, Brommy (asi nejzajímavější postava) a Tina mě bavili mnohem více a to se jim nedostalo tolik prostoru.
A co mě opravdu potěšilo, tak bylo setkání s Maconem a Delilou, ty dva jsem si v předchozí knize naprosto zamilovala, tak aspoň setkání v jedné kapitole mě velmi potěšilo.
Co se týče zápletky, tak ta je prakticky nulová. Vzhledem k tomu, co hlavní hrdinové řeší za problém nebo spíše neřeší, tak se nedá ani nic moc očekávat. Ale jako celek je ten příběh tak milý a sladký, že ho přečtete prakticky na jeden zátah.

kacenka6144
12.01.2023 4 z 5

Příjemná, čtivá knížka. Příběh Emmy a Luciana vás baví. Je v něm všechno, co od takové knížky očekáváte. Stránky hladce plynou jedna za druhou a vy čtete a čtete a těšíte se, co bude dál.

Holubicka1
06.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Ach můj bože, škoda že nevidíte můj úsměv, který mám díky Lucianovi a Emmě. Stačí si na ně jen vzpomenout a nejde jinak než, že se musím zase usmívat.

Dokonalé čtení pro všechny romantické duše. Asi tam někdo objeví nějaké chyby, ale já jsem je nevnímala a jen si užívala krásnou, sladkou romantiku bez nějakého drama.

Lucian Osmond, hvězdný hokejista, pro kterého hokej znamená všechno. Pak se ale jeho život v jeden okamžik změní a Lucian tak ztrácí to jediné, co bylo pro něj v životě nejdůležitější. Vydává se do Kalifornie k babičce, aby se vzpamatoval z rány, kterou mu osud uštědřil a snaží se posbírat a dát dohromady kousky svého života. Lucian se vyhýbá lidem a svoji samotu si užívá, dokud mu do života nevtrhne Emma. Emma Maron, slavná seriálová herečka, která tvrdě pracovala, aby se dostala tam, kde je. Jenže nic netrvá věčně a i život Emmy, který doposud znala, se obrátí vzhůru nohama.
Lucian a Emma se setkávají v době, kdy jsou ztracení a oba se snaží najít novou cestu v životě. A to poslední co čekají je, že ve svém útočišti najdou přátelství a lásku.

Luciana a Emmu jsem si zamilovala hned od prvního seznámení. Milovala jsem jejich škádlení, roztomilé přezdívky, sexy narážky a flirtování. Jiskření a chemie, kterou mezi sebou od začátku měli, byla mimo žebříčky.
A skvěle byli i vedlejší postavy. Lucianova babička, nejlepší kamarád Brommy, Sal, Tina a Tate. Všechny do jednoho jsem si je oblíbila a doufám, že se jednou dočkáme i jejich příběhu.

„Sladký nepřítel“ je pro mě dokonalý romantický příběh ke kterému se budu ráda vracet. Jen si dejte pozor, aby jste při čtení měli po ruce něco sladkého

Leído
05.01.2023 2 z 5

Drahý nepřítel se mi líbil hodně, tohle vůbec. Nechci být přehnaně negativní, ale pro mě velké zklamání. Nudné dialogy, oba neustále fňukali, litovali se, sami sebe i jeden druhého. Necítila jsem chemii, ani sex mě nebavil.

SPOJLER: když budu konkrétní...
1. u obou to byla láska na první pohled, oba popisovali krásu a sexapeal toho druhého hned po prvním setkání, ačkoli o sobě tvrdili, že nejsou povrchní.
2. Co přesně je za tragédii, když skončí role v seriálu? Není přesně tohle podstata herectví? To je jako kdyby zedník brečel, když dostaví jeden dům, nebo kadeřnice, že dostříhala jednu hlavu. A ona měla problém i mluvit s hereckými kolegy, aniž by se nezhroutila
3. těch situací, kdy se navzájem litovali bylo strašně moc, třeba když se jí svěřil, že mu zemřel pradědeček. Nechci zlehčovat odchod kohokoli, na kom nám záleží, ale kolik mohl mít let pradědeček dospělého muže? Není na místě spíš gratulace k požehnanému věku než lítost, touha obejmout, chránit a utěšovat chlapa, kterého skoro neznám, navíc když se to stalo před třemi lety? Stejně jako se všichni báli mluvit o hokeji, aby ho jen zmínka nerozrušila
4. žádost o doprovod na svatbu a následně rozpaky z přidělení společné ložnice bylo velmi neoriginální
5. Léčbu silné poúrazové migrény kuřbou se mi ani nechce komentovat. Spíš než vzrušení jsem u čtení cítila tu migrénu. Nicméně věřte nevěřte, migréna zmizela. Takže až vám bude partner(ka) tvrdit, že ho/ji bolí hlava, nenechte se odradit ;)

Vůbec se mi nechce věřit, že to napsala stejná autorka. Přičítám to tomu, že v případě Macona a Delily byl příběh hate to love, což autorce očividně sedlo víc. A mně rozhodně taky.

luzajickova
29.12.2022 5 z 5

Luciana sem si zamilovala hned, docela aj chápu proč se tak choval, i když to po boku Emm neměl snadné, protože ona byla úžasná, uměla se vcítit do druhého, a také věděla co ten druhý chce nebo si myslí, jelikož byla herečka. Luciana babička byla moc milá a hodná žena, která Emmu přijala s otevřenou náručí, i když se v příběhu vyskytovala málokdy, i tak sem si ji zamilovala. Líbilo se mi, že nebyla namyšlená, jak některé bohaté paničky, uměla s každým komunikovat klidně a vstřícně. Lucian dělal vše možné jen aby se rozptýlil a zabavil a nemyslel na to o co přišel a proč o to přišel. Emma byla od začátku milá, hodná, i přes to čím si procházela se usmívala, to se mi na ní moc líbilo. Také se mi líbilo a byla sem ráda že se tam objevili Delila a Macon, alespoň na chvíli – Jejích příběh je již přeložen a jmenuje se DRAHÝ NEPŘÍTEL, kdo nečetl, velice doporučuji, je to stejně úžasný příběh jako je tento. Emma Luciana změnila, né doslova, ale bylo vidět, že s ní byl spokojený, bylo mu s ní příjemně, smál se s ní, bavil, a také se do ní tím pádem zamiloval, ale to je asi všem už jasné. Navzájem se uzdravili.

Ralemo
25.12.2022 5 z 5

Příjemná knížka se zajímavou zápletkou v podobě dvou ztracených duši. Moc hezky se kniha četla, hezké prostředí, zajímavé hlavní postavy, pár zápletek, smutku, ale nic složitého. Romanťárna k odpolednímu kafíčku, u které se budete culit od ucha k uchu. Hodnotím knihu velice pozitivně, moc se mi líbila, určitě se k ní někdy vrátím. Není co vytknout. :)

Andrejka91
21.12.2022 5 z 5

Byla to taková oddechovka, kde nečekejte žádné zvraty nebo těžká témata. Autorka knihu napsala tak hezky a mile, že nemám co vytknout. Bylo to přesně co mám ráda. Luciana i Emmu jsem si oblíbila a vlastně v knize nebyla postava, co by mi vadila. Lucian je sen každé ženy a kdo by takového chlapa nechtěl? Ja bych ho brala všema deseti.
Mám ráda autorčin styl psaní, řadím ji mezi mé oblíbené a těším se na její příští knihu.

Knihy_nad_zlato
19.12.2022 5 z 5

Jak už to tak u knih Kristen Callihan bývá, i tahle se četla úplně sama. I tahle měla skvěle prostředí. Stejně tak výborné postavy, i hezkou romantickou linku.
Jenže mi tu chyběla nějaká větší zápletka, něco s čím by se musely hlavní postavy opravdu poprat.
A jak už to tak u mě bývá, i když byly hlavní postavy opravdu dobré, zase jsem si nejvíc oblíbila jednu vedlejší, a to Brommyho. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla i kniha o něm.
Každopádně stejně, jako všechny knihy téhle autorky, i Sladký nepřítel se mi moc líbil. A můžu prohlásit, že ať vyjde Kristen Callihan cokoliv, já si to přečtu.

Tesset
19.12.2022 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Hlavní postavy jsem si hned oblíbila a oceňuju i jejich humor. Děj smysluplný. Sice se žádné překvapení nekonalo a konec byl dost předvídatelný, ale já jsem byla spokojená. Palec nahoru za slovníček pojmů na konci.

AliceTief
13.12.2022 5 z 5

Tak toto bylo opravdu krásně napsané, díl předtím jsem nečetla, narazila jsem na něj až tady v komentáři, ale vůbec mě to neomrzí. Určitě se do něj pustím, protože autorka opravdu čtivě píše

petusska01
08.12.2022 4 z 5

Ako prvý tak aj druhý diel sa mi páčil a príjemne ma prekvapil. Emma aj Lucian si prechádzajú veľkými zmenami v živote, ktoré sú pre nich náročné a aj zraňujúce. V tomto príbehu mám dojem, že Emma získala trochu navrch nad Lucianom, napriek tomu, že si taktiež prešla zradou a nutnosťou zmeniť prácu (aj bývanie) sa s touto výzvou popasovala akoby lepšie, silnejšie. Lucian mi však bol sympatický svojim (trochu skrytým) zmyslom pre humor, aj tým "brblaním" a tiež ma zaujalo neustále pečenie, ktoré dodalo príbehu krásnu, romantickú a nežnú stránku. Príbeh tiež dotvárali excentrickí členovia Lucianovej rodiny a tiež Emminy kamoši z minulého dielu. Ako som už povedala, Emma mala srdce na dlani a Lucian bol nerozhodný a tvrdohlavý, ale aj keď neskoro tak prišiel ten pekný koniec :) autorka po prvom diely nesklamala, je to príjemná oddychovka, nie úplne jednoduchá jednohubka ale s hlbším zmyslom a poučením. Môže byť :)

Kudík
08.12.2022 4 z 5

Autorka opravdu umí. Její knihy, ať již série VIP, anebo jakýkoliv "nepřítel" jsou příjemné a povzbuzující čtení. Překvapivě se mi Emma zamlouvala svým smýšlením a chováním více, než lehce ubručený Lucian. Jeho rodina, babička Amalie, sestřenka i bratranci (počítáno vč. Sala) byli osobití a celkem výrazně různorodí, jako byl i Luc sám. Jsem ráda, že se zde díky seriálu "Temný hrad" potkáme, i když celkem krátce, ale přesto významně i s Maconem a Delilou. Znovu se jedná o titul, kde by to chtělo podávat i malé vzorky, anebo přidávat balení kapesníčků, protože jistě nejsem sama, která by chtěla některé z cukrářských výtvorů ochutnat. :) 4,5*

Mistylady
07.12.2022 4 z 5

Poslední dobou mám fakt štěstí na dobré knihy. Sladký nepřítel sice oficiálně nepatří do žádné série, ale pro mě je to prostě druhý díl. Líbil se mi mnohem víc než předchozí kniha Drahý nepřítel.
I když s Maconem a Delilou se setkáme i zde, na jejich svatbě. To propojení knih je skvěle zpracované.

V Sladkém nepříteli se spojuje herecký a sportovní svět. Herečka, jejíž postava v seriálu umírá a ona najednou neví, co dál v životě a hokejista, který se ze zdravotních důvodů musel vzdát jediné věci, kterou miluje víc než cokoliv jiného. On se vrací k babičce na venkovskou usedlost a ona tam přijíždí načerpat síly.
Oba si v sobě nesou obrovskou osobní bolest, bolest, která jim rozvrací jejich svět. I když u ní jsem si říkala, že to trochu dramatizuje, ale je to herečka, tak je to jasné :))
Celou knihou se line vůně báječných cukrářských dobrot, které peče Lucián. Doporučuji nachystat si něco sladkého, protože se vám při čtení budou sbíhat sliny v puse.

Dellphi
06.12.2022 2 z 5

Možná není na škodu říct, že kniha volně navazuje na knihu Drahý nepřítel. Není třeba to číst po sobě, jen bych to zkrátka zařadila do jedné série a divím se, že to tady není uvedené…

Jinak za mě první kniha od této autorky, která mi vůbec nesedla. Nikdy bych nevěřila, že příběh o hokejistovi (i když bývalém) a úspěšné herečce mi přijde takto nudný. Vážně mám dojem, že za celou dobu čtení se vlastně vůbec nic nestalo… Vzhledem k minulým knihám jsem to nechtěla vzdát a opravdu hodně jsem se nutila do čtení. Ale musím přiznat, že mi to za to nestálo. Tentokrát to pro mě byla prostě jenom nuda.

Autorku rozhodně doporučuji, píše skvěle, jen bych prostě vynechala tuto knihu ….

happy19
05.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Sladké,ale nepřeslazené,-)
Rozhodně vyvážené!
Úžasná chemie mezi Emmou a Lucianem:-*
To mě hodně bavilo!
Bonus to pečení,-)

„Nebuďme zklamáni z toho, že nás lidé zrazují. Staří přátelé odcházejí, noví přátelé se objevují. Je to jako s dny. Důležité je, aby pro nás měli smysl. Naši přátelé i naše dny.“

narisa
03.12.2022 5 z 5

Příběh byl opravdu krásný a moc sladký. Velice příjemné čtení. Autorka píše opravdu čtivě a já její knihy miluju.
Oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila hned na začátku. Lucian byl úžasný a navíc hokejista, a tím u mě získal další plus. A to nemluvím o tom, jak velice byl šikovný cukrář, to byla prostě nádhera. Kniha je fakt díky němu úžasnou symfonií emocí, chutí a vůní.
Emma byla zase jako slunce. Opravdu vnesla do Luciánova života světlo a nový smysl života.
Podle mě to mezi oběma jiskřilo úplně parádně. A moc se mi líbilo, jak Em byla stálá. To Lucian se musel nejdříve poprat sám se sebou.
Malá poznámka - díky těm popisům o Temném hradu jsem ze začátku měla před očima Emmilií Clarke z Her o trůny - úplně jak přes kopírák.
Prostě zase super čtení.
Vřele doporučuji