Rothschildova flaška

Rothschildova flaška https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248430/mid_rothschildova-flaska-248430.jpg 4 195 195

Próza takřka detektivní, napsaná autorovým nezaměnitelným a vyzrálým stylem. Příběh ze současnosti a o současnosti zavede čtenáře do Anglie, do jedné velké londýnské herny. Najde pozoruhodný proutkař ztracenou dívku a poradí si s výherními automaty? A co všechno je možné s pomocí obyčejné pružiny na posilování svalů?

Melanka
08.06.2015 3 z 5

Šabacha si vždycky ráda přečtu s úsměvem na rtech a pak rychle zapomenu, o čem to bylo. Takové milé...

magnolia
07.06.2015 3 z 5

No, detektivní to moc nebylo a celá hlavní zápletka se odehraje až v poslední třetině knihy. Ale docela mě to bavilo, hovorová čeština nevadila, ani historky (aspoň zpočátku, potom už trochu zdržovaly) a na rozdíl od tvorby B.Hrabala, je mi vyprávění p.Šabacha většinou příjemně milé. Jenom mi to tentokrát (na rozdíl od předešlé Máslem dolů) připadalo hodně nepravděpodobné, taková pohádka pro dospělé - ale asi je to schválně tak vymyšleno i napsáno.

Ulriška
02.06.2015 2 z 5

Pábitelství a dlouhatánská souvětí, to už tu někdy bylo, že pane Hrabale, v knížce několikrát zmiňovaný.

Petr Šabach
česká, 1951 - 2017