Rothschildova flaška

Rothschildova flaška https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248430/mid_rothschildova-flaska-248430.jpg 4 195 195

Próza takřka detektivní, napsaná autorovým nezaměnitelným a vyzrálým stylem. Příběh ze současnosti a o současnosti zavede čtenáře do Anglie, do jedné velké londýnské herny. Najde pozoruhodný proutkař ztracenou dívku a poradí si s výherními automaty? A co všechno je možné s pomocí obyčejné pružiny na posilování svalů?

kackamy
03.08.2018 4 z 5

"Manon sou včely, který mi uletěly..."

helusa2
25.04.2018 4 z 5

Posloucháno jako audio kniha načtená Mirkem Táborským, který byl skvělý! Šabachovina jako obvykle, tak jak to on uměl - jen mě při poslechu mrazilo, že je to ta poslední... Škoda ho...

Aleh
10.02.2018 3 z 5

Hlavní hrdina povídky Rothschildova flaška vypráví a komentuje různé životní příhody autorovým typickým způsobem a stylem psaní. je to kniha plná humoru, ale zároveň také plná životních mouder a poučení. I to je typické pro Petra Šabacha. Trochu mi tentokrát vadila jakási nesouvislost mezi první a druhou polovinou knihy. Ale to svému oblíbenému autorovi odpustím. Je to pohodové čtení pro chvíle odpočinku.

xxtom
05.01.2018 3 z 5

Pohodová humorná knížka.

Evišťátko
01.12.2017 4 z 5

Má první knížka od Šabacha, souhlasím s těmi, kteří hodnotí první polovinu jako tu jednoznačně lepší. Bránice dostatečně potrápena! Druhá polovina už byla poklidnější, možná s nějakým tím otazníkem nad odvíjejícími se událostmi, ale zase na druhou stranu proč ne? Vždyť je to kniha! Každopádně oceňuji humor a nejednu životní moudrost v knize nalezenou☺

jaryn
16.10.2017 2 z 5

Jestli se ten autor nechce jenom vykecat... navíc jednotlivé pasáže jsou poněkud nesourodé a humor trošku troškovský.

voset
03.09.2017

navzdory tomu, že jsem knížku slyšel ve čtené podobě, jsem si ji půjčil a znovu přečetl, možná se mi to stane ještě vícekrát

Čičolina
07.05.2017 5 z 5

mě kniha bavila, zřejmě proto, že jsem jen o pár let mladší než Šabach a některé věci mu musím věřit i kdybych nechtěla, třeba imaginární továrna, do které chodím v noci makat. Šabach je mistr povídky, miluji jeho životní moudra podávaná s ironickým šklebem

Hakl54
03.05.2017 3 z 5

Ze začátku jsme byla spokojná, humor pana Šabacha mě bavil. Pak se to v "Anglii" nějak zvrtlo a už to nebylo ono.

legonka
13.02.2017 2 z 5

Oddychovka prečtená za chvilku,ale nějak zvlášť mě nebavila a neoslovila. Trošku mám pocit napodobování Hrabala....Ale Hovno hoří me bavilo

Veve131
04.12.2016 4 z 5

První polovina se mi líbila více. Celkově je to pěkná kniha a párkrát jsem se od srdce jsem se zasmála. Lehké oddychové čtení.

Aroucaria
03.09.2016 3 z 5

Zasmála jsem se, moc nepřemýšlela. Jako bych se s panem Šabachem zastavila na jedno! A tak to o prázdninách má být.

Janek
07.08.2016 4 z 5

Myslím, že Hrabalových kvalit Šabach touto knihou ani zdaleka nedosahuje, přesto je to - jako obvykle u Šabacha - opět skvělé čtení. I když trochu bláznivé.

frkotik
14.07.2016 5 z 5

První polovina výborná, u příběhů z banky nebo z metra jsem se fakt chlámal, pak ta anglická pasáž mě zase až tak moc nebavila, hlavně mi přišlo přitažené za vlasy to zmanipulování automatů, ale budiž... Stále se to skvěle četlo, asi jako všechno od Šabacha :)

Loubooker
11.07.2016 5 z 5

Vyborne, stejne jako asi kazda Sabachova kniha. A i mne se stalo, ze jsem se smal ve vlaku nahlas... a to snad jiz na druhe ci mozna jiz prvni strane.
Petr Sabach je vyborny pozorovatel lidi a situaci a umi to pretransformovat do velice ctiveho povidani...:-}. Dokaze byt sebeironicky, ci ironicky k hlavni postave. A jeho postrehy na tema Co je to stat, prihody z bernaku... to je proste jedinecne. Pro mne zustava porad velmi oblibeny autor.
Kdo ho ma rad, tak vi i cem mluvim, takze jiz neni treba nic dodavat.
Howgh :-}}.

Foks
06.01.2016 5 z 5

Často se mi nestává, abych se nahlas smál u knihy. U této knihy se mi to stalo několikrát. Scénka s místenkou ve vlaku je dokonalá. Matýsek se posral! :-)

Pistácie
05.12.2015 4 z 5

Za detektivku bych to nepovažovala. Vidím v tom spíše humorné, oddechové, ale dost povedené čtení. Šabach má svůj úžasný, jedinečný styl, který mě prostě baví.

AlenaV
18.10.2015 4 z 5

Oddychové čtení, spíš příběh než detektivka. Postřehy ze života, šabachovské, vtipné. Čte se pěkně, doporučuju.

Jack.Bledsoe
01.09.2015 5 z 5

Nenechte se zmást anotací, o detektivku se nejedná v žádném případě. Zhruba první třetina (možná skoro až polovina) knihy je prakticky "nedějová", plná historek a vzpomínek, které na sebe navazují jen zvolna. Dokonce jsem si nějakou dobu myslel, že se jedná o soubor krátkých povídek a ne celistvý příběh. Ale čte se to krásně a Šabachovým postřehům a (sebe)ironii jsem se smál nahlas. A to se teda zatraceně cení!:)
No a později dojde i na onu výpravu do Anglie, kde autor ubere na humoru a přidá víc akce a romantiky:)) Já mu to teda místy moc nevěřil, ale i tak jsem se bavil a bylo to vážně fajn čtení. Oddychový, ale ne blbý. Vřele doporučuji:)

TheCiko5
15.08.2015 5 z 5

Po Hrabalovi je pro mě Šabach jednoznačně guru českého vyprávění. Tento příběh "Obyčejného českého proutkaře v Anglii" je vyprávěn s úžasným zaujetím a krásnou, pro Šabacha typickou formou. Lehounce se otírá o závažná témata a přitom se to v náladě knížky vůbec neprojeví. Občas si autor v textu sáhne na dno svého svědomí, ale o to výraznější je přechod k jeho typickému humoru. Výborně si totiž dělá legraci sám ze sebe, což čtenář nevědomky, nicméně rád přijímá. Neustálé zrychlování otáčení stránek při čtení je důkazem, že text plyne jak voda, ikdyž v tomto případě spíše jako průměrně vychlazený Guiness. Všiml jsem si, že spolu s přibývajícím věkem autor citelně ubírá interpunkci a text se lépe "váže" (další srovnání s českým mistrem pera - Bohumilem Hrabalem).

Petr Šabach
česká, 1951 - 2017