Rose

Rose https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96284/bmid_rose-rose-kGN-96284.jpg 4 130 130

Rose série

Rose žije v sirotčinci od nepaměti. Není to tam zlé, ale moc si přeje, aby jednoho dne mohla jít do služby k hodným lidem. Nic víc nechce a od života nečeká. Její skromné přání se naplní a Rose se ocitá v domě pana Fountaina. A není to dům ledajaký – pan Fountain je mocný kouzelník a magie tady vykukuje z každého rohu. Nebo to snad způsobuje sama Rose?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rose , 2009

mataaskorice
09.04.2021 3 z 5

Knížku jsme četly s dcerou před spaním. První cca dvě třetiny byly děsná nuda. To mě teda ale hrozně nebavilo a v duchu jsem se omlouvala dceři, co jsem to vybrala. Pak ale jako by to byla úplně jiná knížka. Najednou se plytký popis ubohých dětí v sirotčinci a škrobených mravů měšťanského služebnictva přehoupl v docela drsný horor pro děti. Ta poslední třetina byla fakt napínavá a zachránila do té doby dost zoufalý dojem z četby. Dcera mi dneska u snídaně říkala: "Mami, já jsem si dlouho myslela, že ta Rose je docela nudná knížka..." Tak koukám, že dojem jsme z toho měly zcela totožný.

pedobro
04.02.2020 4 z 5

Hezký příběh. Půjčila jsem si celou sérii a čteme ji s dcerou před spaním.

Blanchidlo
27.10.2019 5 z 5

Ač jsem dospělá, sérii s Rose jsem si zamilovala.

Calla2002
26.01.2019 5 z 5

Strašně dlouho jsem Rose odkládala a zase to byla chyba xd stejně jako u sedmého smyslu xd ze začátku mi to přišlo podobné, ale nakonec to má úplně jiný průběh a jediné společné je, že hlavní hrdinka je ze sirotčince a je to dítě xd ne, že by jsem s tím měla problém, líbilo se mi to a jsem moc ráda, že mám doma ještě tři díly a můžu číst dál. Takže můžu doporučit, ale nejsem si jistá, jestli je to pro starší xd je mi sice šestnáct, ale narozdíl od ostatních jsem trochu dětinská xd a taky jsem jediná, kdo v mé blízkosti čte něco jiného než horrory od Stephena Kinga xd

zkm
11.11.2017 5 z 5

Mám ráda knížky od Holly Webb a tahle je perfektní. Nejvíc se mi líbilo že z každého koutu domu pana Fountaina kouká kouzelná magie.

Cattail
23.10.2017 5 z 5

Hezký příběh.

NikolP.
14.03.2017 5 z 5

Nevím co k tomu říct! Tato kniha a celkově celá série (četně série Lily) pro mne mnoho znamená už z toho důvodu že patřila k mým prvním knihám které jsem si vybrala sama. A jsem pyšná na to, že jsem vyrostla na takovýchto knížkách! Mohu pouze doporučit! nádherné čtení pro děti od 8-12 let :)
Je to má srdcová záležitost, má sestra bude mít příští rok 8, tak doufám že tyto knihu bude milovat stejně jako já.

kaja5622
20.01.2017

Naprosto dokonalá. Moje srdcovka už od dětství. Ani nemůžu říct, která je nejlepší .. miluju je všechny

Knižní střípky
03.12.2016 5 z 5

Tuto sérii jsem si přečetla ze zvědavosti, slyšela jsem o ní spoustu pozitivního a po jejím přečtení, mám stejný pocit a už se moc těším, až bude příběhy Rose číst má dcerka.....Rose mi byla moc sympatická, vlastně všichni členové domácnosti kouzelníka Fountaina ( jedině Susan mi vadila). Starý dobrý Londýn tajemnou atmosféru krásně dokresloval. I když mi táhne na čtyřicet, čtení této série pro děvčata jsem si moc užila.

Sixtinka144
03.06.2016 5 z 5

Tato kniha mě velice zaujala, přečetla jsem všechny čtyři díly. Kniha je sice dětská ale úplně mě učarovala. Holly je má oblíbená spisovatelka a čtu od ní i druhý díl Lily. I když si osobně myslím že na Rose to nemá. Celý příběh je moc hezký, a ne nereálný (přitom tam jsou kouzla). Tuto knihu hodnotím velice kladně a dávám jí pět hvězd.

Legolaska2007
07.05.2016 5 z 5

Tuto knížku jsem dostala k narozeninám a nemohla jsem se od ní odtrhnout, protože byla hodně napínavá a bylo v ní plno kouzel.

MayaBu
04.02.2016 4 z 5

Myslím, že příběh nadchne většinu mladších dívek s romantickou duší, které mají rády trochu tajemna a kouzel.

Marika Vanova
23.01.2016 5 z 5

Čteme si s dcerou před spaním a moc se nám to líbí, už se těšíme na další díl.

ivzu77
21.11.2015 5 z 5

První knihu o malé Rose jsem četla dětem vždy večer před spaním a určitě se nám příběh velice líbil. Rose poznává sama sebe. Vždy věděla, že je jináč, ale KDO vlastně je, to jsme se doopravdy zatím nedozvěděli. Jen té krve na konci bylo popisované trochu moc.
Jdeme na další díl.

Teruška214
20.10.2015 5 z 5

Sérii o Rose jsem si přímo zamilovala! Ještě nedávno byla mými nejoblíbenějšími knihami, celou sérii jsem přečetla 6x po sobě, což je u mě osobní rekord. Podle mého názoru, byl naprosto bombastický první a třetí díl. Nevím proč, ale druhý a čtvrtý se mi zdál malinko slabší, přesto stále vynikající!
Rozhodně neváhejte a pusťte se do čtení!

Sarfias
28.09.2015 5 z 5

Někdy bych hlavní představitelku nejraději umlátila čajovým servisem! Ale celkově musím konstatovat, že je skvělá! :-) Kniha je nenáročná, čte se moc hezky. Pobaví. Spousta zajímavých fantazy prvků a jsem natěšená na další díly. Každý, kdo hledá nenáročné čtení na podzimní dlouhé večery, doporučuji :) atmosféra vás vtáhne do děje a budete číst jedním dechem.

psokůň
02.01.2014 4 z 5

Kdyby ta kniha,vůbec ta série nebyla dobrá,tak bych všechny 4 díly asi nepřečetla.Pěkné,moc pěkné.Krásně zachycená atmosféra.

princeznaklaris
05.11.2013 5 z 5

knížka je moc hezká. doporučuji. konec je spíše pro větší.

Meďánek
30.10.2013 4 z 5

Je to velice hezká pohádka plná fantazie..:)

Di...
28.10.2013 4 z 5

Rose jsem přečetla jedním dechem. Její svět byl vskutku kouzelný, až pohádkový. Příběh, přímočaře postupující kupředu, nezapře, že byl napsán pro menší děti. I když závěrečná konfrontace se smrtí a rozhodování se, jestli mají hlavního nepřítele zabít v zájmu spravedlnosti tomu dodala poněkud vážnější ráz. Je jenom škoda, že postavy byly takové, jenom proto, že tak byly napsané, chybělo jim víc živosti a uvěřitelnosti.
Už se těším na další díl. Z prvního dílu zůstalo přece jen pár věcí, které přímo vybízejí k rozvinutí.

Holly Webb
anglická, 1976