Román pro muže

Román pro muže https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537873/bmid_roman-pro-muze-66376e076809d.jpg 3 660 660

Rafinovaná kompozice, rychlý dějový spád a v neposlední řadě i slovní a situační humor jsou už tradiční výbavou Vieweghových audioknih. Tentokrát je k přednostem autorova psaní nutno přičíst i nekompromisní ráznost, s níž v románuotvírá dveře „třinácté komnaty“ mužského světa. Román pro muže je jubilejní, dvacátou knihou Michala Viewegha. Možná proto je nejen knihou o ženském zklamání ze světa řízeného přestárlými kluky, ale také bilancující, mnohdy až sebeironickou reflexí úspěšného spisovatelství. Michal Viewegh (1962) Jeho knih se prodalo již více než milión výtisků, byly přeloženy do více než dvacetijazyků a dočkaly se několika filmových zpracování. Mezi nejznámější autorovy knihy patří Báječná léta pod psa (1992), Výchova dívek v Čechách (1994), Román pro ženy (2001), Případ nevěrné Kláry (2003), Povídky o lásce (2009), Mráz přichází z Hradu (2012) a Můj život po životě (2013). Lukáš Hlavica (1965) Herec, režisér a dlouholetý pedagog pražské DAMU. Prošel nejdříve Národním a Vinohradským divadlem, poté na čtyři roky zakotvil v Dejvickém divadle a v současné době je kmenovým režisérem Českého rozhlasu. Účinkoval v televizníchinscenacích (Specialita šéfkuchaře, Ty jsi vrah, Jasnovidec, Osmy) a v seriálu Labyrint. Jeho nezaměnitelný hlas je posluchačům znám z dabingu a z audioknih Tympana Alchymista, Čarodějův učeň, Škola malého stromu, Tracyho tygr, Román pro muže a Velká rošáda.... celý text

nicolettkaa
28.04.2024 1 z 5

Jedna hvězda za snahu. Vieweghovi knihy jsem měla ráda (ale to jsem byla o dost mladší). Tohle je opravdu brak. Bez děje, bez humoru, dialogy mimo realitu. Již nikdy víc. Film jsem neviděla a ani to nemám v plánu.

m2056
13.03.2024 4 z 5

Knihu jsem četl ať teď i když znám film Kniha je o hodně lepší dobře se četlo jen co mě vadilo to bylo vždy kapitola do duše autora.

Milton
12.01.2024 4 z 5

Dobře se mi to četlo. Viděl jsem napřed film, a kniha byla lepší.
Škoda, že se autor nedokáže vykašlat na kritiky a pořád se do nich naváží. Myslím, že to nemá zapotřebí.

mila2411
07.11.2023 4 z 5

Mě se to líbilo. Má to nápad, švih, je to hodně k zamyšlení. Klasický, typický Viewegh.

SSTknihy
23.09.2023 2 z 5

Jako mnohé jiné Vieweghovy knihy, i takhle má zápletku, která vás naláká ke čtení, zajímavé hrdiny, děj rychle dosýpá, je to čtivé, vtipné a místy správně ironické. Jenomže pak z toho začne až příliš čouhat autorovo ego, neomylnost a sebestřednost, což bohužel stáhne celkový dojem dolů.
Filmové zpracování je, stejně jako u jiných Vieweghových adaptací, bezkonkurenčně lepší.

ellypusik
15.08.2023 2 z 5

Přečteno během 24 hodin. Čte se to dobře a občas se čtenář i pobaví nad hláškami, které byly často použity i pak ve filmu. Nicméně film se mi líbil více. Obvykle se to nestává, ale zde mi přišlo, že byl film propracovanější a v knize se naopak autor postavám tolik nevěnoval a celkový popis děje mi přišel dost povrchový. Je to zkrátka průměrné čtení, nezklame ani nepotěší. Nicméně autor určitě není špatný a ještě od něj něco zkusím.

Zuzanak4
09.07.2023 5 z 5

Mám pro tohoto autora slabost, i když je už pro mnohé vyčpelý. Myslím si, že stylisticky píše velmi dobře. Přestože jeho romány jaksi ustrnuly a nepřináší žádná nadčasová nebo alespoň současná témata, dají se číst jako oddychová literatura, která člověka neuráží odfláklým stylem. Román pro muže je zajímavá mozaika podivných mužských charakterů.

JancaMia
28.02.2023 2 z 5

Neodolala jsem a knihu koupila ve výprodeji za symbolické 4,-,
trefné čecháčctví jako účastníci zájezdu, výchova dívek v Čechách nebo báječná léta pod psa .

Hakate
28.08.2022 2 z 5

Viewegh je další z českých autorů, kteří mě nezaujali a v tomto případě radši sáhnu po filmu. Přečteno několik knih, ale žádná mě bohužel neoslovila.

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

No dobře.

Jančislava
23.02.2022 3 z 5

Knihu jsem našla v knihbudce a tak jsem se rozhodla ji zkusit. Je pravda, že se kniha čte rychle, je jednoduše napsaná. Bylo to takové pohodové čtení, které už není potřeba opakovat.

Vivetkav
04.08.2021

Pohodovka u které jsem se pobavila.. nic jsem ale neočekávala

AndulinaU
09.06.2021 2 z 5

Jako první jsem viděla film, takže jsem si představovala postavy z filmu. Štvaly mě tam části s Vieweghem, ty tam pro mě byly naprosto zbytečný a ani ty úvody u kapitol mě nějak nenadchly. Knížka průměrná, ale na zabavení cesty metrem to stačilo... Takový překombinovaný děj, ale díky Cirylovi, kterýho hrál Donutil, tak to bylo taky o trochu lepší, když jsem si ho představovala

jprst
14.01.2021 2 z 5

Další autorova kniha, která v jeho případě jen potvrzuje, že kvalitu své tvorby kvantitou nedožene - další dost podprůměrná záležitost.

Matthew_22
04.11.2020 4 z 5

Já mám tyhle pohodovky od Viewegha rád.

knihojed
17.10.2020 1 z 5

Pro mě jenom další důkaz toho, jak pan Viewegh klesá a klesá ...

Afilada
07.10.2020 3 z 5

Viewegh umí výborně psát, ale je to bohužel postupně slabší a slabší. Začínají mu chybět témata.

lencin
03.09.2020 3 z 5

Tři sourozenci středního věku se společně s mladou striptérkou ocitnou na společném lyžařském výletě, který jen náhodoz neskončí vraždou.
Kniha o ženském zklamání ze světa řízeného přestárlými kluky. Bilancující a sebeironické.
(2008)

Monika1717
24.06.2020 odpad!

To byla blbost. Nudná a zdlouhavá. O ničem.

Han-nah
14.06.2020 1 z 5

Ještě, že jsem viděla před čtením filmové zpracování a představila jsem si herce, jinak bych knihu ani nedočetla.