Rok delfínů

Rok delfínů https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414866/bmid_rok-delfinu-Jr8-414866.jpg 3 69 25

ÚŽASNÝ ROMÁN O LÁSCE A ŽIVOTNÍCH SNECH, ODEHRÁVAJÍCÍ SE V EXOTICKÉM PROSTŘEDÍ NOVÉHO ZÉLANDU Jak mám žít dál? ptá se sama sebe Laura. Poté co jsou její děti už víceméně samostatné a manžel se jí stále víc odcizuje, vrací se Laura v duchu často k svému někdejšímu snu stát se mořskou bioložkou. Když se jí náhle naskytne šance pracovat nějakou dobu na výzkumu života velryb a delfínů na Novém Zélandu, využívá ji přesto se smíšenými pocity. Na Novém Zélandu se jí však otevře zcela nový svět a nečekaně zde potká i novou lásku, Bena. Stojí však mezi nimi temné tajemství a Lauřina rodina…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Das Jahr der Delfine , 2016

iška
18.08.2019 2 z 5

Prostředí krásné, otázka ochrany přírody a pohled na ni z několika úhlů - rozhodně zajímavé. Ale jinak mě to nijak moc nezasáhlo.

pinussilv
13.08.2019 3 z 5

Rok delfínů je letní čtení pro mladou generaci. Způsob líčení je velmi příjemný. Námět odpovídá tématům a problémům dnešní doby, ekologie, životní prostředí, globalizace. V neposlední řadě se jedná i o obraz dnešní doby zprostředkované Laurou, jako představitelkou části současné mladé generace, jejích životních postojů, zodpovědnosti za své potomky, prosazování osobních cílů, střídání vztahů. To je ta část, s kterou jsem se nedokázala stotožnit.

zdehan
09.08.2019

Krásná a zajímavě napsaná kniha o delfínech stojí za přečtení.

jaspis
06.08.2019 3 z 5

Dala bych 3,5 hvězdy, kdyby to šlo. Prostředí bylo úžasné, styl autorky taky, ale to je tak vše. Laura mi moc sympatická nebyla. Nedokázala jsem se do ní ani trochu vžít a to se nezměnilo ani na konci. Chyběl mi tam takový ten pocit "vau, to bylo super, proč už je konec?"

zuzana2599
04.08.2019 3 z 5

Příběh ženy, která na rok odjede od svých dětí a chce si splnit svůj sen...Atraktivní prostředí Nového Zélandu, svět delfínů. Já tak nějak čekala od knihy víc. Těšila jsem se na příběh s tak krásnou obálkou, ale přiznávám, že hlavní hrdinka Laura si mé sympatie nezískala a to se táhlo celým příběhem. Dočteno, ale tentokrát emoce a radost ze čtení trochu scházely.