Rodinný sjezd / Réunions de famille

Rodinný sjezd / Réunions de famille https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105840/rodinny-sjezd-reunions-de-famille-105840.jpg 5 7 7

V knize povídek "Rodinný sjezd" se Ivan Kraus vrací k legendám jedné rozvětvené rodiny z pražské Letné, aby nám představil momentky z rodinného alba. Čtenář se zde opět setká se známými postavami rodičů a sourozenců, bude ale zřejmě překvapen citovějším a jímavějším pohledem autora při prolínání tragických a komických momentů. Ani při líčení napjatých situací Ivan Kraus neztrácí svůj vtip ani typický smysl pro humor. Francouzský překlad povídek Ivana Krause do tohoto dvojjazyčného vydání pořídila známá překladatelka a propagátorka české literatury ve Francii, paní Milena Braud, která je mimo jiné i překladatelkou mnoha knih Bohumila Hrabala. Pro mírně pokročilé.... celý text

VIKLAC
22.09.2014 5 z 5

Já se smál od začátku až do konce knihy , to jsem nečekal, snad každou chvíli byl tam nějaký originální vtípek :)

nightlybird
20.03.2011

Toto vydání je bilingvní - překlad do francouzštiny je prací známé překladatelky a propagátorky české literatury ve Francii, paní Mileny Braud, která je mimo jiné i překladatelkou mnoha knih Bohumila Hrabala. Takže kdo se učí franinu, může trochu potrénovat.