Rodinný sjezd

Rodinný sjezd https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230422/rodinny-sjezd-230422.jpg 4 153 17

V příbězích Rodinného sjezdu se satirik Kraus vrací k absurdním zážitkům velké rodiny, aby nám představil jakési momentky z rodinného alba, z doby, kdy se ten či onen člen rodiny dostal do nechtěného sporu s každodenním šikanováním policejního režimu. Knížka nejen pro pamětníky, ale i pro ty, kteří to neprožili. „Jsou chvíle. kdy člověk nemůže otevřeně říci, co si myslí. Jsou země, kde takové chvíle trvají celou řadu let. Někteří lidé v takových zemích prožili celý život.“... celý text

j.vitek
26.03.2024 3 z 5

Z této knihy mi asi nejvíce utkvěly zážitky otce z vězení. Jinak je to takové hodně rodinné a pro mě ne moc zajímavé.

Vivetkav
07.09.2023 4 z 5

Příjemná oddychovka.. pěkně jsem se nasmala

Gumiczud
10.08.2021 5 z 5

Pěkná kniha, kterou spíše vnímám jako "kroniku" minulé doby.

Anannas
20.06.2021 4 z 5

Tato kniha se mi nelíbila tak jako ty předchozí od Ivana Krause (jako třeba To na tobě doschne nebo Číslo do nebe). Povídky mi nepřišly až tak humorné, což ale vůbec nevadí. Spíš se tam objevovaly filozofické otázky a úvahy. Přesto to bylo velice příjemné čtení.

RendyaDav
10.01.2020 4 z 5

Krásné povídky,i tento černý humor se mi líbí , když je dobře napsaný...

DeniPes
06.12.2019 4 z 5

Pohlazení po duši, i pro pobavení a zamyšlení. Krátké povídky, ale vystihnou, vše co je potřeba. Moje první kniha od p. Krause a rozhodně ne poslední.

Toffee
23.08.2019 4 z 5

I ty nejtragičtější situace v sobě někdy skrývají kus ironie a komické momenty. Právě to je základem krátkých vzpomínek Ivana Krause, když s nadhledem a jemným humorem líčí, jak jeho rodina (hlavně tatínek, který přežil koncentrák) čelila absurditě totality.

kap66
28.12.2018 4 z 5

Knížka vystavěná jinak než ucelená vzpomínková próza "Číslo do nebe"; tmelícím prvkem (nebo spíše lepidlem) je zde totalita - válečná doba i čas, kdy "válka nebyla, zato byl divný mír". Krausova rodina - "potomci Davida a vzdálení příbuzní Švejka" - poleptaní kvůli svému původu tímto lepidlem více než jiní - se z něho snaží dostat zcela (část rodiny skončí v zahraničí) či se tady alespoň každodenně utkávat s "beznadějinami" s nadhledem a humorem.
I další citace je přesná a vystihuje můj dojem z knížky: "Smích chutnající po hořkých mandlích."

Layyen
24.11.2018

vůbec jsem netušil, že Kraus něco takovéhleho moh zažít.. :)

RADOST
27.11.2017 4 z 5

Vzpomínky na různé události v životě rodiny Krausovy. Vtipné komentování situací, do kterých je vmanipuloval režim - fašistický i socialistický. Humor, ale spíše černý.

xxtom
08.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha, která mě donutila hodně přemýšlet o tom, jak se dnes máme, že žijeme ve svobodě. Pan Kraus píše hodně o svém otci a o jeho vzpomínkách. Určitě doporučuji přečíst.

blazkens
26.04.2016 5 z 5

Smutnější než je u Ivana Krause běžné, ale o to víc člověk přemýšlí nad absurditou diktatur, režimů a životních osudů. I tak se ale člověk díky stylu psaní IK hodně zasměje :) Pro mne asi nejlepší kniha od tohoto autora :)

Gooverka
16.04.2016 5 z 5

Při poslechu docela krátké audioknihy jsem se hned několikrát zakuckala smíchy. Na pozadí vážných událostí jsou vtipně vyprávěny osudy rozvětvené rodiny Krausů.

Pišingr
08.02.2016 4 z 5

Tentokrát temnější vzpomínky, i slzy byly...

bibi.r
14.10.2015 5 z 5

U kapitoly Tajný znamení jsem se málem počůrala smíchy :D.

mimikova
21.11.2014

Příjemné a velice vtipné oddechové čtení.

Bunny
27.11.2011 3 z 5

Mám ráda příběhy rodiny Ivana Krause. Píše o nich velmi zábavně i přes to, že jako rodina si jistě prožili své. Libila se mi kapitola s názvem Předvolání. Vypráví o výslechu, který tatínek spisovatele musel podstoupit. .... "Proč čtyři vaše děti odešly na Západ?" Na nevhodnou otázku není snadné dát vhodnou odpověď. "Utíkat jiným směrem by nemělo smysl," řekl otec zamyšleně.
Tuto knihu jsem přelouskala velmi rychle, bohužel mě tolik nezaujala. Těším se ale na další knihy Ivana Krause, které na mě v knihovně čekají.