Meze rozorané

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Volné pokračování románu "Malá,ale naše". V tomto románu se líčí poměry na české vesnici v době kolektivizace v 50. letech 20. století prostřednictvím osudu členů starého selského rodu na Vysočině. Starý sedlák z Vysočiny, jeho rodina i přátelé se po nástupu komunistů musejí těžce vyrovnávat se ztrátou rodné hroudy, majetku a nakonec i domova. Pro svou neústupnost musí sedlák projít i vězením a pracovním táborem. I za těchto okolností se však postiženým rodinám podaří udržet soudržnost, vzájemné přátelství a dosáhnout prostého lidského štěstí. Román pochází z autorčiny pozůstalosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5367/meze-rozorane-UdA-5367.jpg 4.110
Série

Rodina Přecechtělů 2.

Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Blok
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Meze rozorané

Přidat komentář
JiříŠkorpík
03. ledna

Od této autorky jsem do této knihy nic nečetl. Narazil jsem na ni náhodou, když jsem hledal román z dob kolektivizace od spisovatele, který v té době a prostředí žil. Kniha mě nadchla, že popisuje lidi i dobu takové jaké byly. Kupodivu mě zaujal i popis vztahu manželů Přecechtělových – a to je co říct. Uprostřed děje jsem prožíval frustraci, jak je jednoduché udělat přes noc z pracovitého člověka vykořisťovatele, kterého je nutné se zbavit a vzít mu vše, i domov jinak se nebudeme mít dobře, ale konec byl moc krásný, i když bych ocenil, kdyby byl delší.

Antena
01. ledna

Kniha podává náhled na dobu, kdy se lidé sebrali z 2. světové války a očekávali lepší zítřky, které bohužel pro mnohé nenastaly. Líbí se mi popis venkova, život osadníků a měnící se charaktery lidí s nástupem komunismu. Autorka vykreslila dobu takovou jaká byla a jak to sama viděla. Rozhodně doporučuji k přečtení.


kika 13
13.04.2013

Zajímavé čtení,dobrý obsah.

Doporučujeme

Hodina po půlnoci
Hodina po půlnoci
Krotitelka snů
Krotitelka snů
Kudlanka bezbožná
Kudlanka bezbožná
Cena za rozkoš
Cena za rozkoš