Pohled do tmy

Pohled do tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238693/bmid_pohled-do-tmy-GMT-238693.jpg 3 29 13

Inšpektor Banks série

Robinson Peter série

2. díl

V yorkshirském rehabilitačním zařízení pro policisty byl zabit uznávaný inspektor Bill Quinn. Vyšetřování se ujme místní detektiv Alan Banks, kompromitující fotografie nalezené v Quinnově pokoji by však mohly ohrozit pověst strážců zákona, proto se o vraždu začne zajímat i Joanna Passerová z oddělení inspekce. Svérázný Banks, neochotný s kýmkoli spolupracovat, trpí její přítomnost jen s největšími obtížemi. Na snímcích, kde zavražděný Quinn dovádí v hotelovém pokoji s neznámou dívkou, je něco podezřelého. Něco je spojuje s místním podsvětím. A s několik let starou kauzou, která byla pro Quinna léta noční můrou… Detektivní série případů inspektora Alana Bankse ze severoanglického hrabství Yorkshire vychází ve Velké Británii již čtyři desetiletí (od roku 2010 se točí také televizní adaptace). Od prvních dílů sbírá doma i v zahraničí – vychází ve dvaceti jazycích – jedno žánrové ocenění za druhým a získává si stále více příznivců moderní britské kriminální školy nejvyšší kvality.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Watching the Dark , 2012

Miláček484
19.01.2022 5 z 5

Kniha se mi četla dobře, napínavá a měla spád.

sima.mis
07.05.2020 3 z 5

Nemohla jsem se začíst, ale nakonec to šlo..

Vera Silent
04.08.2019 5 z 5

Vzhledem k znacne prumernemu hodnoceni a faktu, ze se tato kniha valela odlozena v hale naseho ubytovani ve Spanelsku, jsem tedy moc necekala. Jen jsem si rekla, ze toto nebude skoda namocit a proto to pujde cist u bazenu...

Pro me je to vyborna kniha! Je to velmi britske, pomale, na pohodu. Postavy jsou sympaticke, zapletka zajimava a ty realie a britske idiomy jsou perfektni. Pokud cloveku sedi jiz zmineny Midsomer, tak se mu bude tato kniha urcite zamlouvat. Pro me totiz hodne udelala prave ta atmosfera anglickeho venkova. Navic sorry ale detektivove ze severskych thrilleru maji k realistickym detailum policejni praxe nekdy fakt daleko. Zde pusobilo vysetrovani vrazdy vermi verohodne.

Mickey103
26.02.2019 2 z 5

Začátek dobrý a pak už jenom nuda a nuda.

martina.culik
01.01.2019 2 z 5

Po jiné knize, kterou jsem od autora četla, jsem čekala mnohem více. Příběh mě moc nezaujal a do čtení jsem se musela chvílemi nutit.

jprst
06.12.2018 3 z 5

Žádné velký zážitek, prostě výrazně nenudí, neotráví, a to i přesto, že se v některých pasážích až neuvěřitelně vleče. Na tři hvězdy jen proto, že jsem fanda britských detektivek.

Pauline23
12.06.2018 5 z 5

Kniha je přesně styl Vraždy v Midsomeru. Alan Banks byl fajn polda a též si myslím že kdyby vyšly všechny díly od začátku tak to není tak vytržené z kontextu. Kniha se mi líbila, četla se dobře. Klidně bych si přečetla i díly od 1-18 , které u nás nevyšly.

Kaleigh
22.02.2018 4 z 5

Klasická britská detektivka. Dobře se čte a příběh má udržitelné tempo vyprávění. Dozvíte se spoustu věcí a je vidět, že autor nevaří z vody. Já se rozhodně nenudila. Stejně chcete vědět co se stalo s Rachel Hewittovou ;)

galadrielin
10.12.2015 2 z 5

Britské detektivky mám velmi ráda, tuhle knihu bych ale bez váhání zařadila do "severské školy". A té jsem bohužel na chuť nepřišla. Případ jako takový by byl asi zajímavý, ale ten styl psaní mě skutečně nudil. Z postav mi nebyla sympatická ani jedna (což samozřejmě není podmínkou dobrého příběhu). Knihu jsem dočetla, ale další autorova díla vynechám.

renefer
31.08.2015 3 z 5

Klasická "britská" detektivka na způsob Vražd v Midsommeru. Já jsem se při čtení nenudila, ale ani jsem neměla ten pocit, že se nemůžu odtrhnout. Trochu je možná na škodu, že do češtiny nejsou přeloženy předchozí díly série, takže člověk nerozuměl pozadí některých vztahů.

mikika
07.07.2015

jak někdo může vůbec napsat tak neskutečně nudnou knihu??

soukroma
26.04.2015 2 z 5

Tak tato kniha mě od počátku znechutila svojí nudnou zdlouhavostí a utahaností, která vůbec neodpovídá policejnímu vyšetřování násilných činů. Dočetla jsem asi do čtvrtiny a nemohla jsem prostě už dál pokračovat. Po pár dnech jsem si už vůbec ani nemohla vzpomenout na název, natož na zločin...
Přitom autorova kniha "Až mě uloží do země" se mi velmi líbila, tam byl však "vyšetřovatelem" amatér.

Babouš
05.04.2015 3 z 5

Vražda mezi policisty je vynikající námět. Divím se, že ještě nebyl zpracován dřív, protože teprve takhle se i těm nejvášnivějším čtenářům detektivek dostane skutečného pohledu do zákulisí policejní stanice. Pohled do tmy je kniha s pomalejším tempem, takže mnoho akčních scén nečekejte. Atmosféra staré dobré Anglie je však vynikající - děj se odehrává v kraji Robina Hooda - a autor má úžasný cit pro dialogy, při nichž se hodně zasmějete.

Peter Robinson
anglická, 1950 - 2022