Robinson Crusoe (převyprávění)

Kniha Robinson Crusoe (převyprávění)

sgjoli
včera

Robinsona Crusoe jsem četla vícekrát. Napoprvé ve škole mne to tolik nezaujalo, ale ve chvíli, kdy jsem si Robinsona na čtení vzala dobrovolně, bylo to čtení naprosto o něčem jiném. Hodně asi pomohlo to, že se jednalo o převyprávění od J. V. Plevy, které je neuvěřitelně barvité a jazykové prostě krásné. Aspoň mně to tak přišlo. Obecně vzato ale není divu, že Robinsonův příběh se stal předlohou tolika dalších knih, tzv. „robinsonád“. Asi je to celé to ztroskotání na ostrově hodně zromantizované. Ale faktem je, že mi tahle kniha ve výsledku přišla hodně dobrodružná, příjemná na čtení a člověk to s tím Robinsonem prostě prožívá naplno. A věřím, že nejednoho čtenáře při čtení napadlo, jak by si počal po ztroskotání on. Já bych asi příliš dlouho nepřežila, jak se znám. :-D

Veveruška320

Pěkné,dobrodružné čtení:o))Dcera měla výběr do čtenářského deníku,tak jsem neodolala a četla také:o))

dasenka

Moje první pŕečtená velká knížka, ve druhé polovivé první třídy, rok 1965….. a stále jí můžu, vždyť tady to začalo

Filomena1961

Snad pro všechny známá kniha ze školní doby. Takže krátké shrnutí - je plná dobrodružství, přátelství , odvahy a naděje.

Jave

Jedna z legendárních knih světové literatury. Četl jen jednou a to jako povinnou školní četbu. A je zajímavé, co pasáží z děje mi do dnešních dnů utkvělo v hlavě.

Lenka541

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Jako dítě jsem moc nečetla,ale Robinsona jsem měla moc ráda a s radostí jsem po něm sáhla i teď..

blazejmartin

První kniha, kterou jsem přečetl. A jsem rád za Plevovo převyprávění, originál je překombinovaně natahovaný.

Robiii.k

Četl jsem naposledy jako dítě.. Prostě úžasné dobrodružství (pro čtenáře)... Robinson asi tak nadšený nebyl...