Rembrandtův portrét

Rembrandtův portrét

Mladou archeoložku Finn Ryanovou, která pracuje pro londýnskou aukční síň, potká nenadálé a velmi nepravděpodobné štěstí. Společně s pohledným mladým šlechticem Billym Pilgrimem zdědí dům v Amsterdamu, nákladní loď plavící se při březích Bornea v jižním Pacifiku a obraz – podle všeho padělek Rembrandta. Padělek však skrývá pravý Rembrandtův portrét, v němž se zase ukrývá klíč k rozluštění záhady staré celá staletí. Finn a Bill však nejsou jediní, kdo vědí, co všechno je v sázce – a co čeká na vyzvednutí na dně jižního Pacifiku. Finn a Bill pronásledovaní bezohlednými dobrodruhy se proti své vůli ocitají ve víru honby za zapomenutým pokladem, který jim může jednou provždy změnit život, ale kvůli němuž o život mohou také v jediném okamžiku přijít… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26055/rembrandtuv-portret-26055.jpg 3.327

Finn Ryanová (3.)

Rembrandt´s Ghost (2007)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

hana4834
10.08.2017

zajimavá kniha ale podruhé ji číst nebudu

renefer
12.07.2017

Nuda, předlouhé popisné pasáže, historie názvů jednotlivých lodí a jejich použití, ne úplně uvěřitelný děj - hrdinka vždy po smrtícím zážitku otevře oči a ocitne se v "ráji", ostrov, ze kterého se nedá uniknout, hlavní postavy vždy vše přežijí (jako jediné)...

Danuše7
17.10.2014

Napínavý děj s objevem na hranici fantazie.

lampernaqui
14.10.2014

Celkem zklamání. Knížka byla přečtena během chvilky, všechno se tam valilo hodně rychle a než si člověk stačil zvyknout na postavy, byl konec. Jinak klasický dobrodružný román, který nepřináší nic nového, jen zabaví na pár hodin.

staramatka
09.12.2013

Asi mám podobný názor jako "bukiet". Všechny 4 díly jsem přečetla během 2 dnů. Četlo se to opravdu rychle a dobře, ale jak už bylo řečeno, nakonec mě to celkem zklamalo. Tedy takto: první díl se mi vlastně dost líbil. Byl celkem akční i záživný a na základě toho jsem si chtěla přečíst i ty další a právě z těch nanicovantých pokračování jsem pak byla dost zklamaná, škoda.

bukiet
23.03.2013

To je paradox. Tahle kniha, a vlastně celá série, se mi četla velice dobře a přitom mne to vůbec nebavilo. Jak je to možné? Poklad, piráti, akce... Co by s tím materiálem asi udělali Preston a Child, Berry, Harper nebo Brown?

Salinka
21.06.2011

Kniha mě původně zaujala svým stručným obsahem, čekala jsem napínavý, čtivý a zajímavý příběh, ale bohužel jsem už po několika desítkách stránek zjistila úplný opak. Co mi na knize nejvíce vadí jsou dlouhé a nezajímavé popisy (především lodí, jejich historie atd.), zhruba v polovině knihy je dosti nechutný podrobný popis mučení člověka což opravdu není nic pro mě. Knihu jsem měla velmi dlouho rozečtenou, ale nakonec jsem ji nechala nedočtenou. Vzhledem k tomu, že knihu jsem si (zlevněnou) zakoupila a mám ji doma, ji možná jednou dočtu, ale rozhodně ne v nejbližší době. Milovníkům podobných příběhu tuto knihu rozhodně nedoporučuji!!!