Remade

Remade https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380328/bmid_remade-Z6C-380328.jpg 4 267 90

Remade série

Leon a jeho mladší sestra Grace se nedávno přestěhovali z New Yorku do Londýna. Zatímco se potýkají s novou školou, ve zprávách se začínají objevovat zvěsti o neidentifikovaném viru z Afriky. Během týdne virus zasáhne Londýn. Lidé se mění v kapalinu před očima obou sourozenců, kteří utíkají, aby si zachránili život. Měsíc poté, co se virus poprvé dotknul zemské atmosféry, mu podléhají všechny organismy. Ale virus zdaleka není jediným nepřítelem, a přežití je jen první krok.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

Remade , 2016

Lejčís
10.01.2021 4 z 5

Kniha má být takový Stephen King pro děti a jelikož já Kinga prostě žeru, věděla jsem, že tohle si musím přečíst. Vzhledem k tomu, že je to určené mladším čtenářům jsem do toho šla s tím, že jsem otrkaná a jen tak něco mě nedostane. No ale jestli tohle je pro mladší čtenáře, tak už teda nevím, kde mají dnešní děti hranice strachu :) Řeknu snad jen to, že pokud se na knihu chystáte, nedělejte si iluze, že knihy pro děti mají štastný konec..

Remade se strašně dobře čte. Neustále otáčíte stránky a vůbec nemůžete přestat. Je to svižný, rychlý, napínavý, má to spád, nejsou tam žádný zbytečný dlouhý popisný pasáže. Uznávám, že místy už to bylo trochu moc velký sci-fi i na mě, ale dávám plusový body za ten nápad a promyšlenost :) odjakživa miluju hororový příběhy a byť je to na děti možná trochu moc, pravděpodobně bych z toho jako malá byla nadšená.

rm
06.01.2021 5 z 5

Mno, na to, že je to pro mládež to má dost erkovej nádech (ale na to jsem byl upozorněn :)
Šel jsem do toho po zkušenostech s jinou autorovou ságou - Jezdci časem (která bohužel v češtině skončila na druhém dílu a ostatní bohužel...). Tohle je trochu jiný šálek kávy, ale ne špatný. Docela zajímavý čtení v době covidový :)

Tereza035
29.12.2020 4 z 5

Kniha je velmi čtivě a svižně napsaná, skvělá i pro mladší čtenáře. Od knihy nečekejte nějaký světoborný thriller, přece jenom mi přišlo, že autor píše takovým jednodušším, a ne příliš složitým jazykem (což je ale pro žánr YA pochopitelné), ale i přesto se mi kniha moc zalíbila a to především její nápad a napínavé zpracování. Trošku mě mrzí, že kniha skončila nedokončeně, a proto se chystám na druhý díl.

FejKýý
28.11.2020 3 z 5

Na knihu jsem se velice těšila. Začátek byl trochu delší než se to rozjelo ale pak to jelo, akce a pořád se něco dělo. Fakt paráda ale.. pak se to ubralo úplně jiným směrem, ano vím teď už, že je to scifi, já od toho čekala čistě postapo a možná proto mě to ani tolik nebavilo.. Tohle bylo za mě už moc přehnané.. Takže asi tak 100 stran v knize mě bavilo. Konec byl za mě docela nudný a zdlouhavý. Myslím že je to trilogie a doma mám i druhý díl Reborn, takže ten určitě ještě přečtu. No uvidím jestli se vůbec pustím do třetího dílu.. Na mě to bylo až moc fantasy a fantasy ani scifi nějak nevyhledávám, nebere mě ten žánr. A že je to YA? To potěš.. Chudáci děti z toho musí mít pěkné noční můry.

Selve
24.11.2020 5 z 5

Dle mého názoru hodně pomalý a nezáživný začátek. Jsem však rád, že jsem se přinutil číst dále. Kniha mě nadchla a určitě se podívám i po dalších knihách tohoto autora. I přes to, že kniha cílí na mladší čtenáře, užil jsem si jí a zřejmě pořídím následující díl. Poutavý příběh, jen v této době to nebylo úplně příjemné číst. Každopádně doporučuji ;)

tristessa
17.11.2020 5 z 5

Koupil jsem synovi k vánocům. A protože mám Alexe Scarrowa rád, a měl bych vědět co dávám synovi jako dárek - přečetl jsem. Prvních pár stránek mi přišlo hrozně nudných a pomalých, ale po 40 stranách už to jelo, knihu jsem přečetl během jednoho dne. Trochu mi to připomnělo "Všemi dary obdarovaná / Chlapec na mostě" od M. Carey.

Alinore
11.11.2020 4 z 5

Po deseti stránkách jsem si řekla: "Nevím, to mě nějak nebere". A najednou jsem byla o 100 stran dál. Ano, je to docela jízda. Úplně nechápu proč je kniha řazena mezi literaturu pro děti. Ano, hlavní postavy jsou děti a knížka postrádá nějakou hloubku, je to prostě řežba, ale nemyslím si, že by to od knih pro dospělé nějak vybočovalo.
První část byla opravdu zábava, která nenechala člověka vydechnout, bohužel je dost ostře utnuta. Když jsem viděla druhou část, byla jsem tak naštvaná, že jsem knihu asi na dva dny odložila. Nakonec jsem se do ní pustila a nebylo to špatné, ale oproti první části to dost ztratilo dech. Za první část 5*, za druhou 3* - průměr solidní 4*. Do dalšího dílu se nemám v plánu pustit, vnímám to jako dobrý standalone.

Solverino
23.10.2020 5 z 5

Docela dost hustá jízda! Tak jestli je tohle knížka proděti, tak jedině pro hodně otrlé....ale jinak super, moc se mi to líbilo! Knížka má slušnej drive hned od první stránky, vesele se v ní umírá, pak krátké zaškobrtnutí a pak zase hurááá.... něco jako začátky Walking Dead. Doporučuji!

Egeris
15.10.2020 4 z 5

Špatné to nebylo, ale celkově bych řekl, že spíš průměr. Ze začátku to má skvělý rozjezd, kdy fakt člověk hltá každou stránku a s obavami čeká, co se bude dít. Bohužel postupem času děj jakoby zvolní, události se začnou opakovat a konec je pak už celkem nezajímavý. Taky mi to nepřišlo zas tak strašidelné, jak tu některé recenze tvrdí. Třeba u některých hororů od Kinga jsem cítil mnohem větší "úzkost". Poslední věc, co bych vytknul, je k překladu. Pominu-li pár hrubek (shoda podmětu s přísudkem:)), tak mě zarazila jedna věc - "silikonové čipy". Překladatel asi není moc technicky zdatný, protože jinak by tento patvar nikdy nemohl použít. Anglické slovo "silicon" totiž neznamená "silikon", ale "křemík". Správný překlad tedy zní "křemíkové čipy", protože žádné silikonové čipy neexistují...

Julinka679
27.09.2020 4 z 5

Tohle není kniha pro děti a mládež. Ráda čtu horory, vražedné scény v knížkách mi nevadí, vlastně nemám problém s téměř ničím, ale tohle bylo v jistých momentech dost už i na mě. Nedokážu si představit, že bych knihu dala dítěti... A ani to nebude vhodné pro slabší povahy.
Knížka je jinak skvělá, čtivá, jakmile začnete číst tak už se jen vezete a chcete vědět jak to bude dál. Pro dospělé čtenáře naprosto doporučuji.
Za mě právoplatných 4,5* a už se těším na další díl! :-)

BloodyO
23.09.2020 5 z 5

Chtěl jsem si přečíst jen prvních pár stran, jen tak ze zvědavosti, že se ke knize později vrátím. A skončil jsem někde za duhou třetinou někdy dlouho po půlnoci.
Tohle se mi moc často nestává aby mě příběh tahle moc chytil už od prvního řádku. Jakmile se v knize začaly objevovat kapitoly z pohledu viru (mimochodem ty se opravdu povedly!) tak mě hned napadla spojitost s jinou knižní sérií a to Expanse - nebudu to dále rozvádět, to už by byl spoiler ale teď jsem opravdu zvědavý na další díly.

nai.ivka
22.09.2020 4 z 5

Poslední dobou čtu nejraději knížky pro děti a mládež. Většinou jsou dobré či lepší než pro dospělé a je tam minimum sexu, kterého jsem přejedená. Něco jako tento příběh jsem ještě nečetla. od začátku mě to chytilo a nepustilo. Celé je to drsnější než celý covid co zrovna prožíváme.

mrliš
14.09.2020 5 z 5

Skvěle a živě napsané. Styl psaní knihy, vyprávění, postavy, příběh - vše mi hodně sedlo a do čtení jsem se naprosto ponořil. Těším se na pokračování. Za mě vřele doporučuji.

Macev
10.09.2020 3 z 5

Tak musím říct, že dětem knihu ještě nedám, měly by po ní zlé sny, popisy reálné, nejvíc mě ale zaujal začátek, respektive děj v kapce vody, následně se mi to zdálo s dalším vývojem viru už příliš fantasy

Mishak
10.08.2020 4 z 5

Kniha je primárně určená mladším čtenářům - dovolte, abych nesouhlasila, protože i mně se kolikrát z popisů dělalo špatně. Jsou psány velmi surově a "necenzurovaně". Ale z knihy jsem byla nadšená!

Rozdělení do tří částí je skvělé, krásně se oddělí časová období. Kniha je psána svižně, čtivě a některé pasáže i velmi jednoduše. Každopádně mě udržovala v příjemném napětí od začátku do konce (a to jsem ji četla už podruhé kvůli druhému dílu) a první část příběhu je neskutečně skvěle napsána!

Uvítala bych trochu více kapitol s doktorem Jonesem a Guptou, kdy by více zkoumali vir do hloubky, ale tuším, že už jsou po svých určených kapitolách mrtví...

Upřímně jsem velmi zvědavá na další díl, protože vir se teprve začíná opravdu pořádně rozjíždět!!!

blonďatá.luc
07.08.2020 4 z 5

Tak tohle byl velmi slibný rozjezd! Děsivá situace (ideální pro čtení v této době), která vám nedá spát. Sympatické hlavní postavy, jejichž osud vám nejspíš nebude lhostejný. A jednoduchý styl psaní, který z knihy udělá příjemné čtení (myslím si, že na své si přijdou i starší čtenáři). Brzy se pustím do dalšího dílu – nutně totiž potřebuji vědět, co bude dál. Místy mi ale děj moc neubíhal a já měla problém dokopat se k dalšímu čtení (odhadnout další dění není až tak moc složité), proto nedávám plný počet.

Turante
26.07.2020 4 z 5

Jako joo, s mou představivostí to bylo pěkně nechutné a zaujalo mě to tak, že jsem se nemohla odtrhnout. Takže si rozhodně seženu další díl.

zandu
26.07.2020 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo. Pro mě taková víkendová jednohubka. Zaujala mě obálka, z anotace jsem byla tak trochu na rozpacích, říkala jsem si, zkusím a uvidím. A byla to bomba. A jsem zvědavá na další díl.

krejcovka76
23.07.2020 4 z 5

Nedávám plný počet hvězdiček, přestože příběh mě zaujal. Myšlenka byla velice dobrá, ale zpracování vázlo. Knížka je čtivá, některé linky mi však přijdou nedotažené, trochu chaotické a závěr zůstává otevřený, takže můžeme jen "doufat", že v dalším díle přijde rozuzlení. Jako scifi oddychovka ano, jako součást mé knihovny ne.

karol.cadex
14.07.2020 3 z 5

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už déle a vážně jsem se na ní těšila a bohužel jsem opravdu nedostala, co jsem chtěla.
Hodnocení na obálce "Je to takový Stephen King upravený pro děti." je výsměchem. Nebavilo mě to, děj je strašně naivní včetně postav, on vlastně i ten virus je takovej nemastnej neslanej. A tak nějak mi to zapadlo všechno do sebe po přečtení autorova životopisu, kde se píše, cituji "Po deseti letech účinkování v různých neúspěšných kapelách nakonec zakotvil ve videoherním průmyslu...", no a ještě napsal velmi průměrnou knihu. Pan autor je takový rádoby renesanční muž asi.
Takže za mě fakt ne. Tři hvězdy jsem dala leda tak nápadu, nikoli zpracování.