Relaxační desetiminutovky

Relaxační desetiminutovky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348919/mid_relaxacni-desetiminutovky-j5c-348919.png 4 3 2

Když jsou děti příliš živé, nesoustředěné či „příliš nervózní“ často se přičítá vliv vnějším okolnostem: školnímu či sociálnímu prostředí či dokonce rodinnému rytmu. Autorka ukazuje, že při vhodném vedení mohou děti najít vnitřní klid a rovnováhu, uchovat si pocit vlastní hodnoty a adekvátně reagovat i za méně příznivých okolností. Relaxační techniky a cvičení postupně učí dítě při využití představivosti rozpoznávat stavy svého těla a mysli, nacházet řešení a využívat své zdroje. Kniha je určená všem, kdo chtějí dětem pomoci, aby se cítily dobře: rodičům, učitelkám v mateřských školách, lektorům v mateřských centrech, dětským terapeutům, lékařům, odborníkům v oblasti práce s dětmi.... celý text

muchomurka
29.03.2021 3 z 5

Na knížku jsem byla zvědavá a jsem tak napůl zklamaná. Nápad a cvičení dobré, ale to podání bylo tak suchopárné a nudné. Nevím, mám z knížky takové rozporuplné pocity, asi jsem čekala, že dostanu něco trochu jiného než jen pořád dokola "Představte si...". Ale nechám si ji, přeci jen sem tam dobrý nápad. A příjde mi, že je to spíše pro větší děti, tipuji předškolní věk.

ještěrka38
02.04.2020 5 z 5

Kniha je hezky a srozumitelně napsána, návody na jednotlivá cvičení jsou moc fajn včetně připojených básniček. Spousty tipů, jak tyto metody využít. Hodí se jak pro relaxaci dětí ve školkách, školách, družinách, tak určitě poslouží i maminkám doma.

Autorovy knížky

Nathalie Peretti