Jak zkrotit svůdníka

Jak zkrotit svůdníka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496578/bmid_jak-zkrotit-svudnika-fl7-496578.jpeg 4 289 289

Rebelky z Oxfordu série

V srdci Londýna se schyluje k bitvě mezi rozumem a citem. Lady Lucie zuří. S pomocí skupinky oxfordských sufražetek se jí konečně podařilo nashromáždit dostatek jmění, aby mohla ovládnout jedno z hlavních londýnských nakladatelství, a to s jediným cílem: využít ho ke vzpouře proti parlamentu. Kdo by však mohl tušit, že jedinou osobou, která stojí v cestě úspěchu, je její dávný nepřítel lord Ballentine? Tristan je ochoten předat jí většinový podíl v nakladatelství, ale jen za nehoráznou cenu – za noc v jeho posteli. Lucie přitahuje Tristana jako žádná jiná žena. Spaluje ho svou prudkostí a odhodláním pokaždé, když se střetnou. Jejich souboj rozdmýchává plameny náklonnosti a výřečný svůdník riskuje, že se chytí do vlastní pasti. Zatímco se Lucie snaží Tristana přelstít na všech frontách, v nakladatelství i v ložnici, brzy zjistí, že platí známé tvrzení: ve válce a v lásce je dovoleno všechno...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

A Rogue of One's Own , 2020

Vruznychsvetech
30.08.2022 4 z 5

Jak možná někteří víte, tak první díl se mi neskutečně líbil, byla jsem z něj nadšená a s radostí můžu říct, že moje nadšení přetrvává i po přečtení druhého dílu. Abych byla upřímná, tak ten první se mi líbil o něco více, ale možná je to zapříčiněné jen tím, že to prostě byl ten prvotní impuls, kdy jsem doposud nic podobného nečetla. Nicméně prostředí v knize na vás opět házelo ten pocit tajemna, takový ten kouzelný pocit, kdy byste se nejraději stali dalšími hrdiny knihy, jen abyste mohli navštívit onen svět. Smysluplně se chovající a sympatické postavy tomu samozřejmě jen pomáhali a touha vloupat se to příběhu jen narůstala. To že to mělo přidanou hodnotu v podobě řešení vážnějších témat jako Feminismus, které však byli nenásilně vysvětleny a každý si o tom mohl udělat vlastní obrázek jen potvrzuje fakt, jak skvělá tahle série je. Za mě tedy 4 z 5 protože předešlý díl se mi přece jen líbil o něco málo více a za mě velké doporučení!

veruptackova
28.08.2022 4 z 5

Tohle je přesně taková ta kniha, jejíž námět jste už možná někde viděli, od začátku tušíte, jak příběh skončí, a přesto hltáte každou stránku!
Stejně jako první díl se kniha čte téměř sama. Trochu jsem se bála většího rozsahu, ale v příběhu nebyla hluchá místa a autorka nám opět nabídla zajímavou dvojici, která má nejen světlé, ale i stinné stránky. Uznávám, že Lucie a Tristan mi nepřirostli k srdci tolik jako Anabel a Montgomery, přesto nemůžu říct, že bych se při čtení nudila.Zlehka se do příběhu vkradlo i pár historických událostí, díky čemuž se opravdu nenásilnou formou dozvíte i něco nového. Tentokrát autorka příběh okořenila o vedlejší postavy, jejichž intriky mě prostě bavily na celém příběhu snad nejvíc!

Doporučuju všem čtenářům a čtenářkám nápaditých romancí. Pokud máte chuť na čtivou oddechovou knihu s kapkou erotiky, série Rebelky z Oxfordu je přesně pro vás.

alzbeta4340
13.08.2022 5 z 5

V prvním dílu mi lady Lucie nebyla bůhvíjak sympatická, ale tady jsem jí prostě musela držet palce. Jinak to nešlo :-).
Kniha respektuje pravidla žánru, obsahuje plnohodnotnou milostnou linku - vztah mezi Lucií a Tristanem, ale je originální důrazem na popis práce žen bojující za ženská práva.
Pěkné odpočinkové čtení.

bookbug_cz
11.08.2022 5 z 5

Evie Dunmore přichází s dokonalou kombinací dnešní oddechové literatury. Na jedné straně tu máte dominantní romantickou linku mezi sufražetkou Lucií a svobodomyslným Tristanem, na straně druhé pak momenty protkané historickými milníky té doby. Rok 1880 je pořád rokem, kdy se ženy stávaly v den sňatku majetkem svého muže, a to doslova. Její tělo, peníze, důstojnost – to vše už patřilo jejímu manželovi. Doba ovládaná muži se k ženám nestavěla zrovna přívětivě, a proto se začaly formovat sufražetky – hnutí žen, které se denně snažily zvýšit povědomí o nutnosti zrušit zákon tykající se majetku žen nebo naopak – obohatit výsledky voleb i o silné ženské hlasy.

Lucie i Tristan pocházejí z rodinného prostředí, které nebylo nikdy zrovna ideální, a tak jsou jejich představy o životě – především tom manželském – značně pošpiněny zážitky z dospívání. Lucie se už dávno smířila s tím, že bude radši starou pannou než majetkem muže a svůj život obětuje práci. Pro svou věc je zapálená a připravena jít i přes mrtvoly. Někdy bohužel i za cenu opovržení vlastní rodiny. Tristan si zase užívá života do té doby, než jeho starší bratr přijde tragicky o život a on se dostane na první místo v žebříčku vhodného dědice své rodiny. Nemá v plánu se otci jakkoliv podřizovat, a tak i on začíná spřádat plány na lepší zítřky.

Oba jsou nuceni spolu pracovat jako spolumajitelé nakladatelství, oba mají své zájmy a oba k sobě navzájem nachází cestu plnou náklonnosti a důvěry. Ale jak už to tak bývá, cesta k cíli bývá náročná a trnitá. Navíc, pokud jsou hlavní aktéři tvrdohlavé povahy.

Tuhle knihu doporučuji všemi deseti. Je čtivá, zajímavá, neustále se tam něco děje, takže se nemusíte trápit hluchými místy a nudou. Ano – je tam romantická linka, ale je vzrušující, atraktivní a vůbec ne blbá. Miluju to a vy musíte taky! Teda – pokud čtete tento typ literatury. Nikoho nepřemlouvám, jen doporučuji.

Libris_Na_Ex
11.08.2022 4 z 5

Musím říct, že ze začátku jsem měla problém se začíst, ale postupně si mě kniha získávala víc a víc a na konci jsem byla nadšená. Vztah Tristana a Lucie byl strašně krásný a bavili mě jejich společné konverzace.

ivousekk
01.08.2022 5 z 5

Druhy dil Rebelek slupnut jako malina. Opet se to vyborne cetlo, uplne samo. Po prvnim dile uz vite, co cekat. A presto, nebo prave proto, me to tak bavilo a nemohla jsem se odtrnout.
Skoda, ze jeste cesky nevysel treti dil, hned bych se do nej pustila.

Pedruska01
30.07.2022 5 z 5

Ačkoliv jsem se těšila, přistupovala jsem k tomuhle dílu trošinku opatrněji, skeptičtěji. To se jako přiznám. Způsobeno to bylo jedinou skutečností. Samozřejmě, jak se ukázalo, bylo to naprosto zcela bezpředmětné, zbytečné obavy. Už předchozí díl měl vysokou úroveň a tady tomu nebylo jinak. Četlo se to naprosto skvěle a velmi rychle. Nechtěla jsem knihu pustit z ruky, dost mě to bavilo.Ten styl, podání, rychlost příběhu, bylo to velmi příjemné a povedené. Jednoznačně musím přiznat, že autorka umí předvést svůj um.
Z hlavní ženské hrdinky jsem měla trochu obavy (jo, to byla ta jediná skutečnost), vzhledem k tomu, že v předchozí knize byla pro mě taková zvláštní osoba. Prostě si mě nezískala a teď o ní měla být celá kniha, proboha. Ale musím to rozhodně vyvrátit. Zdání opravdu klame. Hlavní hrdinka Lucie se mi zalíbila. Byla sice velmi zapálená sufražetka pro svou věc a bylo to znát celou knihu, ale nemůžu zase vyloženě říci, že by to bylo otravné. I když mě tyhle věci kolem bavili trochu míň než ten zbytek. Byla dost odvážná, věrná a tvrdohlavá, vytrvalá. Dokázala mě překvapit. Držela jsem jí palce a taky mi ji bylo líto, nezdálo se, ale zažila si toho dost. Mrzelo mě, jak se k ní stavěli ostatní lidi, urážkami, nenávistí. Potěšilo mě, že se k tomu dokázala postavit. Ženy to v době minulé vážně neměly nijak lehké, což si dnes už nijak nepřipouštíme. Lucie mě bavila, ale ještě víc ve spolupráci se svým protějškem.
Druhým hlavním hrdinou byl Tristan, lord Ballentine. Ten chlap si mě získal hned, což bylo paradoxně z jeho mladých let, kdy dostal od Lucie faciáše. :D Přesto ukradl mi srdce až v o pár stránek dál, v pozdějším věku. Musím přiznat, že se mi líbilo, co z něho vyrostlo, co se z něho stalo. I přesto, že tam je mnoho "i když". Bylo to vlastně svým způsobem překvapení, a to více směry. Hrozně mě bavil, jak byl oprsklý, vtipný, populární, chytrý a co vše dokázal. I jemu jsem musel držet palce, protože co si budem, on si to zasloužil. Nelíbilo se mi, jak s ním bylo zacházeno, jak v dětství, tak i v dospělosti jeho otcem. To tedy jakože ne. Řekla bych, že možná měl mouchy (jako každý), ale jinak byl úžasný. Jeho vztah k Lucii... ach. Taky nás přivedl na další postavu, respektive hrdinu dalšího pokračování a to zní taky velmi zajímavě, především tajemně.
Ti dva se zdáli jako dva rozdíly, ale ve výsledku se k sobě přitahovali, jak dva magnety. Hrozně se mi líbili jejich společné scény - největší procento toho nejlepšího. Vtipné, jiskřící, velmi zajímavé, a taky s přiblblým úsměvem na tváři, který jsem neustále měla. Šablonka takového toho od nenávisti k lásce mě prostě hrozně baví a užívám si ji. Paradoxně mě zmíňky o předchozích hlavních hrdinech nijak neberou a nezajímají, a tady tomu nebylo jinak. I když jsem je v jejich příběhu měla moc ráda, tady to tak nějak vyšumělo. Přednost měli Lucie a Tristan. Dokázali mě chytnou za srdce.
Děj se stále odehrává v Anglii, především v Oxfordu, točí se kolem důležité věci pro mnoho žen jako různá jejich práva a další možnosti, stejné jako pro muže. Nacházíme se především ve spolku, kde jsou čtyři mladé ženy a každá nám promítá svůj příběh, do kterého se stejnak vmontuje nějaký ten muž, který bude neodolatelným lupičem srdcí. Annabell a nyní Lucie svoje vyprávění světu předali. Teď čekám na Hattie a Luciana. Bože, jak já se těším. Catriona měla malinký prostor, ale v rámci tohoto směru mi ji bylo líto a upřímně i na ni jsem zvědavá, protože stále o ní nic pořádného nevíme.
Tohle bylo skvělé, hodně povedené, nemám nic proti. Milé, vtipné, oddechové, romantické - moje srdíčko zase bylo pohlazeno - ale taky opravdu neodložitelné a místy až záviděníhodné. Postavy jsem si velmi oblíbila a jejich romantický příběh byl moc hezký. Rozhodně mohu doporučit dál. Hodnocení je snad nad slunce jasné, ale kdyby ne, tak plný počet je povinnost. Opravdu se moc těším na pokračování, kterého se snad dočkám brzy. Povedená série. Krásné a já jsem spokojená, jen tak dál Evie. :)

terryaknihy
28.07.2022 4 z 5

V prvním díle jsem si celkový koncept Rebelek z Oxfordu naprosto zamilovala. Proto mě trochu mrzelo, že v rámci tohoto příběhu, tedy druhého dílu série, mi docela dlouho trvalo se začíst. Ze začátku mi Lucie totiž nebyla úplně tou extra sympatickou hlavní hrdinkou, její chování bylo někdy.. no… :) Tristan byl skvělý, ten mi padl do oka hned! Jeho humor byl odzbrojující :D.
Každopádně pořád témata, kterým se kniha věnuje jsou skvělé, je to výborně napsané a i když je to bichlučka, tak to přečtete klidně během dvou/tří večerů.

ivetdos
28.07.2022 4 z 5

První díl byl o něco lepší, ale i tento jsem si neskutečně užila. Lucie mě občas lehce iritovala, ale Tristana jsem si zamilovala hned :) Skvělá odpočinková kniha, která se lehce čte a přestože je trošku buclatější, za dva večery jsem ji slupla jako malinu. Velké doporučení! Těším se na další knihy od autorky :)

Knižnítoulky
25.07.2022 5 z 5

Musím ze srdce říci, že jsem si příběh moc užila. Lucie i Tristan byli skvělí, provázeli mne celým příběhem a já si užívala slovo od slova. Oba jsem si i rychle oblíbila, což se ne v každém příběhu podaří. Za mne jednoznačně palec nahoru.

Kni-holka
25.07.2022 5 z 5

A máme tu opět boj za ženská práva. Za co jste ochotni zaprodat svou duši? Co jste ochotni obětovat k dosažení svých cílů? Jakou pro vás mají cenu vaše sny? Třeba strávit jednu noc s mužem, kterého z duše nenávidíte, i když vnitřek vám spaluje nezkrotná vášeň?

O rok později od prvního dílu se vracíme do Oxfordu, kde se setkáváme s již známou postavou Lucií - vedoucí místních sufražetek, bojovnic za ženská práva. A Nemesis této nezávislé mladé ženy se stává lord Tristan Ballentine. Muž s tělem jako řecký bůh, který myslí na samé nemravnosti, a o kterém Lucie k její nelibosti v noci sní. Uff, není zde najednou horko

Ovšem ženy nejsou jediné, které z Tristana jdou do kolen. Krásně to vyjádřil Oscar Wilde, který v příběhu též figuruje, a který dle Tristana prý napíše příběh o nesmrtelné kráse a hříšné přitažlivosti. Hmmm, nejde snad o Obraz Doriana Greye?

Někdy mě druhé díly zklamou, ale zde se to nekonalo. Svižný spád, hluboký pohled do lidských životů a jejich duší, co je v životě ovlivnilo a jaké vedou životy za zavřenými dveřmi. Jak to nakonec dopadne s Lucií? Dosáhne svého cíle a vydá svou pobuřující reportáž o zneužívání žen v manželství, nebo se nechá zlákat smyslnou přitažlivostí lorda Ballentina a svůj úděl posune na druhou kolej? To si přečtěte ve druhém díle Rebelky z Oxfordu - Jak zrotit svůdníka

_Brunetka_
24.07.2022 5 z 5

Tahle série je opravdu topová. Evie Dunmore má skvělý a čtivý styl psaní, kterým vás vtáhne do příběhu rychleji, než řeknete švec. Jen jsem se ze začátku trochu nemohla začíst a bála jsem se, že se bude jednat o knihu slabší, než byla její předchůdkyně. Tento strach se však postupně rozplynul. Námět se mi opět moc zamlouval a oceňuju to, že se ani zdaleka nejedná o nic ohraného. Postavy jsem si upřímně zamilovala. Moc se mi líbí, že Lucie a Tristan mají to něco málo společného, ale jinak jsou svou odlišností jako noc a den. Autorka rozhodně nevykrádala charaktery svých hrdinů z předchozího díla. Romantická linka, která by se dala zařadit mezi hate to love, šlapala skvěle a hrozilo, že jiskrami, které vydávala, mi chytne nábytek v pokoji. Nemůžu si tedy absolutně stěžovat. Příběh ve mně vyvolal řadu emocí – smála jsem se (autorčin humor 10/10), zuřila i brečela dojetím (budu žasnout, pokud se slzám ubráníte vy). Moc mě baví to historické prostředí, pomocí něhož je nám přibližováno, jak žily ženy v tehdejší společnosti. Nějaké hezké myšlenky jsem si tu taky našla. Konec byl nádherný. Podtrženo sečteno, jednoznačně doporučuju, pokud hledáte vtipnou knížku, z které si zároveň něco odnesete a ona vám výměnou za to ukradne srdce.

Kešu1981
22.07.2022 3 z 5

Příběh mě začal bavit až někde v 3/4 knihy, do té doby mi Lucie lezla dost často na nervy. Snad bude další díl ze série čtivější...Hattie a Lucian Blackstone?...hmmm to by mohlo být fajne :o)

Knižní střípky
20.07.2022 5 z 5

Opravdu to bylo zase skvělé, možná ještě o fous lepší než jednička. Mám moc ráda historické romanťárny, nesmí být tedy blbé a uvzdychané, což Rebelky fakt nejsou. Byť je romantická linka samozřejmě velmi důležitá, děj se odehrává na pozadí důležitých historických událostí dané doby – řeší se zde postavení žen ve společnosti, jejich možnost studia, možnost mít i po sňatku svůj vlastní majetek, o volebním právu nemluvě - a právě proto jsou tak skvělé. Stejně jako Annabelle z jedničky, tak i Lucie je úžasná hlavní hrdinka, inteligentní dívka, která nechce být loutkou v rukou mužů. Ve svém úsilí byla velmi urputná. No a Tristan, bože, to byl miláček, naprostý Luciin protipól, ale ve finále se tak nádherně doplňovali, jiskřilo to mezi nimi, úplná výbušná směs. Asi jste pochopili, že jsem opět maximálně spokojená.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

KláraH.
19.07.2022 4 z 5

Strašně moc jsem se těšila. Musím říct, že první díl se mi líbil víc, ale tento mu zdatně šlape na paty. Nicméně pro mě byl konec lehce zbabělý, nečekala jsem takové uspořádání. Nicméně - nežila jsem v té době a asi to tak být i mohlo. Kdyby to bylo teď, strhala bych ten konec jak borůvky:-)

sebemi
13.07.2022 5 z 5

Na pokračování jsem se těšila a nezklamalo, líbilo se mi více než první díl. Není to žádná bezduchá historická romance, boj za práva žen pokračuje a vyváženě tomu začíná milostný příběh Lucie a Tristana. Nemohla jsem se odtrhnout, Tristan je miláček, propadla jsem tomu a dočetla v 1 ráno. Opět oceňuji doslov autorky a její znalosti a studium historie za práva žen. Třešničkou na dortu byl pro mě Oscar Wilde, ten mi vyrazil dech. Netrpělivě začínám vyhlížet další díl!

blanka5960
11.07.2022 5 z 5

Oba díly této historické série jsou perfektní. Příběh je zasazen do Anglie na konci 19.století, kdy se ženy pokouší prosadit svá práva. Sufražetky bojují za práva, která jsou pro nás dnes samozřejmostí, ony si je musely tvrdě vybojovat. Právo na studium, na svobodu, nebo také volební právo.Hlavní hrdinky obou dílů jsou silné ženy, ví co chtějí, jsou chytré, vtipné a s muži se nemazlí. Příběhy jsou psány čtivě, chemie mezi postavami funguje skvěle, romantická linka je v obou dílech perfektní Pokud máte rádi Pýchu a předsudek, Kroniky prachu , nebo Bridgertonovi jsou Rebelky přesně to pravé čtení pro vás.

Ivuska.09
10.07.2022 5 z 5

Skvělá série, oba zatím vydané díly jsou velice povedené. Sice i v ledasčem podobné, ale pokud je nečtete hned po sobě, tak to ničemu nevadí. Už teď se těším na třetí pokračování.

spencer
10.07.2022 4 z 5

I když jsem si čtení této knihy užila, nemůžu se zbavit pocitu, že měla mít tak o sto stránek méně.

Tentokrát sledujeme příběh Lucie a Tristana. Lucii se konečně podařilo s pomocí skupiny oxfordských sufražetek ovládnout jedno z londýnských nakladatelství. Původně toto nakladatelství chtěly sufražetky společně využít k rozpoutání vzpoury v parlamentu, ale v cestě se jim objevil jeden velký háček. Konkrétně Lord Ballentine, úhlavní nepřítel Lucie z dětství. Jelikož má taktéž podíl v nakladatelství, budou mezi sebou s Lucií muset soupeřit o kontrolu. Jak už tomu ale tak bývá, tento jejich vzájemný souboj se vydá jinou cestou, než oba předpokládali.

Autorka píše velmi čtivě a umí jednotlivé postavy velmi dobře charakterizovat. Tato její vlastnost se mi líbila už v předešlém díle, protože mi pomohla se do dění snadněji dostat. Přestože se ústřední dvojice vzájemně doplňovala, nějak mě neokouzlil způsob, kterým se dali dohromady. To mi naštěstí vynahradila feministická dějová linie. U té by mi nevadilo, kdyby byla více rozvinutá. Nebýt vší té natahovanosti, rozhodně by se jednalo o 5* čtení. Těším se na další díl:)

narisa
08.07.2022 5 z 5

Skvělé. Druhý díl byl opravdu čtivý. Příběh Lucie a Tristana se mi moc líbil, i když jako pár se mi asi víc líbil Sebastian s Annabel. Je to asi proto, že Lucie s Tristanem neměli do půlky vůbec žádný kontakt. A pak na to rovnou skočili. Každopádně Lucii jsme znali už z předchozího dílu, takže jsem tak nějak věděla, co od ní čekat. Zajímavější pro mě bylo odhalovat postavu Tristana. Trochu mě mrzelo, že se autorka více nerozepsala o následcích toho, že byl ve válce a jak to na něj zapůsobilo. A zajímavé také bylo, když naznačil, že jeho sexuální preference jsou pestré. Čekala jsem také více o jejich společném dětství. Ale i tak to bylo super. Řeší se tu zase vážná temata, i když některá jen okrajově. Kromě sufražetek, domácího násilí na ženách a absolutního vlivu mužů na ženy, také trauma z války, homosexualita, třídní rozdíly,...
Knihy z této série mají rozhodně, co nabídnout a navíc jsou úžasně romantické.
Těším se na další díl.
Velice doporučuji.