Rebelka - Odvrácená strana islámu

Rebelka - Odvrácená strana islámu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31685/bmid_rebelka-odvracena-strana-islamu-4hE-31685.jpg 4 121 32

Jaké je žít s vědomím, že nad vámi někdo vynesl rozsudek smrti? Že jste „další na řadě“? Ayaan Hirsí Alí ví dobře, jaké je bojovat se všudypřítomnými obavami o život. A to přesto, že nežije v daleké arabské zemi, ale přímo uprostřed západní Evropy, v kraji s dlouhou demokratickou tradicí, kde každý má zaručenou svobodu projevu. Nebo skoro každý? Ayaan byla vždy bojovnice, vždy šla hlavou proti zdi. Ve své autobiografii líčí své dramatické životní osudy od dětství v totalitním Somálsku, přes dospívání, pobyt v Saúdské Arábii, tamější diskriminaci ze strany „bílých“ muslimů, nucenou rituální obřízku provedenou proti vůli rodičů, stěhování do Etiopie, poté do Keni, dohodnutý sňatek s mužem, kterého si za žádnou cenu nechtěla vzít, a její následný útěk do Nizozemska. Zde po nelehkých začátcích získala občanství, vystudovala a nastoupila politickou kariéru. Zažila velké propady, zklamání, strach i utrpení, ale díky své nezlomnosti a inteligenci se pokaždé dokázala znovu postavit na nohy.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Mijn Vrijheid (Infidel) , 2006

jarmila6295
26.10.2015 5 z 5

Souhlasím se všemi komentáři - úžasně silný příběh a opravdu by to měla být povinná četba nejen pro muslimské ženy, ale i muže!

Veruna111
14.04.2015 5 z 5

Ano,silný příběh silné ženy.Obdivuji ji a přeju si ,aby se našly další a další REBELKY a dokázaly se oprostit od chorého nábožensví a fanatismu.Mám neskutečné štěstí,že jsem se narodila ,kde jsem se narodila.

tebilly
27.08.2014 5 z 5

Úžasný příběh mladé dívky Ayaan, která nechěla být pouze černou ovcí ve stádu islámu ve vleku přání svého otce a rozhodla se postavit na vlastní nohy.

Fuksinka
20.07.2014 5 z 5

Ayaan měla ve svém životě spoustu "štěstí". Štěstí, že její otec byl v Somálsku psanec a ona se dostala do Keni, kde se dostala aspoň částečně k západní kultuře. Měla štěstí, že ji provdali za muže, kterého nechtěla a ona mohla utéct do Holandska.
Neuvěřitelně silný příběh ženy, která za 35 let přeskočila myšlenkově celá staletí. Od podřízené a týrané dívenky přes přemýšlivou muslimku až po urputnou bojovnici za lidská práva a významnou političku.
Uvědomme si, že v i Evropě se vraždí ze cti, že ženy jsou týrané a zneužívané, že zde žijí lidé, kteří mají svým náboženstvím v podstatě zakázáno myslet.
Nemůžeme přece tolerovat kulturu, která má nařízeno námi opovrhovat, bít nás a vraždit. Proberme se a uvědomme si, že pokud se nezmění muslimské myšlení, nemá u nás v Evropě islám, co dělat. Pošlapává naše hodnoty a opovrhuje našimi zákony. Přestaňme zavírat oči a važme si lidí jako je Ayaan.

Haldasha
26.05.2014 5 z 5

Silny pribeh silne zeny. Urcite stoji za precteni.

avad
15.04.2014 5 z 5

Takových silných žen by mělo být co nejvíc.

Ewinky
05.03.2014 5 z 5

Obdivuji takové ženy, které se dokážou poprat s osudem. Velmi zajímavá a poutavá kniha.

Lenka Žofka
13.11.2012 3 z 5

Další silná žena, která se vzepřela osudu...a že o ní bylo opravdu hodně slyšet!!!! Asi bych tyhle témata dávala za povinnou četbu ženám, které doma zažívají domácí násilí....

Evelin
18.02.2012 5 z 5

Tato kniha je skvělá, moc se mi líbila, zaujala mě a četla se jedním dechem! Opravdu jedna z kvalitních knih z této oblasti, všem doporučuji k přečtení.

petahor
27.11.2011 4 z 5

Určitě knihu doporučuji :)

Milluga
22.06.2011 5 z 5

Kdo dá této knize méně než 100%? Asi tu máme nějakou konvertitku, jinak nechápu. Velmi vynikající a nadčasové dílo, které ťalo do živého. Ostatně ne nadarmo se proto autorka nachází v permanentním ohrožení života. UIslám, to náboženství míru, ji chce zabít.

andrejs
30.05.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších knih o postavení muslimek ve světě islámu, jaké jsem zatím četla. Trochu více je příběh zaměřen na politiku (samozřejmě vzhledem k autorčině profesi), ale formou osobního vyprávění, takže velmi čtivě. Doporučuji nejen těm, kteří se o tuto problematiku zajímají!

islám feminismus muslimské ženy ženy v islámu kritika islámu somálská literatura

Ayaan Hirsi Ali
somálská, 1969