Rebel s hlavou v oblacích

Rebel s hlavou v oblacích https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354321/bmid_rebel-s-hlavou-v-oblacich-aSS-354321.jpg 5 2 1

Kniha, která přibližuje jednu z nejvýznamnějších osobností woodcraftu 20. století – zakladatele českého woodcraftu Miloše Seiferta (1887 – 1941). Autor shromáždil množství dosud zcela neznámých nebo i opomíjených faktů a dokumentů, které poskytují ucelený obraz nejen o Seifertově životě, ale zároveň mapuje historii předválečného woodcraftu v Československu. Monografie obsahuje i několik set unikátních dobových fotografií. Kniha by neměla chybět v knihovničce těch, kteří se zajímají o kořeny woodcraftu i dalších hnutí mládeže u nás. Konečně máme v ruce knihu, která velmi podrobně popisuje úplné počátky junáctví a woodcraftu v našich zemích a zejména osobnost otce zakladatele a prvního náčelníka Zálesácké ligy Československé – The Woodcraft of Czechoslovakia. Autor shromáždil množství dosud zcela neznámých nebo opomíjených faktů i dokumentů, které poskytují ucelený obraz nejen o samotném Seifertově životě, ale zároveň mapují historii předválečného woodcraftu v Československu. Kniha obsahuje i několik set unikátních dobových fotografií historických osobností či nejstarších woodcrafterských táborů a výprav. V knize se také najdete: - dosud nejúplnější bibliografii díla Miloše Seiferta a literatury o něm napsané, - historii I. S. A. W. - levicové woodcrafterské organizace vytvořené Prokopem Koudelou, - stovky citací z osobní korespondence Miloše Seiferta a jeho přátel, - podrobnou historii Zálesácké ligy, Ligy lesní moudrosti a Ligy československých woodcrafterů do roku 1939, - kompletní historii Ligy pro výchovu přírodou - Moudrost lesa, - obálky raritních publikací a časopisů. Slavnostní křest knihy proběhne 12. 10. 2017 v 18 h ve Skautském institutu v Praze (Staroměstské nám. 4/1) samozřejmě za účasti autora.... celý text

vlkodlaq
02.11.2020

Miloš Seifert byl pravý průkopník woodcraftu u nás. Na jednu stranu měl k dispozici nesrovnatelně více přírody, na druhou stranu být woodcrafterem tehdy bylo daleko blíž běžnému životnímu stylu, než dnes. Dnes být woodcrafterem je takový koníček, hrajeme si na přežívání (i když kdo ví, jestli se nám nebudou tyto vědomosti ještě hodit). Koupit slušný nůž je spíš otázka který si vybrat, veškerého zboží je nadbytek a možná právě o to je příjemnější jít do lesa a dokázat vystačit jen s málem. Pro mě je woodcraft I únik od moderní civilizace. Návrat ke kořenům, byť tak trochu hraný, předstíraný. Jsem rád za každou chvíli, kterou můžu strávit daleko od lidí, v lese, třeba i o samotě.
Jsem rád, že jsou u nás takoví, jako Liga Lesní Moudrosti, kteří dělají woodcraftu osvětu i s tím málem, co mají. V dnešní dobře to nemají jednoduché.