Radšej nikdy

Radšej nikdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198497/bmid_radsej-nikdy-blH-198497.jpg 4 880 880

Na hraně zapomnění série

Camryn Bennettovej, peknému americkému dievčaťu, osud prichystal ťažkú skúšku. Rodičia sa rozviedli, brata zavreli do väzenia, jej životná láska tragicky zahynula a najlepšia priateľka ju obvinila, že jej chce prebrať partnera. Stačil jediný deň práce v obchode s oblečením, aby zistila, že sa nechce zaradiť medzi meštiakov, čo celý život chodia do toho istého otravného zamestnania. Vidí jediné riešenie. Hodí všetko za hlavu a vyberie sa na cestu naprieč Amerikou. V autobuse sa zoznámi s talentovaným a trochu tajomným Andrewom Parrishom. Ten má vlastné dôvody na to, aby sa odstrihol od sveta. Rýchlo sa zblížia, no zhodnú sa, že ani jeden z nich nehľadá viac než len letný výlet po Amerike. Dodržať tento sľub však nebude ľahké, rodí sa vzájomná náklonnosť, a hoci sa jej obaja tvrdohlavo bránia, príťažlivosť a láska sú silnejšie než ich odhodlanie. Knihu Radšej nikdy autorka pôvodne písala zadarmo pre čitateľov na internete. Po dokončení ju zaplavili žiadosťami, aby ju doplnila o scénu z nemocnice z Andrewovho pohľadu. Keď sa dozvedela, že kniha vyjde aj v tlačenej podobe, rozhodla sa vypočuť priania čitateľov a doplnila ju o záverečnú bonusovú kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Edge of Never , 2012

Lucie18
30.08.2015 5 z 5

Wow. Kniha mi padla do oka hned. A dá se říct, že jsem jí přečetla jedním dechem.
Lepší knihu jsem snad nikdy nečetla.

trynitrix
21.08.2015 5 z 5

Knihu jsem si vybrala na ukor obálky že mi padla do oka a pak po přečtení anonce sem byla 100% rozhodnutá. Příběh se mi moc líbil mám ráda když takhle cestují a poznávají se Road trip něco jako ( Amy a Roger- taky moc pěkná kniha) Cam byla fajne holka Nat ta už mě vytočila na první straně sem si řikala co to je za krávu :-D a Andrewa jsem si taky hned oblibila. A konec neříkám se mi neukápla slzička ,moc pěkný :-) a ten Happy end mě teda dostal to bylo teda moc ale proč ne ,není to Shakespeare :-D možná že i škoda.
Tak šup na dvojku co nám nová dobrodružství přinese :-)

Nikyna8
15.07.2015 5 z 5

Knížka krásná,čte se moc hezky na konci knížky jsem si pobrečela,do poslední chvíle jsem nevěřila v dobrý konec, ale stal se.Byla jsem ráda, že mohu začít číst hned druhý díl, čtu jedním dechem.

fidáš
25.06.2015 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, za mě určitě pět hvězdiček. Už se těším na další knihu od této autorky.

Markét.t
23.06.2015 4 z 5

Čtivé, hezky napsané, oddechové...
Vlastně super odpočinkové čtení, do kterého jsem se pouštěla bez velkého očekávání..

Lorrainee
21.06.2015 4 z 5

Uzasna kniha bohuzel uzasne domrvena tim hollywoodskym koncem. To bylo k...

Sabii14
19.06.2015 5 z 5

Knížka mě velmi bavila. Celý příběh byl plný zábavy a vtipných hlášek. Bála jsem se konce co se s Andrewem stane, ale nakonec to naštěstí dopadlo velmi dobře. Četlo se mi to skvěle a byla jsem velmi spokojená :-)

muchomurka
16.06.2015 5 z 5

Nečekala jsem, že se mnou tenhle příběh tak zamává a zadře se mi pod kůži. Líbila se mi je jeho lehkost, humor, špičkování mezi Cam a Andrewem. To, že byl A. téměř dokonalý mi nevadilo a Cam jsem si také oblíbila, i když ze začátku mi nebyla sympatická a váhala jsem, zda knihu vůbec číst. Líbilo se mi střídání pohledů, jsem ráda, že to autorka udělala v rámci jednoho příběhu a nejsou to dvě téměř tytéž knihy. Takto to bylo lepší, mělo to spád, napětí, lásku, putování - prostě všechno, co jsem od toho příběhu chtěla.
Mnoho z komentující tu odsuzuje ten přeslazený konec, ale já jsem za něj byla ráda, protože spousta věcí v reálném životě nedopadne dobře, tak proč si o tom ještě číst? Mě to pohladilo na duši. Sice jsem u toho brečela jak želva, ale nakonec jsem byla dokonale spokojená. Proč by měla Cam znova trpět? :-) A další díl si nechám na prázdniny, snad bude stát za to!

veronika5179
14.06.2015 4 z 5

Čekala jsem něco ve stylu "Než jsem tě poznala" a už jsem si říkala, že je to OPĚT tenhle druh knihy...Naštěstí jsem byla příjemně překvapena happyendem, který jsem v tomhle případě vůbec nečekala. Kdyby ubylo těch erotických scén, dala bych více hvězdiček. Osobně tyhle porno popisy v knížkách moc nevyhledávám. A palec nahoru za druhý díl!

Madame R
10.06.2015 3 z 5

Tato kniha ve mě vzbudila mnoho emocí. Chvíli se mi četla dobře ale někdy jsem neměla náladu jí dál dočíst. Camryn byla celkem fajn v ničem mi nevadila ale Andrew mi přišel až moc dokonalý.
Úplně bych zrušila posledních sto stran a kdyby jste si je tam chtěly nechat tak bych tam alespoň nedala poslední kapitolu, která už byla dost i na mě, nejenom co se týká osudu Cam a Andrewa ale i všech dalších postav.
Moc se mi líbila obálka, protože konečně je dívka na obrázku podobná hlavní představitelce.

red_me93
09.06.2015 3 z 5

Mám prostě slabost pro road tripy! :) knížka se mi líbila, byla čtivá, úsměvná, občasné střídání pohledů se mi taky líbilo, ale ten konec...za něj velkej palec dolů

Nikolarka
01.06.2015 5 z 5

Dokonalé.Andre. Ach, ten Andrew... Andrew - to je prostě kluk k pomuchlování a Camryn je fajn a celou knížku jsem s ní cítila... Autorka to napsala skvěle, mě ale nehorázně vytáčely překlady názvů písniček - když už tak to aspoň mělo být v závorkách, ale anglické písničky s českými názvy - ne, díky.
Už čtu dvojku!! Jupííí!!! :D

lucinka5264
16.05.2015 3 z 5

Zařadila bych to mezi klasický moderní román. Někdo má životní problémy, najde někoho se kterým na ně zapomene, problémům ale neutečou a po napínavém konci dojde rozuzlení. Konec se mi asi líbil nejvíce a také bych chtěla zdůraznit, že mi příjde jako skvělí nápad střídání dvou postav. Chvíli čtete co si myslí a jak co vnímá jeden a po nějaké chvíli druhý. Příjde mi to jako skvělí nápad.

Knihoholka:'33
06.05.2015 3 z 5

Knížka se mi ze začátku strašně moc zalíbila a potřebovala jsem číst dál a dál... Příběh mě celkem zaujal a říkala jsem si, že tahle knížka je celkem dost povedená. Jenže ke konci už mi to přišlo trochu moc přeslazené a tak jsem si říkala:"Ne, to dočtu, v každý knížce jsou takový chvíle.." fajn, tak jsem četla.
ALE KNÍŽKA BYLA TAK STRAŠNĚ ZNEHODNOCENÁ TÍM MEGAULTRANAIVNÍM HAPPY-ENDEM, ZE KTERÝHO MI BYLO VÁŽNĚ ZLE! (za to dávám dvě hvězdy dolů!) TO JSEM SI VÁŽNĚ ŘÍKALA, ŽE TO SNAD ANI NEMŮŽE MYSLET VÁŽNĚ! Už chyběla jen ta věta: "... a žili šťastně až do smrti."

jitka7
05.05.2015 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček a to už jen kvůli skvělému popisu hlavních postav. Andrew je prostě TEN TYP a Camryn byla taky úžasná. Příběh byl krásný, zábavný, nenucený. Takový výlet by chtěl zažít kde kdo.

tob1
05.05.2015 5 z 5

Moc hezky napsaná knížka, čte se skoro sama a závěr je hodně překvapivý. Ještě, že je napsaný doslov :).

Katka313
01.05.2015 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek co jsem četla. Moc se mi líbilo jak se jen tak sebrali a vydali se na cestu. Jen mě mrzelo jak přeskočila několik týdnu po tom jeho problému, přišlo mi to hodně useknuté.

Zuzii20
30.04.2015 5 z 5

Když jsem tuto knížku konečně vzala do ruky ( a že mi to trvalo), nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. A ten konec, ten mě úplně dostal.

Terka18
22.04.2015 5 z 5

Jak začít. Prvních pár stránek jsem měla menší problém zvyknout si na to jak se v příběhu mluvilo, ale netrvalo to dlouho a pak jediné slovo = Paráda. Je to nádherná knížka u které jsem se zasmála, ale chtělo se mi i brečet. Spousta citů, prostě a jednoduše krásná romantika. Pokud jste trošku citlivé a hlavně snílkové a romantické duše, tak se vám bude rozhodně líbit. Pro mě osobně, další knížka, která má krásný příběh. Jen přemýšlím, jestli si mám koupit i druhý díl nebo zůstat jen u tohoto. :)

Arianne
13.04.2015 4 z 5

Nějak jsem nevěděla, co si o tom všem myslet. Z počátku mě slovník trochu rozčiloval, působilo to, jako by se autorka tak moc snažila napodobit mluvu dvacetiletých, až to neznělo věrohodně. Ale děj mě brzy vtáhl a na zkoumání jazyka jsem zapoměla.
Cesta napříč Amerikou je můj sen (i když raděj v cadillacu než autobusem), obdivovala jsem Camryninu odvahu, s níž se vydala neznámo kam.
Velice sympatické bylo střídání vypravěčů, člověk alespoň neupadl do stereotypu.
Ale ten konec - za ten ubírám hvězdu. Trochu moc štěstí najednou na to, aby to byla pravda a dalo se tomu uvěřit.