Ohavná pila

Milí čtenáři, autor pevně doufá, že jste si tuto knížku nevybrali jako příjemné oddychové čtení před spaním. Jestliže ano, radí vám ze srdce, abyste ji okamžitě odložili. Ze všech knih, které popisují nešťastný život sourozenců Baudelairových, je totiž Ohavná pila zatím asi nejdrastičtější. Violet, Klaus a Sunny Baudelairovi se dostávají do Mizerova, kde jsou nuceni pracovat na pile, a chybí jen málo, aby propadli holému zoufalství a beznaději. Musí vás bohužel varovat, že stránky této knihy skrývají takové hrůzy, jako je obří drátovačka, guláš nevalné chuti, muž neustále zahalený v oblaku kouře, hypnóza a na závěr dokonce smrtelná nehoda. Lemony Snicket si dal slib, že zaznamená všechny tragické události, které potkaly ubohé tři sourozence Baudelairovy, vás však nikdo nenutí, abyste o nich četli. Takže dáváte-li přednost veselejším příběhům, vyberte si něco jiného. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/737/ohavna-pila-737.jpg 4.2235

Řada nešťastných příhod 4.

Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

A Series of Unfortunate Events, Book the Fourth: The Miserable Mill, 2000

Kniha Ohavná pila

LilKure
18.04.2020

Člověk by si řekl, že autor pojede stále stejnou písničku a čtenář se začne nudit. Opak je pravdou a do začátku jsem si mylně domníval, že jsem po 50 stránkách rozuzloval celou záhadu... jak krásné je mýlit se.
Na knížce zbožňuji to nenásilné rozšiřování slovní zásoby. Všechno čtu v angličtině a (i když mám angličtinu vystudovanou) stále si rozšiřuji slovník o nové obraty.

anet8843
30.09.2019

Znovu jsem se odhodlala k rereadingu celé této série. Zatímco první tři díly jsem četla už asi třikrát nebo čtyřikrát, po šestý díl dvakrát, další díly pak jenom jednou a to už docela dávno.
Miluju tuhle sérii, všechno mi na ní dokonalé hraje. Pokud se na to podíváme jako na dětskou knihu, pak je skvěle napsaná, krátká, ale nepodceňuje mladé čtenáře. Velmi obohacující jsou dle mého vysvětlivky cizích slov.
Ale i jako dospělý čtenář si přijdete na své. Postava vypravěče a jeho tajemný příběh je úchvatný. Tolik otázek a záhad, které jsou vtisknuty do poměrně jednoduchého příběhu sirotků. Jeho humorné vstupy do děje jsou úžasné.
V neposlední řadě musím říct, že zbožňuji ilustrace knihy!
Tento díl patří ještě do fáze, kdy mají sirotci pěstouny, což jsou mé o kapku oblíbenější knihy. Opět je tu pitoreskně vykreslena temná atmosféra mizerova. Oceňuji fórek s Georgii Orwellovou, která má ordinaci ve tvaru oka.
Tahle série je prostě skvost!

pink_ivy
21.01.2019

Všichni se shodneme na tom, že sourozenci Baudelairovi doposud neměli moc snadný život. Během krátké chvíle ztratili domov i rodiče a v následujících týdnech stihli vystřídat již několik různých opatrovníků. Tentokrát je pan Poe zavede do malé vesničky, kde se sourozenci mají zabydlet na místní pile.

Za mě mohu říct, že se mi tahle knížka líbila zatím nejméně. Autor se i počtvrté neochvějně drží zajetého vzoru a za mě už to tedy není dostatečné, když totiž něco někdo opakuje pořád dokola, trošku to ztrácí na nápaditosti. I tady tedy najdeme nové místo, nového opatrovníka, nový převlek a nový plán. Sourozenci se tu, na rozdíl od ostatních dílů, setkají i s jinými padouchy, což je sice milé zpestření, ale nestačí to. Pořád čekám v nějaký dějový posun.

Percabethka
24.09.2017

Další skvělý díl, stejně jako ty předchozí ♥ Vážně obdivuju " Snicketův" pohled na svět a to jeho vysvětlování ponaučení :D Jediné, co mi začíná připadat docela trapné, je to, jak Olaf na konci vždycky jednoduše uteče, Violet, Klaus a Sunny jen stojí a koukají a pan Poe kašle a křičí: "Jste zatčen!" - doufám, že to v dalších dílech bude jiné :D

Život-s-Kačí
18.07.2017

Příběh je, stejně jako v předchozích dílech, poutavý a velice čtivý. Doplňkové ilustrace umocní celkový "ponurý" pocit, který čtenář má a na což upozorňuje autor hned na první stránce. Avšak jak série pokračuje, nemohu se zbavit pocitu, že je v podstatě každá kniha o tom stejném, jen se odehrává v jiném prostředí.

Edona
17.07.2017

Ohavná pila je vůbec první díl, u kterého, pokud jste viděli filmové zpracování, vůbec nevíte, co se bude dít. Děj je stále podobný, opět se nedozvídáme nic nového, což si myslím, že je u čtvrtého dílu už trochu na škodu. Ale nevzdávám to, určitě si přečtu další díly. Jsem zvědavá na osudy sirotků...

thg-queen
04.03.2016

Řada Nešťastných Příhod (4)/Ohavná Pila
Hodnocení od thg-queen
04.03.2016

Mně se tahle kniha docela líbila. Ráda čtu knihy které nemají tak dobré konce a taky které jsou v serie a tahle serie má 13 knih. Ta kniha byla velmi nevyzpytatelná a záhadná. Klaus se mi líbí nejlíp protože rád čte a já taky ráda čtu knihy. Nevíš jestli Shirley je hrabě Olaf nebo ne až do konce. Líbí se mi že taky dal do tí knihy smrt, protože smrt je část života které hodně spisovatelé pro mladé lidi o nedávají do knih. Docela tahle kniha byla dobrá a uplně nejlepší na konci. Já bych jí dala 8/10 nebo 4/5.

Dinosaur
01.07.2015

(8/10) Ač je série pořád zajímavá, je to tak trochu pořád to samé. (5. 8. 2013)