Kdo je bez viny

Kdo je bez viny https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5030/bmid_kdo-je-bez-viny-miS-5030.jpg 3 71 25

Quirke série

O pokrytectví katolických kruhů v Irsku, které na jednu stranu kážou mravnost a na druhou mají samy pár kostlivců ve skříni… Detektivní román nás zavádí do mistrně vykresleného Dublinu 50. let 20. století, který sledujeme očima zahořklého patologa, doktora Quirka. Tento prazvláštní, netypický detektiv jednoho dne najde ve svém hájemství, na patologii, mrtvolu dívky, která by tam být neměla, a které uvedli do záznamu falešnou příčinu úmrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Christine Falls , 2006

harena
03.04.2018 4 z 5

Pěkné čtení, příběh se odehrává v padesátých letech většinou v Dublinu a celou knihou se opravdu táhne otázka z titulu knihy - je-li vůbec někdo bez viny. Zahořklý je nejen patolog Quirke, ale zahořklí nebo nešťastní, nespokojení jsou i členové jeho rodiny. Nakonec se Quirke přece jen odhodlá k tomu, nad čím celý život váhal. Sláva.
Je to již třetí detektivka od Benjamina Blacka a vidím, že jeho knihy spadly do nižšího modrého hodnocení, ale mně se styl jeho psaní opravdu líbí a těším se na dalšího Quirka.

JulieBarborův
18.11.2017 5 z 5

Geniální jazyk. Četla jsem pak ještě Anatomii strachu, Elegii za April, TEmnou pavučinu, ale Kdo je bez viny jasně vede. Silná kniha.

Isserley
06.11.2016 1 z 5

Z celé série jsem jako první přečetla knihu Temná pavučina. Bylo to pěkné čtení a postava patologa Quirka mě zaujala natolik, že jsem chtěla vědět, jak to s ním a s jeho rodinou bylo od začátku, proč pil, jak to bylo s Phoebe, atd. Tak už to vím. Hm. Nemůžu říct, že bych byla prvním dílem série nadšená, spíš naopak, bylo to dost zmatené, zdlouhavé, předvídatelné, dá se říct až nudné. Nékteré postavy mi připadaly až nevěrohodné. Dám ještě šanci druhému dílu, ale jestli to bude podobné jako tento první díl, jdu od toho.

ladyfromskye
01.02.2016 4 z 5

Mnohem lepší než třetí díl, Elegie za April. Nebo bylo mé ne příliš pozitivní první setkání s Johnem Banvillem alias Benjaminem Blackem způsobeno jenom tím, že u této série detektivek, jako u málokteré, je skutečně nutné začít číst od začátku? Asi tomu budu muset nechat čas...
Proč ale kniha nedosáhla nejvyššího hodnocení? Zaprvé, provázanost vztahů i obou dějových linek (Irsko x Amerika) byly až příliš nevěrohodné. Zadruhé, americká linka, alespoň podle mého názoru, nemusela být v jedné své části až tak tragická, i když po dočtení jsem pochopila, proč ji autor - jestliže chtěl takový vývoj událostí, jaký napsal - musel napsat právě takto.

kadgam
09.06.2015

Zaujímavé čítanie, trošku neprehľadné okolnosti.

irská literatura zfilmováno – TV seriál

Benjamin Black (p)
irská, 1945
2006  63%Moře
2008  67%Kdo je bez viny
2017  57%Zkrotit vlka
2011  68%Anatomie strachu
2018  76%Hroby se otevřely

Kniha Kdo je bez viny je v