Půlnoční pacient

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

New York, léta padesátá, doba studená války. Psychiatr doktor Malík, je povolán tajnými službami léčit psychicky vyčerpaného agenta, aby vše zůstalo v tajnosti, dochází onen agent k doktoru Malíkovi do jeho bytu vždy o půl noci. Ale vše se komplikuje, boj mezi jednotlivými stranami a minulost doktora Malíka.

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231122/big_pulnocni-pacient-dBw-231122.jpg 457
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Půlnoční pacient

ZuzanaK.
26.08.2022

Posloucháno na ČRo. Především J. Hartl mi přišel skvělý a celý příběh, ač vlastně nikterak přehnaně akční, byl poutavý a jsem ráda, že jsem slyšel en bloc a nemusela čekat na další dny a pokračování.

Vesmich
07.08.2022

A takhle nějak musí pomalu a jistě hrábnout každému, kdo se nechce účastnit podobných her na KDO JE KOMU KÝM, ale prostředí je nemilosrdné, takže se ho neptá co chce, a on se účastnit musí. Žádná romantická idylka typu James Bond, ale špiclování ve své každodennosti. Navíc je to můj oblíbený autor.


Pebra
06.08.2022

přiznávám, že jsem také poslouchala rozhlasovou adaptaci a musela se sem podívat, oč vlastně mělo jít a stejně jsem z toho jelen :).

Kája95
19.07.2022

Knížka mne naprosto strhla do víru děje. Napjatá jsem byla od začátku do konce.

Leonora
21.06.2022

Nedávám hodnocení na hvězdičky, protože jsem nečetla knihu, ale poslouchala rozhlasovou dramatizaci. Navzdory hvězdnému obsazení mých nejoblíbenějších hlasů jsem to nebyla schopná poslouchat. Sotva se děj trochu rozjel, začala jsem se totálně ztrácet. Musela jsem si dohledat rozbor knihy v čísi bakalářce, ale ani ten moc nepomohl. Byl to totální chaos proložený příšernými a příšerně předlouhými hudebními vložkami. Vzdala jsem to asi ve třetině. Být to jiné téma, dala bych následně šanci tištěné verzi, třeba by to bylo lepší, ale špionážní drama jde mimo mě v jakémkoliv formátu.

Janina2609
27.09.2021

“A davy děsit upraveným výkladem každého nového nařízení(...)Zmnohonásobit tak nedůvěru, prohloubit čistky, posednout strachem z vlastního stínu každého jedince. Je to přibližně ono?”
Poměrně čtivý špionážně psychologický román působivě přibližující náladu plnou strachu v době studené války v 50.letech. Moje první a rozhodně ne poslední kniha od E. Hostovského.

Rihatama
09.08.2021

Psychologický román spíše než špionážní, a to nikoli pouze kvůli hlavní postavě psychiatra Malíka. Egon Hostovský využívá kulis své americké emigrace a tvoří mj. pod vlivem svého bratrance S. Zweiga. Rok vydání Půlnočního pacienta odpovídá době studené války, která nabízí ideální prostředí nejen paranoie a strachu, ale i pro vztahy k životním ženám Arnošta Malíka. Špionážní prostředí tady nenabízí akci, honičky, schovávání, maskování etc. Hostovský na něm vykresluje chování a pocity postav v prostředí všeobecné nedůvěry a podezírání té doby. Nemalou roli sehrává alkohol umožňující odhlédnout od tíživé reality. Čtenář je oproti autorovi v nevýhodě, protože okolnosti chování hlavního protagonisty mu prozrazuje jen velmi neochotně, na rozdíl od jeho momentálních duševních stavů. A přece, nebo právě proto, mě Hostovský do Půlnočního pacienta vtáhl jako do husté, temné pavučiny. Objevila jsem "nového" autora. Skvělé!

JP
20.01.2021

Slušná záležitost, která mi asi nejvíc připomněla 'Nevinného' od Iana McEwana. Nenadchne, ale ani neurazí. Spíš jde o to, jestli vás tohle tématicky zajímá. U mě průměr ve všech ohledech.

1