nehodnoceno
Půl století poté. Pohledy na problémy sémantiky a sémiotiky v posledních desítiletích obálka knihy

Koupit

Kniha Půl století poté je uvedena autobiografickými poznámkami profesora Ladislava Tondla o osobní motivaci a cestách k sémantice a sémiotice. Text naznačuje obecné schéma komunikačních procesů stimulované zejména výsledky teorie informace. Poukazuje také na epistemologické dimenze komunikačních procesů, úlohu a funkce soudobých informačních technologií a sdělovacích médií. Hlavní důraz je kladen na úlohu příjemce komunikačních procesů, jeho kompetence, schopnosti odpovědně vybírat a také odmítat. To se týká zejména problémů soudobé informační zahlcenosti a nadbytečnosti. Navazuje tak na starší autorovy práce o redukci dat, o problémech výběru relevantních dat a potřebách odpovědného výběru v soudobých komunikačních procesech. Kniha obsahuje také autorovu bibliografii k dané tematice. ...celý text

Literatura naučná
Vydáno, Karolinum

Kniha Půl století poté. Pohledy na problémy sémantiky a sémiotiky v posledních desítiletích

Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije