Pú a filosofové

Subjektivní výklad se snaží prokázat, že celá západní filozofie je obsažena v knihách o medvídku Pú.

Celá filozofie od předsokratických myslitelů až po existencialisty představuje pouhý přípravný proces vzniku Milneho díla, jež zosobňuje veškeré filozofické poznání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42494/pu-a-filosofove-42494.jpg 3.813
Literatura světová, Filozofie, Pohádky
Vydáno, Volvox Globator

Pooh and the philosophers, 1995

Kniha Pú a filosofové

nefernefer
28.03.2019

Intelektuální zábavička jako vystřižená z pera nějakého cimrmanologa. Pro milovníky medvídka Pú, inteligentních parodií všeho druhu a humoru montypythonovského ražení vřele doporučuji. Prostě taková chytrá ptákovina. :-)

Jass
10.03.2019

Je to geniální... místy poněkud nedovysvětlené, nebo nepříliš rozpracované... ale přesto geniální. Kdyby se nejednalo o Púa, snad bych i dala 4 hvězdičky, ale Veliký Medvídek nemůže být jiný než stoprocentní. Antická filosofie mi místy připadala trochu šroubovaně zpracovaná, ale kupříkladu Nietzsche, Heidegger a obzvláště empirická tradice jsou zpracovány... jako velký hrnek METU. Všem púofilům či začínajícím filosofům s předchozí znalostí medvědologie vřele doporučuji.

ladyfromskye
02.01.2015

Útlá knížka plná překvapení. Tedy alespoň pro mě. Medvídka Pú jsem četla poprvé na základní škole a už tehdy se mi líbil. Nyní jsem ho četla opět, v rámci povinné četby, a zase nezklamal. Teprve však po přečtení této knížky jsem ho mohla úplně docenit.
P. S. Věděli jste, že "Pú obsahuje celého Platóna, zatímco Platón obsahuje pouze část Púa"?