Ptačí zpěv

Ptačí zpěv https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156324/bmid_ptaci-zpev-156324.jpg 4 295 72

Ptačí zpěv série

Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Skylark , 2012

anibeni
10.11.2013 5 z 5

Mám ráda knihy, v kterých nelze odhadnout konec, knihy, které jsou plné nečekaných zvratů a knihy, které vás nutí číst a číst - tato kniha k takovým rozhodně patří...

Bee
17.10.2013 5 z 5

Tahle kniha rozhodně předčila všechna má očekávání. Autorka vsadila na profláklý žánr, ale vyplatilo se to, protože do toho přidala spoustu originálních prvků, které mě braly. Líbí se mi, jak to je všechno realistické - jako příklad uvedu třeba Lindin strach z oblohy, který je naprosto pochopitelný, ale tohle v ostatních knihách chybí. Většinou postavy vyplivnou do světa a oni jsou úplně úžasní. Tady ne.
Co se týče závěru knihy, bavilo mě to, s Orenem jsem to tak trochu tušila, ale jsem zvědavá, jak to bude pokračovat :)

Knihomolka Rů
14.10.2013 5 z 5

Hodně jsem od této knihy očekávala, proto jsem si myslela, že z mí budu zklamná, ale chyba lávky! Přesně naopak! Čekala jsem od ní něco trochu jiného, ale tohle bylo mnohem lepší než mé očekávání. Prostě jízda, přečetla jsem ji za chvíli a byla jsem z ní nadšená. Četlo se to samo a bavila mě, nikdy v průběhu jsem neměla chuť ji odložit, možná jen na začátku než se to rozjelo. Proto jí dávám plný počet hvězdiček a je mi jasné, že si budu muset koupit další díl!
Děj byl napínavý a hlavní hrdinku jsem si relativně oblíbila i když se občas chovala trochu zvláštně :D Tuhle knihu můžu všem jen vřele doporučit.

kleria
15.09.2013 5 z 5

Knížku jsem právě dočetla a musím říct, že mě vážně překvapila. Ze začátku jsem v ní trošku tápala, ale trošku jsem to už tušila :)). Když jsem se do knížky dostala, nemohla jsem přestat číst. Ke konci kniha tam byly pro mě samé šoky a byla jsem strašně zvědavá jak to skončí. Knížka byla čtivá od začátku až dokonce a byl to hodně zvláštní příběh :)). DOPORUČUJU!!!!

Karolkoh
14.09.2013 5 z 5

Moc se těšim na pokračování :) Kniha mě uchvátila a nepustila, dokuď jsem ji nepřečetla... :) Nakladatelství se moc povedl obal knížky! :)

Malous
03.08.2013 4 z 5

Měla jsem velký problém, abych se prokousala aspoň přes 50. stranu. Pak mě kniha okouzlila. Dá se říci, že se v ní konečně něco začalo dít :D
Z mého pohledu mi dost připomínala Jsem roztříšněná nebo Dech. Určitě všem doporučuji, stojí za přečtění.

MagdalenaHalow
01.08.2013 4 z 5

Obsahuje spoilery

Na téhle knížce se mi hodně líbí jedna věc. Je jiná. Je to sice dystopie, které je teď všude plno, ale začlenění magie do budoucího světa jí dává úplně jiný rozměr. A to je skvělé. Mimochodem úplně mě šokovalo, že Oren je jeden ze stínových lidí. To, že Kris je všivák, mě nepřekvapuje. Ale Oren? A taky jsem si oblíbila Zinku. Nevadilo by mi mít robotickou včelu. :)

Adele02
24.07.2013 5 z 5

Čekala jsem od toho míň, ale z Ptačího zpěvu se vyklubal přímo trhák. Lindin život byl naprosto fantastický, doufám, že v dalším dílu Linda najde Badyána.

sushenka
09.07.2013 3 z 5

Ptačí zpěv se mi líbil, ale myslím, že za to mohla hlavně krásná obálka, skvělý námět a úžasný Oren, který mě svojí odvahou dostal. Ale Linda? Ne. Nezměnila jsem na ní názor, docela mi připomíná Juliette z Roztříštěné. Kromě toho, že se nám projevila jako nějaká zázračná černá díra, se jinak vlastně chovala jako chudinka. Ok, chápu, že žila celou dobu uvnitř za zdí a nevěděla, jak přežít v divočině, ale... prostě mi přijde, že kromě konce knížky toho v celém příběhu moc neudělala. Zatím. Dám jí ještě šanci, třeba mě překvapí.
A co kluci? Milostný trojúhelník nechybí, jen se zatím moc neprojevil. Jen jsem zvědavá, jak to s nimi bude pokračovat. Udělat z jednoho kluka zrádce a podrazáka a z toho druhýho monstrum, který by vás nejradši zabilo, nemá zábrany to udělat a když to udělá, tak si na to nevzpomene?Hezké. To tu ještě nebylo. :D
Druhý díl si rozhodně přečtu. Doufám, že bude lepší, ale prvnímu dílu nemůžu dát víc než tři hvězdičky. Prostě nemůžu.

ilosek
28.06.2013 5 z 5

Tahle kniha je zatí jedna z nejlepších co jsem četla(a že jsem jich už přečetla dost.). Je to krásná distopie smíchaná s fantazy. Celý příběh je krásně popsaný a připadáte si, že jste v té době žili a znáte jejich pocity. Napínavé to je dost, láska se tam vyskytuje taky a zklamání a beznaděj zde nemůžou chybět. Celá kniha je proseta citovými záležitostmi, které Vás dostanou.

ciniminisek
08.06.2013 2 z 5

Nuda, nuda a těžká pruda. První kniha od Cooboo, která je děsná. 170 stránek popisování a svým způsobem žádné vysvětlení co a jak. Pak je konečně nějaký děj a oni ho tak zmrší, že bych brečela. Po třista stránkách udělá frc frc, zachrání "svět" a jde dál. Nikde děj, emoce, city ani láska. Když se něco klube, tak jeden je zmetek a druhý....no škoda mluvit. Pak teda ale nakonec vlastně zjistí, že mohla být s oběma, ale to ji už netrápí, protože má zase u sebe bzučilku a spolu se vydají temným "světem" do neznáma...kam samozřejmě dojde, protože už se nebojí a je to velká zkušená holka. Na tuto knihu mohu jedině takto - WTF?

*Táňa*
06.06.2013 5 z 5

Tahle kniha se mi hodně líbila. Autorka nám představila nový svět po válce, který je deformovaný. Mnoho živočišných druhů vyhynulo...třeba ptáci jsou pouhá legenda a nikdo žádného už dlouho neviděl. Zajímavý námět, který byl v knize podle mě zpracován na výbornou :))

fantasy

2018  79%Na lovu