Psí poslání
ekniha

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech...

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/216125/psi-poslani-216125.jpg 4.7656

Psí poslání (1.)

Dog’s purpose (2010)

Vydáno:Ikar (ČR)

PavlineCZka

Přestože se nejedná o žádnou světovou literaturu, ale oddechové čtení, jedná se o krásný příběh z duše psa, který jsem prožívala silně o to víc, že máme doma světlého labradora, který se v mnoha ohledech Bailymu podobal, nejednou jsem si upřímně dojetím poplakala... :-)

Tess911

Úžasná knížka!
Začátek byl sice trochu nezáživný, ale jsem ráda, že jsem četla dál. V mnoha chvílích jsem se smála psím úvahám a v mnoha chvílích jsem byla opravdu dojatá. Život z pohledu psa je jiný a opravdu zajímavý. A jakožto pejskař jsem v mnoha situacích poznala i to moje zlatíčko. Myslím, že se jedná o opravdu povedenou knihu a rozhodně stojí za přečtení.

alzbeta2843

Tak nebudem klamať táto kniha ma dostala. Je veľmi pekne napísaná, takže sa ľahko číta. Určite doporučujem každému, kto má rád psov. Myslím, že vďaka knihe už ich budem vnímať inak. Už dlho ma nejaká kniha takto nedostala.

relam

Krásná kniha... a smutná zároveň :-(
Mnohokrát jsem si u ní pobrečela, mnohokrát se zasmála, ale pořád jsem při čtení myslela na moje hafánky, kteří už tu nejsou...kéž by se vrátili v podobě těch "nových" hafanů...ale...poznám to vůbec ??? Moc pěkné čtení a pro milovníky pejsků zvlášť. Za mě rozhodně doporučuji !!!

denča1000

Kniha mě velice lákala a dlouho jsem přemýšlela, jestli po ní sáhnu, protože jsem věděla, že to nebude lehké čtení, jelikož v ní je spousty smutku. Sama jsem nedávno přišla po 13 letech o milovaného pejska a všechno mám stále v živé paměti, přesto jsem se rozhodla, že si knihu koupím.
Po přečtení jsem měla pocit, jako by to sám vyprávěl můj hafan, protože tolik radosti a zážitků, jako prožil Bailey, prožil i můj Ben.

U knihy jsem se dost nasmála, kdo má psa a snaží se pochopit jeho myšlení, sám pochopí proč.
Ale taky mi tekly slzy, protože odchod psa, kterého člověk tolik miluje, je velice bolestivý a znovu jsem si připomněla, jak jsem se cítila, když odešel ten můj a jak velkou chybu jsem udělala, když jsem s ním nebyla v jeho poslední chvíli :( .

Kniha je naprosto nádherná, plná emocí a pravdy.

Tereziee

Opravdu krásná knížka plná lásky mezi člověkem a pejskem. Celý příběh je plný emocí, vtipných komentářů hlavního psího hrdiny a popisů jeho pohledu na náš svět. Každý pes má opravdu poslání.

hopen

Pěkný příběh, doporučuji :-)

RockMartina

Krásné a dojemné. Chtěla bych umět prožít tolik životů, jako tento hlavní psí hrdina (pokud to tak psi opravdu mají, závidím jim), a zároveň si pokaždé pamatovat to, co jsem se v předešlých naučila. Bylo by navíc skvělé pokaždé pochopit, co je vlastně naším životním posláním...
Kéž by to šlo. Pak by se člověk pořád nebál, že si zmrví jediný život, který má :)

Kiwisska

Moc hezky napsaná knížka, u které jsem se usmívala, ale použila i pár papírových kapesníčků. V těch psích očích je prostě něco víc...

Theressa05

Kniha Psí poslání mě velice bavila. Je humorná i citlivá. Toto knize dodává tak nádhernou atmosféru.

kaja3190

Zpočátku jsem měla problém se začíst, ale když jsem se začetla, nemohla jsem přestat číst.

Moncele

Jako pejskař jsem si knihu chtěla určitě přečíst, čekala jsem na ni dost dlouho v knihovně. Nemůžu říct, že se mi nelíbila, ale asi to nebylo úplně to, co jsem od toho očekávala. Možná tam těch psích osudů bylo až moc, možná, že tím, že jsem se svým psem v každodenním kontaktu, mi některé věci přišli zcela "běžné". Moc se mi líbila prostřední část o výcviku záchranařského psa a určitě závěr...

Téjuš37

Krásná knížka s roztomilým humorem, která se prostě čte jedním dechem. No a rozhodně je potřeba balíček kapesníčků k ruce. :-)

knihařka2

Krásná kniha, dobře se čte a ačkoliv bych našla pár chyb tak je odpouštím protože tohle je takové odpočinkové čtení. Dejte si pozor kde čtete protože jestli jste citlivky jako já není dobré brečet na veřejnosti.

terezz28

Krásná a emotivní knížka. Povinná četba pro každého pejskaře. Nestává se moc často, že bych u knihy brečela jak malé dítě, ale tady se to překvapivě stalo.Knihu jsem přečetla jedním dechem a na film jsem se podívala okamžitě po přečtení a jediné co bych mu vytkla jsou velké nesrovnalosti v porovnání s knížkou, ale jinak se mi také moc líbil. Určitě se chystám i na druhý díl v této sérii.

evik0710

Krásná knížka, naprosto mne pohltila. Zábavné a zároveň i smutné, i na slzy došlo. Určitě si přečtu i pokračování. Doporučuji všem milovníkům zvířat, především pejskařům. Film jsem zatím neviděla, takže nemohu srovnávat, ale kniha byla úžasná.

Martinaa24

Nejlepší kniha, kterou jsem četla. V některých částech jsem dokonce i brečela dojetím. Příběh je velmi emotivní a pokud máte doma pejska - určitě doporučuji si tuto knížku přečíst. Pak se na svého mazlíčka budete koukat jinak

sola_lupa

Film si schovávám až nyní po knize, tedy nesrovnávám. Co mohu říct je, že si nedokážu představit, co je v dalším díle, protože v tomto je všechno. Úplně všechno. Od zachránění psů lidmi a jejich životu v socializační smečce, přes množitele, psí útěky, úžasný psí život s ještě úžasnějším páníčkem, týrání psa, pes ve službách záchranných složek... A přitom je to jen jeden pes. Pes buddhista, abych byla přesná. Je to neskutečně dokonalé. Jako člověk, co nemá rád povídky oceňuji, že tohle všechno je napsáno jako jeden příběh, který navazuje na další, ale zároveň je to stále ten první.
U této knížky budete plakat, smát se... A na konci budete chtít psa. Pokud ho už máte, tak budete chtít dalšího. Zároveň je kniha napsaná tak úžasně, že svého ušatého psího mazla budete chápat ještě lépe než teď. Vážně této knize není z mého pohledu co vytknout, je dokonalá.

Danago

Viděla jsem film, vůbec nebyl špatný. Ale knížka je úplně skvělá. Málokdy se mi stává že bych měla u knížky slzy v očích. U této knížky jsem přes slzy dojetí neviděla na písmenka. Je to krásný příběh napsaný s pohledu psa. Když jsem po dočtení knížky sledovala našeho pejska Sisinku, začala jsem vnímat její chování úplně jinak než dřív.
Moc krásná knížka všem milovníkům pejsků moc doporučuji.

JmenujiSeZuzla

K četbě mě přivedl stejnojmenný film, který byl v roce 2017 poprvé na plátnech. Film se mi líbil, pobrečela jsem si a o to lépe se mi četla kniha. Postavy jsem znala, dokázala si je lépe představit a příběh to stejné. Knihu jsem měla i díky tomuto rychle přečtenou a vlastně to byla pro mě taková pohodovka. Řeknu to na rovinu. Já nikdy pejska neměla, tedy se ani pejskařem nemůžu nazývat. Pejsky mám, ale moc ráda a kdybych mohla, tak bych si určitě nějakého domů pořídila. Naprosto mě fascinovala, to myšlení psa, které autor vylíčil. Ten způsob psaní mě naprosto uchvátil. Kniha by asi ještě šla rozepsat, třeba více do hloubky, ale už by to asi bylo zbytečně zdlouhavé. Při čtení knihy mi několik lidí řeklo, že brečelo a že asi budu taky. Tento fakt mě trochu zarazil. Po dočtení jsem v sobě měla něco, co mě nutilo být smutná a zvlhčovat mi oči a to se stalo, ale přímo jsem nebrečela. Asi to je tím, že jsem znala konec příběhu a nějak jsem nebyla napjatá, co bude dál. Na konci jsem, ale zaznamenala v sobě takový divný pocit, co mě nutil smutnit dalších pár dnů. Nyní mám rozečtenou i druhou knihu a už se neskutečně těším.

gladya

Nedoporučuji nikomu, kdo je citlivka, brečela jsem v metru. Je to dojemné, lidské (nebo psí?) , pohlazení po duši.

inkatenysek
31.12.2017

Knihu doporučuju určitě všem pejskařům a milovníkům zvířat. Četla jsem ji již podruhé. Poprvé hned po vydání, v době, kdy byl můj pejsek nemocný a museli jsme ho nechat uspat, podruhé nyní pro osvěžení paměti kvůli sepsání recenze. Kniha je čtivá, přečetla jsem ji asi během tří dnů. A i když jsem ji četla již podruhé, s větším časovým odstupem, tak jsem si v ní našla zase něco nového. V případě, že si budete chtít Psí poslání přečíst, tak u sebe určitě mějte krabici papírových kapesníčků. Budete je potřebovat. Jak u knížek obyčejně nebrečím, tak u Psího poslání jsem brečela jako želva, protože ani Tobymu ani lidem kolem něho nebylo vždy jen do zpěvu.

Katy25
29.12.2017

Protože miluju psy, tak jsem si tu knížku chtěla přečíst... Je krásně zpracovaná a dobře se čte. Kniha má také filmové zpracování, byla jsem zvědavá a mrkla se a musím říct, že mě to dojalo. Je to kniha stvořená rovnou pro pejskaře, určitě doporučuji.

devildeny
29.12.2017

Originální, zábavné, dojemné a jako stvořené pro pejskaře. Tentokrát se povedlo i filmové zpracování, ale kniha je jako vždy lepší.

čef
28.12.2017

Hodně dojemná kniha psaná pejskařem pro nás pejskaře. Každého z nás musí dostat psí osudy někdy lepší někdy horší, vždy však se snahou našich miláčků být nějak na tomto světě prospěšní a milovaní. No, připravte si kapesníčky a čtěte.

Nikol1010
27.12.2017

Velmi dojemná kniha, pro milovníky psů jako dělaná, vzala mě za srdce.

tomaserd
27.12.2017

Knížka která vás zahřeje u srdce a pohladí po duši, pokud jste milovníci pejsků tak se vám bude líbit ale já věřím že i těm kterým je smutno tak pomůže. Doporučuji :)

hrabalikoval
17.12.2017

Jelikož mám doma dva čtyřnohé miláčky, tak mě knížka velmi bavila. Vcítila jsem se do děje a s napětí otáčela stránky a čekala co se dál stane. Přečtení knížky jsem oddalovala kůli recenzím že je to moc smutné. Odolala jsem a přečetla jsem. Knížka má nádherný dojímavý příběh u kterého může ukápnout slzička. Domnívám se že tato knížka je převážně pro lidi kteří už doma mají nějakého pejska a tak se do toho příběhu vcítil víc jak lidé kteří doma pejska nemají. I tak je to čtivá a zábavná/napínavá a dojemná knížka.

keselylenka
08.12.2017

Kniha mě bohužel zklamala. Sice zajímavý příběh, ale nevtáhla mě do děje.

katerina5544
07.12.2017

Nadherna,dojemna kniha. Budete se smat i brecet.