Psanci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Cathy a Eamonn vyrůstali v nejchudší londýnské čtvrti, takže se už od dětství pohybovali v polosvětě prostitutek, pasáků, vyděračů a zlodějů. Předčasně dospělá Cathy chce vést úplně jiný život než její matka – prostitutka. Po nesčetných peripetiích se ocitne v Soho, kde se jí ujme laskavý transvestita Desrae. Naučí ji, jak se oblékat, líčit… a vůbec přežít ve zločineckém podsvětí Londýna. Cathyina první láska Eamonn mezitím dospívá v krutého sobce. Když v záchvatu prchlivosti zabije svou přítelkyni, je nucen uprchnout do Ameriky. Mezi mafiány si velmi rychle získá pověst jednoho z nejobávanějších zločinců, který se nezastaví před ničím.Zdálo by se, že z Cathy a Eamonna vyrostly naprosto odlišné osobnosti, ale když je po letech osud svede zase dohromady, oba dva zjistí, že je mezi nimi stále silné pouto......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99271/psanci-99271.jpg 4.184
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino
Orig. název

The Runaway, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Psanci

Přidat komentář
nikola3345
16. května

Je to o lásce, která vás dovede až do hrobu a pak ještě dál. Ona miluje on ji až tak ne. Ona se horko těžko postaví na vlastní nohy, ale pak si je nechá dobrovolně opět podrazit. On jde cestou nejmenšího odporu. Chce peníze a nechce se moc nadřít...... A pak je tam plno jiných co přihlížející a trpí se sebezapřením.
Kniha se velmi dobře čte. Postavy jsou tak nějak sexy přitažlivé.

danielavachova
30.09.2019

Kniha z drsného londýnského podsvětí,občas dost drastická,autorka mistrně popisuje prostředí a osoby příběhu,má první kniha od této autorky,rozhodně jdu do další.


lex.xie
14.04.2019

Martina Cole asi až tak nebude moje kafe, sice píše dobře, ale po Psancích, kdy se ta knížka dala zkrátit aspon tak o 100stran, tu druhou knížku na podobné brdo (kriminální prostředí, gangy, mafie) už jaksi nemůžu dočíst a to mi tady leží sakra dlouho. Nuda.

georginaa
22.07.2018

Příběh pěkně ukazuje v čem člověk vyrůstá a jak se s tím popere v dalších letech života. Láska dětí, kteří se navzájem podporují a žijí v podivných rodinách mají pouto, které se nedá jen tak zrušit. Ať vás život zavede kamkoliv, stejně vás minulost dostihne. A to se stalo Cathy a Eamonna, který přes svou zvrácenou lásku se nebojí použít pro svůj prospěch Cathy, která pak na jeho hamižnost doplatila.

Matita310
22.09.2017

Další skvělá kniha od této spisovatelky. Doporučuji.

moudivlacek
31.07.2017

Tak to pro mne bylo opravdu něco. Příběh Cathy ve mně zanechal velmi silný zážitek, na konci jsem slzela a srdce jsem měla stažené smutkem i radostí.
Skvělá kniha popisující poměry té doby a zároveň vykreslení podsvětí v Londýně i New Yorku.
Hned od začátku si rozdělíte hrdiny na kladné i záporné, alespoň já, a ani jsem nemusela měnit názor. Skvělé vylíčení charakteristik těchto postav. Při čtení jsem občas měla pocit, že jsem přímo uprostřed toho dění.
Autorka je rozhodně mistr svého oboru.
Knihu mohu doporučit - ale jen pro silné nervy i žaludky.

Laf
22.07.2017

Na začátku mě kniha bavila, ale postupně mi ten děj přišel nafukovaný a už se mi to nečetlo tak dobře. A jinak docela drsná kniha jen pro silné žaludky.

aja0661
29.06.2017

Moje nej knizka ze vsech xxx knizek, co mam! Poprve se mi dostala do ruky v roce 1998 a od te doby jsem ji precetla uz snad 10x a stale me uchvacuje. Vyborny pribeh, vyborne napsane! Za me vic jak 5*

1

Doporučujeme

Hřbitov nadějí
Hřbitov nadějí
Popravčí
Popravčí
Dexter v temnotách
Dexter v temnotách
V kleci
V kleci