První konec

První konec https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308463/bmid_prvni-konec-1VI-308463.jpg 4 492 141

První konec série

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Next Together , 2015

Dandy1
13.02.2018 3 z 5

Tahle kniha je zvláštní. A budu si muset přečíst pokračování, abych pochopila o co vlastně šlo. Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi to libilo nebo nelíbilo.

MíšaK.
01.02.2018 4 z 5

Naprosto skvělá knížka. Nechybělo jí napětí, romantika, akce, poutavost, drama. Dopisy na lednici z roku 2019 naprosto skvělé, tihle dva měli nejdokonalejší vztah. Kapitoly nebyly dlouhé, knížka se četla rychle. Občas jsem se trochu ztrácela v té historické stránce věci, ale to se dá přežít. Epilog mě teda mírně znepokojil a moc se těším na pokračování.

sporran
28.01.2018 4 z 5

Velmi zajímavě napsaná kniha. Ač na pomezí scifi, tak pro mě zajímavé. Čekala jsem spíš lovestory.... ale nakonec se z toho vyvrbilo něco naprosto jiného. Rozhodně stojí za přečtení i za zamyšlení a zfilmování.

Diego123
05.01.2018 5 z 5

Kniha byla originální a prostě úžasná. Matt a Kate byli snové, krásné a poutavé hlavní postavy. :))

KaileyBlot
01.01.2018 5 z 5

Tato knížka byla o Kate a Mattovi, Kate a Mattovi a opět Kate a Mattovi a naprosto mě dostala - byla stejně krásná jako její název i zpracování uvnitř, myslím časovou osu a všemožné ozvláštnění. Úžasně vymyšlených několik proplétajících se dějových linií a poutavý, zajímavý děj. Přišlo mi to absolutně geniálně promyšlené a díky originalitě se mi to strašně líbilo. Nebylo to nic moc oddychového, je potřeba trošku u toho přemýšlet jinak bych se v tom ztratila. Vůbec mi to nevadilo a moc jsem si čtení této knihy užila. Jsem nadšená! Doporučuju! (Ehm ano jsem si vědoma toho, že jsem právě tuto knížku vychválila za pomoci mnoha přídavných jmen a příslovcí nejméně do nebes, ale ona si to zaslouží).

K.Lara
17.12.2017

Některé knížky jsou jako pasti. Otevřete je v naději, že bude jen jeden díl, protože máte málo času a nechcete se moc začítat a teprve po dočtení se dozvíte, že to má pokračování. Toto kniha je jeden z mnoha příkladů... Ale je skvělá :)

Kni-Homolka
27.11.2017 4 z 5

Tak na takovouhle knížku jsem hodně dlouho čekala a teď je tu a já jsem si ji opravdu vychutnala do posledního řádku. Moc pěkné zpracování, různé dějové linie a musím se přiznat, že tentokrát jsem podlehla obálce a ani jsem se moc nezajímala o to, co o ní píšou ostatní... Taky se mi zalíbil autorčin styl a k jejím postavám člověk lehko přivykne, moc se mi líbí dvojice Katy a Matta, to jak se ve všem doplňují. Občas mě štvalo, že jsem byla napnutá, co se stane a příběh přeskočil do jiného roku, ale aspoň to mělo švih a o to rychleji se kniha čte. Určitě doporučuji.

Ježevika
26.11.2017 4 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst, netušila jsem o půjde, ale od druhé poloviny bomba. Určitě si přečtu i pokračování od této mlaďoulinké autorky.

YA-girl
13.11.2017 4 z 5

Inu... bylo to krásně popsané, uvěřitelně, zajímavý námět... a i ta pointa byla ve výsledku celkem "hluboká", když čtenáři zahraje na tu správnou strunu... Ale něco tomu chybělo (třeba to dodá druhý díl). Různé časové roviny mám v knihách ráda, ale tyhlety z minulosti mě moc nebavily, byly na můj vkus zbytečně natahované. A když se v jednu chvíli vše jakoby "propletlo", tak se přiznám, že jsem to logicky prostě jaksi nepobrala (ačkoliv jsem ze sci-fi zvyklá na různé zvraty a běžně mi smysl dávají). Jinak vztah mezi Kate a Matthewem napříč časem byl vylíčený krásně, tu jejich lásku jsem jim věřila... jen mi někdy přišlo, že se autorka snažila z té Kate udělat AŽ MOC dokonalou, úžasnou a po všech stránkách obdivuhodnou ženu ;). Na druhý díl jsem každopádně zvědavá :).

orson
10.11.2017 2 z 5

Sakra zase jsem se nechal nalákat. Mám rád knížky o cestování v čase, nebo kde se odehrává více dějů v různých časech, prostě kde si dovede autor s časem hrát. Tohle bylo ale zklamání. Dlouho předlouho sledujete různé linie v různých časech, aby se nakonec nic moc nestalo a hlavně nevysvětlilo? WTF?!

Swimminggirl
05.11.2017

Opravdu mě dostávájí komentáře, že kniha je špatně napsaná. Kniha bývá špatně napsaná jen v případě, že autor nemá zkušenosti a má zmatek ve vlastních myšlenkách a to se promítá v jeho knihách. Když se vám kniha nelíbí, tak vám jednoduše nesedla a to se stane každému čtenáři minimálně jednou za život. Jinak já osobně se knihu chystám číst a podle mé kamarádky je kniha originální a zajímává, ale mně třeba ta kniha taky nesedne, ale já sem rozhodně nebudu psát, že je špatně napsaná. Můj názor, tak mě za něj prosím nesuďte. Díky

Alma-Nacida
04.11.2017 1 z 5

Nedočetla jsem. Zmatené, únavné a při pokusu zjistit, zda to k něčemu povede, jsem odhalila, že se konec nekoná, asi aby se dal připsat druhý, třetí...díl? Tak to pro mě opravdu není ta pravá kniha.

kamzíček
28.10.2017 5 z 5

Zdravím, nebudu zde knihu hodnotit, protože to jsem udělala už dřív. Nej bych chtěla poradit pár lidem. Někteří jsem totiž psali, že nepochopili konec a nebo, že je zamotaný. Ne u všech knížek, ale zrovna u téhle je potřeba si přečíst druhý díl, kde najdete spoustu odpovědí na otázky z první knížky.

Mojepočteníčko
27.10.2017

Žánr young adult má své příznivce, odpůrce i čtenáře nestranné. Troufám si říct, že patřím do poslední jmenované skupiny. Když jsem před rokem s psaním recenzí začínala, sledovala jsem ostatní blogery, kteří mě dovedli na mnoho knih tohoto žánru nalákat. V mé knihovně je tudíž takových knih hned několik. Prozatím jsem přečetla pouze čtyři. A kniha První konec je již třetím zklamáním v řadě…
Kate a Matt. Dva lidé, kteří se opakovaně potkávají ve třech časových rovinách. Znovu se do sebe zamilovávají a jeden druhého za různých okolností také opouští. Příběh vás každým obdobím provede, seznámí vás s životy a posláním obou hrdinů, a pak už v podstatě jen přihlížíte dění kolem nich.
Možná nemám dostatečně načteno, ale jediné, co jsem během čtení z příběhu cítila, byla jednoduchost, lacinost a naivita. Jistě, námět knihy je bezpochyby zajímavý, ale upřímně musím říct, že jsem oba hrdiny začala ve velice krátkém čase doslova nesnášet. Vadilo mi na nich snad úplně všechno, od dialogů, které spolu vedli, přes životní situace, ve kterých se nacházeli až po od první chvíle zjevnou fyzickou přitažlivost. Jak už jsem zmiňovala výše, vyjma námětu, doplněném o poutavou a z mého pohledu velmi vydařenou obálku, nemohu říct, že by mě kniha jakkoli omámila. Proto se ptám – skutečně spočívá přitažlivost tohoto žánru právě v tomto? (A ano, mluví ze mne skutečně velké zklamání)..
Než se rozhodnete knížku zařadit do nějakého internetového bazaru, chtěla bych říct na závěr ještě jednu věc – nedejte na mě. Pokud má místo ve vaší poličce a čeká na přečtení, pusťte se do ní. Třeba se v jistých ohledech mýlím. Anebo už jsem na takový příběh přespříliš stará ….

PetraBery
21.10.2017 4 z 5

Kniha o osudech dvou lidí, kteří se setkávají v různých časech. Zajímavě pojaté, čtivé a s koncem, který nutí přečíst si i další díl. Láska Kathrine a Matthewa se mi líbila v každé době, tím spíš, že pokaždé dokázali ovlivnit budoucnost. Příjemné čtení.

Coccinelle
18.10.2017 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale ta jejich velká láska napříč stoletími byla prezentovaná jako naprostá samozřejmost, takže přestože se do sebe zamilovávali několikrát, ani jednou jsem v tom nevnímala city. Prostě se potkali a věděli, že se milují, protože to tak bylo vždycky.... Konec mi přišel docela nicneříkající, nevíme, kdo je posílal v čase a důvod proč je taky takový zvláštní. Každopádně to bylo příjemné zpestření, především grafická stránka knihy, takže za mě 3*

Horselen
17.10.2017 4 z 5

Nenapadá mě jiný název, jak knihu popsat, než: "hop sem, hop tam". Konec byl neskutečně odbytý, velice rychlý a snad bych řekla i zmatený. Čtyři hvězdičky jen za obálku.

Bustedka
12.10.2017 3 z 5

Námět super, styl psaní vyhovující, významné plus za grafickou podobu. Dopisy, mapky, statusy z FB tomu dávají velký šmrnc. Na druhou stranu jsem se jen ksichtila vždy, když se odehrával nějaký dialog typu: mám tě ráda - já tě mám taky rád - miluju tě (jejda to jsem říct nechtěla) - i já tě miluju... atd atd.. Tyhle romanťárny já prostě nemám ráda. Na tom je vždy poznat, zda knihu napsala žena, či muž :-D No každopádně do příběhu jsem za až tak vtažena nebyla, ale do druhého dílu se ráda pustím.

BarbLangdon
05.10.2017 5 z 5

Kniha mě bavila...sice trochu zamotaný konec, ale super...

Merynkaw
04.10.2017 2 z 5

Není to můj šálek kávy... ale četlo se to v pohodě.

láska cestování časem budoucnost

Lauren James