První chyba

První chyba https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481005/bmid_prvni-chyba-EjL-481005.jpeg 4 262 81

Nenapadlo ji, že se ještě někdy bude mít tak dobře. Po smrti prvního manžela se Alice znovu provdala, se svým druhým mužem má úspěšnou firmu, dvě báječné děti a překrásný dům. Uvědomuje si, že život by byl jiný, kdyby její první muž tragicky nezahynul. Ale s Nathanem se jí vrátilo štěstí, po kterém tolik toužila. Alice také ví, že s nejlepší přítelkyní Beth po boku přežije všechno dobré i zlé. Beth je ten nejspolehlivější a neoddanější člověk, jakého zná. Takže když se Nathan začne chovat podivně a Alice se zmocní podezření, že má milostný poměr, požádá Beth o pomoc. Nejlepší kamarádce přece může věřit za všech okolností, nebo snad ne?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The First Mistake , 2019

Charmedka
23.01.2022 4 z 5

Zpočátku je kniha spíše rodinným dramatem, než přímo thrillerem. Autorčin styl se mi ovšem moc líbí, postupně vše zamotává, místo odhaluje a pak to vybalí vše najednou. Zápletka je velmi propracovaná a musím říct, že až takhle zamotaný příběh jsem nečekala. Chvílemi má kniha hluchá místa, ve výsledku se jedná ovšem o povedený a velmi čtivý thriller pro ženy, který mě nalákal na další knihy z pera Sandie Jones.

Nixa
21.01.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale už od začátku jsem měla tušení jaká zápletka by tam mohla být. Anotace nás totiž navádí určitým směrem a to je škoda. Přesto se na konci objevil překvapivý a velmi nečekaný zvrat a konec byl skvělý! U epilogu jsem se opět zastavila a četla ho několikrát.
Celkově mám knihy od autorky velmi ráda, jsou čtivé a napínavé. I když už člověk myslí, že ví co se stane, autorka vás dokáže překvapit :)

Magdyla.8
19.01.2022 3 z 5

Autorka píše velmi čtivě. Musím uznat, že mi trvalo déle přijít na kloub věci. Bohužel byl na můj vkus příliš přemrštěný konec. Nebylo to realistické a spíše mi to zkazilo dojem z celé knihy. Pro mě to je stále více rodinné drama než psychothiller.

terryaknihy
18.01.2022 4 z 5

Já ty její knihy naprosto žeru. Ať už Matčina hra, Nevlastní sestra nebo teď První chyba, vždy dostanu krásnou psychologii postav. Příběh do sebe zapadá jako skládanka a na konci přijde obrovské boom. Při čtení její knihu nechci nikdy odložit, a proto pro mě bude už navždy jednou z nejlepších autorek psychothrillerů :)!

ivetdos
17.01.2022 4 z 5

Tak tohle je přesně to, co jsem od autorky očekávala. Matčina hra byl naprosto skvělý počin, ale druhá kniha Nevlastní sestra pro mě byla zklamáním. S obavou jsem se pouštěla do První chyby, ale autorka nezklamala.

Skvělý napínavý psychologický román se zajímavými ženskými hrdinkami mě pohltil.
Matčina hra stále vede, ale určitě se ke knihám Sandie Jones budu v budoucnu vracet. Přestože se jisté napětí v knihách objevuje, perfektně si u čtení čtenář odpočne a to je to, co od takových knih čekám, takže za mě rozhodně spokojenost a doporučení

cleopatra11
02.01.2022 2 z 5

Tak tohle mi teda vůbec nesedlo....

Terka1975
01.01.2022 5 z 5

Od začátku jsem věděla, ze vše bude jinak, než jak to vypadá, ale ze budu úplně mimo až skoro do konce, to mě opravdu překvapilo. Chvílemi jsem si myslela, ze vůbec nic nedává smysl, ale konec byl jako otevření zámku tím správným klíčem a rozsvítilo se mi. Kdo už četl Matčinu hru, tak nebude zklamaný.

SonaH
27.12.2021 2 z 5

Tentokrát se s ostatními čtenáři vůbec neshodnu. Četla jsem v poslední době několik nových psychothrillerů, ale tohle byl pro mě propadák. Nejdřív jsem byla zmatená o co vlastně půjde, ale pak přišla na scénu Beth - 2. část knihy ze tří a děj se stal předvídatelný, překombinovaný, chování všech nesympatické a neuvěřitelné. Přišlo mi to jako když se dívám na špatně nadabovaný film. Nešlo mi se ani do toho vcítit a co nerada u knih dělám, tak zde jsem prostě skenovala některé zdlouhavé odstavce. Kniha se čte snadno to ano. Ale občas už jsem potřebovala hadr na čelo. Odkud je titul si také nejsem jistá. První chyba byla za tuhle knížku zaplatit. Ale proti gustu žádný dišputát.

book_loverka_
23.12.2021 4 z 5

Na novou knížku od Sandie Jones jsem se moc těšila a nezklamala! Od této autorky jsem četla již Matčinu hru a Nevlastní sestru. Matčina hra se mě hodně bavila, zato Nevlastní sestra mi přišla spíše průměrná. První chybu bych zařadila jako něco mezi, ale dosahuje téměř k Matčině hře.
Příběh nabírá tempo už na začátku a udrží si jej po celou dobu. Knížku jsem zhltla raz dva, protože jsem se nemohla dočkat, jak to dopadne. Konci nechyběl wow efekt. Moje teorie se opět nepotvrdila a autorka si se mnou pěkně pohrála. První chybu můžu určitě doporučit, společně s Matčinou hrou jsou to velmi povedené společenské romány s prvky psychothrilleru.

berila
18.12.2021 5 z 5

Tuto autorku začínám řadit mezi své oblíbené. Styl psaní mi naprosto vyhovuje, prostě autorka opravdu umí.

jeny-v
16.12.2021 4 z 5

Sandie Jones je spisovatelka, která má velké nadání udržet čtenáře ve střehu a nepředvídatelně zakončit příběh. Děj jejich knih je věrohodný, čtivý a tento přinejmenším feministicky zakončený díky spojenectví dvou žen.
Alice má vše, o čem se jí po prožité ztrátě a psychické atace ani nesnilo. Práce je jejím koníčkem, má dvě zdravé dcery Olivii a Sophii a Nathana, svého druhého manžela. Když ale nalezne v autě pod sedačkou náušnici, donáška jí předá květiny se vzkazem pro Rachel, začne mít podezření z Nathanovy nevěry. Zasetý červ v hlavě hlodá.... Jedinému komu se může svěřit, je Beth, maminka Millie - Oliviiny spolužačky.

Gabusza
07.12.2021 5 z 5

Perfektní zápletka, intriky, rodinné i milenecké vztahy,napětí, ideální četba pro ženský :))
Autorka umí!
Moc mě to bavilo, nebylo nic přeplácané a překombinované. Za mě doporučuju!

Ann98
06.12.2021 5 z 5

S autorkou už nějaké zkušenosti mám, takže jsem věděla, co mám zhruba očekávat. Ale toto předčilo má veškerá očekávání.
Skvělé postavy. Alice mi byla velmi sympatická. Mám ráda silné, inteligentní hrdinky, které si jdou za svým snem.
V této knize autorka rozehrála psychologickou hru plnou napětí. Samotný příběh má tři části, s každou části se děj stával lepší a lepší. S každou větou autorka příběh více a více zamotávala. Perfektně propracované. Po pár stránkách jsem měla určitou představu, kdo bude ten kladný a kdo záporný. Čím víc to autorka zamotávala, tím častěji se můj odhad měnil. Co se zprvu jevilo naprosto zamotané, ve finále bylo naprosto logické. Až jsem si kladla otázku: PROČ MĚ TO NENAPADLO HNED?!
Pokud si chce čtenář trochu potrápit mozek vymýšlením teorií, tato kniha je přesně pro něj. Zaslouženě 5/5*

Mandlevest
27.11.2021 4 z 5

Thriller pro ženy jako vyšitý. Velmi čtivě napsaný, ani postav zde není mnoho, takže nedochází k odbočkám, které bývají často zajímavé , ale děj hlavní zápletky neurychlují. Není nouze o napětí tak akorát, intriky, vztahy milenecké, mateřské i přátelské. Jestliže si autorka zvolila tento typ zápletky, je jasné, že zde najdete i mnoho náhod a nelogického chování většiny postav, aby se vše posunulo ke kýženému konci :-). A tak kdo má něco načteno, bude docela brzo tušit , kam se bude děj ubírat. Malé překvapení si ale autorka na závěr přece jen schovala. Oddychová kniha s výbornou obálkou.

Katania
25.11.2021 4 z 5

Celkem slušný thriller. Obě hlavní hrdinky mi byly sympatické.

zuzana2599
25.11.2021 5 z 5

První chyba je mojí třetí přečtenou knihou od této autorky. Vysoké očekávání, které jsem u tohoto thrilleru měla, bylo téměř naplněno. Zajímavé bylo rozdělení příběhu na tři části, nejvíce mi sedla část druhá - Beth. Tam mě čtení nejvíce přitáhlo, ale kladně hodnotím i konec příběhu, který jsem samozřejmě vůbec netušila a překvapil mě.
Při celkovém dojmu knize dávám 4,5 * ! Dávejme si pozor na dobré přítelkyně a pozoruhodné milence :-)

Misha*
21.11.2021 5 z 5

Sandie mě opět nezklamala. Její předchozí kniha Matčina hra byla skvělá, takže jsem se na tuto moc těšila a nesměla v mé knihovně chybět, začetla jsem se hned během prvních stran. Kniha mě naprosto pohltila a stránky ubíhaly velmi rychle. Příběh je strhující, napínavý a velmi čtivý. Hodnotím velmi kladně, je to jeden z nejlepších psychothrillerů co jsem zatím četla.

ArwenAragorn
18.11.2021 5 z 5

85%
...Dostanu se k předmětu z jiného úhlu, takže jsem schopná sevřít ho mezi prsty a vytáhnout ho na světlo. Nejdřív nemůžu poznat, co to je, a tak ho přidržím proti čelnímu sklu. Několikrát zamrkám, jako bych si chtěla pročistit oči, ale není pochyb o tom, že se mi v prstech houpe křišťálová náušnice ve tvaru kapky.

Tak tento psychologický thriller mě naprosto dostal! Po jeho přečtení se možná zamyslíte nad tím, jestli můžete věřit lidem kolem sebe a to i těm nejbližším.
Příběh je rozdělen do tří částí, všechny jsou neskutečně čtivé, se svižným tempem, mnoha zvraty a promyšlenou zápletkou. Ve finále jsem se už nestačila divit, jak to autorka bezvadně vymyslela. Přitom všechno sedělo, nic nebylo překombinováno.
Doporučuji, nebudete litovat!

Jiparis
16.11.2021 5 z 5

Můžeme naprosto věřit člověku, kterého milujeme anebo je všechno jinak? Perfektní příběh, který vás stále překvapuje nečekanými zvraty. Dokonalý milenec a bezchybná přítelkyně? Nedělejme si iluze.

JustWomen
14.11.2021 2 z 5

To je zvláštní, jak v knize mění postavy jména a identitu a nikdo na to nepřijde ... no nic, kromě toho to bylo plytké a zápletky a chování postav naivní a vše tak nějak nevyznělo příliš inteligentně.