Průmysl holocaustu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Úvahy o zneužívání židovského utrpení Americký politolog kritizuje současný trend mocenského zneužívání utrpení židovského obyvatelstva za 2.světové války. V současnosti se holocaust stal nepostradatelnou ideologickou zbraní pro určité izraelské a židovské kruhy. Podle autora se tezí o historické výjimečnosti holocaustu Izrael, jedna z vojensky nejsilnějších zemí světa s otřesnou bilancí v oblasti lidských práv, obsadil do role permanentní oběti a stejný status si přivlastnila i nejúspěšnější etnická skupina ve Spojených státech. Hlavní motivy k oživování této historické události Finkelstein odhaluje dva. Na straně jedné si židovské organizace díky umělému udržování problematiky holocaustu neustále nárokují od určitých států finanční odškodnění. Druhým motivem je ospravedlňování zahraniční politiky Izraele, který se díky historické genocidě snaží na věčné časy stylizovat do role "státu-oběti"......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77759/prumysl-holocaustu-ytS-77759.jpg 4.816
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Dokořán
Orig. název

The Holocaust Industry, 2000

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Průmysl holocaustu

Přidat komentář
JanaPav
29.08.2018

Hm... autor to vystihl opravdu dokonale. Ať už se to někomu líbí, nebo ne, je to bohužel tak... Začtěte se do nevšedních úvah a udělejte si sami svůj názor. Myslím, že není od věci nad touto problematikou alespoň zapřemýšlet...

JLČ
20.12.2016

"Politicky nekorektní" kniha, velmi zajímavá. Vyšla mimo jiné díky Pavlu Baršovi, který když něco říká, tak stojí za to, ho poslouchat.


kyssling
11.08.2014

Sionista si knihu asi nikdy nepřečte, antisemitovi to bude připadat zbytečné. A nestranní lidé začnou trochu nad Izraelem a jeho politikou uvažovat, proto mě kniha připadá potřebná. Člověk nemusí holocaust popírat, aby slovy klasika Izraelskou politiku "neměl rád". Rozhodně velké plus vydavateli, že se nebál knihu vydat ...
Celkově samozřejmě jsou v knize potlačovány názory, které se autorovi příliš nehodí, ale tak je to vždycky.

herdekfilek
22.07.2011

Vydělat se dá na všem a pokud je pocit, že někde někdo za nic trpěl, tak budeme zatrachtile teatrálně trpět s ním a snažit se ze všech zúčastněnejch vydřít co největší možný vstupný.
Musíme myslet na ty chudáky přeživší.
Musíme, a proto je potřeba vybrat všem peněženky.
Mysleli jste na ta kvanta mrtvejch dětí? Těch promarněnejch životů? Těch neprodanejch aut jen proto, že zákazníka zabil jinej zákazník, už neplatící zákazník?
Finkelstein, Žid jako poleno, se pustil do Židů. Udělal to nadmíru šikovně. Tnul do jejich zadního voje, stvořnýho z lačnosti a ziskuchtivosti. Však i na těch mrtvejch se dá vydělat. Nebo spíš právě na nich.
Poskvrněná památka bůh ví kolika mrtvejch znevážená ziskuchtivostí jejich bratří.
Finkelstein nepopíral holocaust, ale lidskost, tu roztomile poválečnou, kde vydělávat se musí i přes mrtvoly, nebo právě přes ně.

Štítky

holokaust Židé Izrael antisemitismus antisionismus

Autor a jeho další knihy

Kniha Průmysl holocaustu je v

Přečtených24x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených3x
Knihotéce10x
Chystám se číst33x
Chci si koupit15x