Prstenec kolem Slunce

Autor v tomto románu rozvíjí teorii paralelních Zemí – Zemí, které jsou stejné, důvěrně známé, a přece v mnoha aspektech odlišné. Pátrání po korporaci, která prodává nezničitelné a nesmírně levné věci, něžný příběh podivuhodného vztahu, dětská hračka – brána do světa divů – to vše tvoří rámec knihy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28578/prstenec-kolem-slunce-pAN-28578.jpg 3.851

Ring Around the Sun (1953)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)

denniys
23.12.2018

Zajímavá kniha se zajímavou myšlenkou, která bohužel nevyužila svůj potenciál...paralelní světy seřazené za sebou jako prstenec, mě opravdu nadchly, bohužel jim moc prostoru věnováno není, alespoň že vysvětlení je jaksi logické..téma mutantů, kteří jsou vlastně výsledkem přirozené evoluce člověka a téma androidů, do kterých se přenese mysl člověka, je přímo fascinující..jen se mi zdálo, že autor se vším klouže jen po povrchu, něco naťukne a šup jinam..v knize nechybí filozofické myšlenky, některé řádky doslova nutí k zamyšlení, zejména ty jež se věnují tématu války a nucené války, která zachrání ekonomiku a průmysl a upevní pozice jednotlivých světových vlád..kniha je to dobrá, chytrá a rozhodně zaujme, přesto je pro mě slabou čtyřhvězdou...

danny_21
27.06.2017

Můj výběr Simakovy tvorby má co se týče kvality sestupnou tendenci. Tento příběh o paralelních světech mě nenadchnul, kolem a dokola se nic moc neděje a celá ta myšlenka mutantů, dělených životů a točících se vlčků mi připomněla P. K. Dicka v "nejlepší formě" - 30 %

Hellrampage
20.01.2017

Veľmi zaujímavá jednohubka na zamyslenie sa. Autor tu rozvíja myšlienku paralelných Zemí celkom zaujímavo. Zo začiatku ide o knihu ako každú inú, postupne budú prichádzať do obchodov večné predmety a vy si budete pokladať otázky, odkiaľ sa dočerta vzali a akú súvislosť majú s paralelnými svetmi. Od polovice knihy sa tempo pomaličky zvyšuje, autor prezrádza svoje myšlienky, vysvetľuje sa mnoho otázok a koniec je celkom akčne a logicko ukončený, zostal mi taký príjemný pocit, pretože som nepotreboval od autora už žiadne ďalšie vysvetlenia - knihu autor krásne ukončil, jednoducho. Obálka pôsobí zavádzajúco, keďže sa nikde v texte neobjavila basketbalová lopta, hlavní aktéri boli asi dvakrát starší, nechodilo sa po strechách metropolí budúcnosti, aj keď si myslím, že pán Simak v roku vydania knihy(1952) vystihol dnešnú atmosféru alebo aspoň budúcnosť, aj keď nebola daná do dnešného storočia a paralelná Zem pôsobí skôr ako prerastený Mesiac. Nuž čo - za taký drobný peniaz(3,30€) tá kniha za to stála. 70%

Kniha má hĺbku, to sa musí uznať. Najlepšie sa dá ta hĺbka predstaviť aj nasledujúcou vetou:
"Světy seřazené za sebou v řetězu, jeden za druhým."

honajz
24.11.2015

Zvláštní kniha. Autor řeší hned několik věcí, často vzájemně nesouvisejících, ale nějakým záhadným způsobem se mu daří je poskládat smysluplně a docela čtivě dohromady, včetně filozofických pasáží. Řeší zde mladou lásku a odplynulé sny, jež se nevracejí, řeší zde velké ekonomické téma, co by se dělo, kdyby nadnárodní výrobní korporace přišly o svou moc díky levné konkurenci a odchodu dělníků, řeší se zde i paralelní světy a směřování lidstva, snaha o jakousi teorii míru (zde vyjádřenou jakousi zemědělsko-loveckou komunitou v čisté přírodě). Je zde hodně zajímavých myšlenek a nápadů, vedle nich i myšlenky naivnější. Ale nejvíce mne zaujalo, že přes rok svého vzniku je právě dnes hodně aktuální.

Daxie L. Jesus
01.04.2013

A ikdyž čtivé, téma je už natolik obeplivované nejrůznější filozofílií kolem dokola, že se v tom jednoduše strácí i jakýkoliv intusiasmus. A teď k hlavnímu hrdinovi, kolem kterého se děj netočí, ale sotva kluše. Ten, jak se zdá, má v zálibách kromě důkladného popisu marasmatické demagogie i pravidelné pozorování drejdla s halucinogenními účinky. Jak praktické, avšak dospělí takovou bajdu už dnes asi neprovozují, ale nevadí, jsu přeci lidé, co mu mohou porozumět. Kdo? Přeci předstírači aneb, jak se jim říká v odborné češtině, pacienti nemocnice Bohnice. Viva la Clifford The Slimák za jeho neuvěřitelný talent prudit a nudit. P.S.: Nenechte se nachytat obálkou, nemí s tím nic společného.

Oswald
27.02.2013

Simak je stejný „poeta melancholik“ jako Ray Bradbury.
Prstenec kolem Slunce náleží do Zlatého věku science-fiction a myslím, že rozhodně patří k tomu nejlepšímu co v té době vzniklo...

karvak
08.01.2012

Zajímavý nápad s paralelními světy (obzvlášť ve své době), zajímavý nápad, jak napravit negativa lidské civilizace. Kniha není akční, její děj je spíš rozvláčný a celkově se toho v ní příliš nestane. Je spíše zadumaná a působí sentimentálně, autor často podrobně popisuje vzpomínky na dětství hlavního hrdiny, jeho pocity při návratu na rodná místa, úvahy a podobně. Celkově mě nijak zvlášť nenadchla, ale ani nezklamala, prostě poctivé tři hvězdičky.

Clifford D. Simak

Clifford D. Simak