Prstenec kolem Slunce

Prstenec kolem Slunce

Autor v tomto románu rozvíjí teorii paralelních Zemí – Zemí, které jsou stejné, důvěrně známé, a přece v mnoha aspektech odlišné. Pátrání po korporaci, která prodává nezničitelné a nesmírně levné věci, něžný příběh podivuhodného vztahu, dětská hračka – brána do světa divů – to vše tvoří rámec knihy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28578/prstenec-kolem-slunce-pAN-28578.jpg 3.849

Ring Around the Sun (1953)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)

danny_21
27.06.2017

Můj výběr Simakovy tvorby má co se týče kvality sestupnou tendenci. Tento příběh o paralelních světech mě nenadchnul, kolem a dokola se nic moc neděje a celá ta myšlenka mutantů, dělených životů a točících se vlčků mi připomněla P. K. Dicka v "nejlepší formě" - 30 %

Hellrampage
20.01.2017

Veľmi zaujímavá jednohubka na zamyslenie sa. Autor tu rozvíja myšlienku paralelných Zemí celkom zaujímavo. Zo začiatku ide o knihu ako každú inú, postupne budú prichádzať do obchodov večné predmety a vy si budete pokladať otázky, odkiaľ sa dočerta vzali a akú súvislosť majú s paralelnými svetmi. Od polovice knihy sa tempo pomaličky zvyšuje, autor prezrádza svoje myšlienky, vysvetľuje sa mnoho otázok a koniec je celkom akčne a logicko ukončený, zostal mi taký príjemný pocit, pretože som nepotreboval od autora už žiadne ďalšie vysvetlenia - knihu autor krásne ukončil, jednoducho. Obálka pôsobí zavádzajúco, keďže sa nikde v texte neobjavila basketbalová lopta, hlavní aktéri boli asi dvakrát starší, nechodilo sa po strechách metropolí budúcnosti, aj keď si myslím, že pán Simak v roku vydania knihy(1952) vystihol dnešnú atmosféru alebo aspoň budúcnosť, aj keď nebola daná do dnešného storočia a paralelná Zem pôsobí skôr ako prerastený Mesiac. Nuž čo - za taký drobný peniaz(3,30€) tá kniha za to stála. 70%

Kniha má hĺbku, to sa musí uznať. Najlepšie sa dá ta hĺbka predstaviť aj nasledujúcou vetou:
"Světy seřazené za sebou v řetězu, jeden za druhým."

honajz
24.11.2015

Zvláštní kniha. Autor řeší hned několik věcí, často vzájemně nesouvisejících, ale nějakým záhadným způsobem se mu daří je poskládat smysluplně a docela čtivě dohromady, včetně filozofických pasáží. Řeší zde mladou lásku a odplynulé sny, jež se nevracejí, řeší zde velké ekonomické téma, co by se dělo, kdyby nadnárodní výrobní korporace přišly o svou moc díky levné konkurenci a odchodu dělníků, řeší se zde i paralelní světy a směřování lidstva, snaha o jakousi teorii míru (zde vyjádřenou jakousi zemědělsko-loveckou komunitou v čisté přírodě). Je zde hodně zajímavých myšlenek a nápadů, vedle nich i myšlenky naivnější. Ale nejvíce mne zaujalo, že přes rok svého vzniku je právě dnes hodně aktuální.

Daxie L. Jesus
01.04.2013

A ikdyž čtivé, téma je už natolik obeplivované nejrůznější filozofílií kolem dokola, že se v tom jednoduše strácí i jakýkoliv intusiasmus. A teď k hlavnímu hrdinovi, kolem kterého se děj netočí, ale sotva kluše. Ten, jak se zdá, má v zálibách kromě důkladného popisu marasmatické demagogie i pravidelné pozorování drejdla s halucinogenními účinky. Jak praktické, avšak dospělí takovou bajdu už dnes asi neprovozují, ale nevadí, jsu přeci lidé, co mu mohou porozumět. Kdo? Přeci předstírači aneb, jak se jim říká v odborné češtině, pacienti nemocnice Bohnice. Viva la Clifford The Slimák za jeho neuvěřitelný talent prudit a nudit. P.S.: Nenechte se nachytat obálkou, nemí s tím nic společného.

Oswald
27.02.2013

Simak je stejný „poeta melancholik“ jako Ray Bradbury.
Prstenec kolem Slunce náleží do Zlatého věku science-fiction a myslím, že rozhodně patří k tomu nejlepšímu co v té době vzniklo...

karvak
08.01.2012

Zajímavý nápad s paralelními světy (obzvlášť ve své době), zajímavý nápad, jak napravit negativa lidské civilizace. Kniha není akční, její děj je spíš rozvláčný a celkově se toho v ní příliš nestane. Je spíše zadumaná a působí sentimentálně, autor často podrobně popisuje vzpomínky na dětství hlavního hrdiny, jeho pocity při návratu na rodná místa, úvahy a podobně. Celkově mě nijak zvlášť nenadchla, ale ani nezklamala, prostě poctivé tři hvězdičky.