Prozrazení

Prozrazení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212265/mid_prozrazeni-212265.jpg 4 127 39

Nina Kennedyová, šťastně vdaná matka patnáctileté Josie, slaví úspěchy v životě i v povolání. Skrývá však tajemství z minulosti a po sérii podivných nehod se začnou naplňovat její nejhorší noční můry...

ArwenAragorn
30.05.2021 5 z 5

81%
Nina stála, rukama svírala dráty, sukně se jí vzdouvala kolem lýtek, a konečně se podívala dolů.
Hleděla na zbytek svého života.
Věděla, že zemřít potrvá tři vteřiny.

Znamenitý psychologický thriller. Současně otřesná a smutná knížka. V příběhu střídavě vystupují ženy Nina a Frankie a dívka Ava. V určitém okamžiku se jejich osudy spojí. Po pozvolném začátku se příběh stává napínavým a napětí vás udrží u četby až do strhujícího závěru. Tři pachatelé jsou odhaleni, čtvrtý unikl. Nebudu prozrazovat, čeho se dopustili ani to, jestli se podařilo najít toho čtvrtého.
Pokud se připravíte na to, že četba není procházka růžovou zahradou, musím doporučit!

Pavlina50
05.05.2021 3 z 5

Mírné rozpaky. Ke knize mě přitáhlo nadšení a skvělé hodnocení ve zdejších komentářích, tak jsem očekávala dechberoucí thriller. Tak jsem četla a četla a ten WOW efekt prostě pořád nějak nepřicházel. Nemohla jsem se do knihy pořádně začíst - kromě slušné návnady v podobě úvodní kapitoly mi ani jedna z počátečních tří dějových linek nepřišla nijak extra poutavá a zajímavá, děj se mi dost vlekl, až jsem uvažovala, že knihu odložím. Ale zvědavost nakonec zvítězila a bylo to dobře. Zlom přišel víceméně přesně v půlce knihy, kdy začalo vycházet na povrch spojení všech tří dějových linek a děj tak konečně nabral pořádný spád. Propojením postav vyšla najevo velice dobrá promyšlenost příběhu, i když několik nelogičností a těžko uvěřitelných částí příběhu tam zůstalo (zejména to, jak s ohledem finální děj bylo po celou dobu popisováno manželství Niny). Ale pointa knihy byla nakonec moc povedená. Je to velice drsný a surový příběh, zejména proto, že se dotýká jednoho z nesmutnějších a nejbolestivějších témat – utrpení dětí, které nelze pochopit, a to se nikdy nečte lehce.
Moje pocity jsou tak dost rozporuplné, za první půlku knihy bych dala maximálně dvě hvězdičky, za druhou možná i pět, tak mi nezbylo nic jiného, než to objektivně zprůměrovat. Škoda toho na můj vkus až moc pomalého rozjezdu.

Doubravka1975
26.04.2021 5 z 5

Skvělý, čtivý psychothiller. Drsné téma. Nina, Ava a Frankie, co mají společného?
Napínavé od začátku až do konce

KláraH.
29.11.2020 3 z 5

Drsné, smutné, mířící k zamyšlení, kolik se toho vlastně ve skutečnosti může stát. Překvapivý a pro mě vlastně docela dost nepochopitelný závěr o tom, jak dlouho a jak daleko a kam až může dojít přetvářka. To už je pro mě za hranou a snižuje to mé hodnocení jinak velmi působivě napsaného příběhu.

martiline
15.06.2020 5 z 5

Nejde mi říci, že bych se bála. Bála jsem se před čtením, že se budu bát.
Kniha má surový námět, ale je psána tak, že čtete dál a dál, ženete se ... a nemůžete přestat, tudíž si nedovolíte nějaké rozebírání po odstavcích.
Chvílemi mne čtení pohltilo tak, že jsem se dívala na okolí jinýma očima. Že vlastně nevíme, co se může v druhých skrývat a jaká je jejich minulost.
Z mého pohledu je to opravdu psychothriller se vším všudy. Doporučuji k přečtení.

golfinka1
13.02.2020 5 z 5

Vau,tak ten konec kde se vše vyjasní bych opravdu nečekala,pro mě dost šokující. Kniha se mi dobře četla. Doporučuji

Horalka5
13.10.2019 4 z 5

Sice se kniha místy vleče a může se číst poněkud těžkopádně, ale i přesto je to dobrá kniha s opravdu těžkým tématem a je nepředvídatelná!

Butterfly418
16.08.2019 4 z 5

Z počátku jsem netušila, co od knihy očekávat, protože začátek nebyl nijak zvláštní - čtenář mohl sledovat tři odlišné příběhy ženských postav a přeskakoval z jednoho na druhý. V tomto případě jsem se mezi nimi skvěle orientovala a poznala jsem, který příběh je zrovna na řadě. Každá ze tří částí nesla do celkového pojetí příběhu něco zajímavého. Po pár stránkách se mi povedlo se úspěšně začíst, styl autorky byl klidný i mrazivý zároveň. A i přesto, že jisté věci jsem tak trochu předvídala, závěr mne absolutně překvapil - právě to vyvrcholení příběhu a jeho rozuzlení je na této knize asi to nejlepší. A na základě toho i ráda doporučím.

DK197
23.03.2019 3 z 5

Příběhem mohla být kniha velice zajímavá a taky byla, přestože téma je poslední dobou v knihách časté, jak zaznělo v předchozích komentářích. Ale mě prostě nebavila. Ne tak, jak si představuji, že by dobrá kniha měla. Tempo bylo hrozně vleklé, takže mi pokaždé trvalo se do knihy znovu začíst. Pomalý rozjezd a natahovaný konec. Téměř nulové napětí. To vše způsobilo, že jsem navíc při čtení měla čas přemýšlet nad obsahem a kupodivu i pointu propojení vypravěčských linií celkem brzy odhadla jako jednu z možných teorií. To zamrzí. Nejsem jedna z těch nedočkavých čtenářek, co samým napětím listují nakonec, aby si nejdřív přečetly, jak to dopadne. Pokud to není průměrná červená knihovna s happyendem, očekávám, že mě autor překvapí. Tady mě ze všech zvratů, zaskočil jen jeden. Může za to ovšem nejenom má fantazie, ale i fakt, že text byl poskládán tak, že čtenář už dlouho ví to, co se naši hrdinové mají teprve dozvědět. Nebo pozdě čtenáři potvrdí, co už je jasné. Proč??

Nápad kniha měla - jak obsahem, tak formou (linie) -, ale celkové zpracování příběhu to za mě nakonec pohřbilo do průměru. Autorčin styl psaní mě nudí. Ale 65 až 70%, bych tomu dala s tím, že jinému sednout může.

lancelot
15.11.2018 4 z 5

Kniha se četla dobře, příběh byl pěkně poskládaný . Závěr vyloženě nutil k
stálému čtení až do konce. Pěkná kniha.

Siege03
20.09.2018 5 z 5

výborné

h.mose
03.10.2017 3 z 5

POZOR OBSAHUJE SPOILER!!!

Prostředí sirotčince z 80. let minulého století zas tak moc námětů neposkytuje. Přijde mi, že to je vlastně taková móda posledních let, psát o zneužívaných dětech a skupinách pedofilů (Axl-Sund, Larsson, Kepler, Jussi-Adler Olsen, Mo Hayder, aj.)

V této knize je jednoznačným kladem to, že je příběh vyprávěn ze třech rovin. Je pravdou, že prvních 100 stran člověku trochu trvá, než se pořádně seznámí se všemi postavami a zorientuje se v ději. O to víc mě osobně lákalo číst dál a čekat, kdy se to skutečně protne a jaká je tam provázanost. Zhruba od poloviny knihy už se to začíná pomalounku rýsovat. Na posledních sto stranách už se to jen dolaďuje. Závěr mě osobně nepřekvapil. Náznaky z předchozích kapitol jsem dobře dešifrovala.Po přečtení knihy mi ale zůstalo plno otázek. Vážně matky dovedou být tak slepé?

Knihu i přes to hodnotím jako lepší průměr, ale o excelentní dílo se vzhledem k výše uvedené pochybnosti opravdu nejedná.

katka9574
03.04.2017 5 z 5

Během četby mi bylo několikrát zle od žaludku a chtěla jsem knihu odložit... přesto dávám 5 hvězd za brilantně sepsaný příběh, ze kterého opravdu mrazí.

Iva B.
09.02.2017 4 z 5

Začátek byl trošku vlažný, ale pak se to krásně rozjelo! Konečné rozuzlení mě překvapilo, za celou dobu čtení mě nic takového ani nenapadlo.. Určitě můžu doporučit k přečtení.

lenuskav
31.12.2016 5 z 5

Luxusni..uz dlouho sem se takhle nemohla odtrhnout od knizky

jarin58
02.10.2016 5 z 5

Sakra,to je ale nářez.

orinka3
15.03.2016 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Sice mi nešly do hlavy ty postavy, jména, střídání časů, ale postupně se všecko poskládalo. Měla jsem malé podezření, že není všecko jak vypadá, ale ovládla jsem se a nepodívala na konec knihy. Vyplatilo se mi to. Velmi dobrý thriller a dobře napsaný (možná i přeložený:)

maličkán
26.08.2015 5 z 5

Moc se mi líbila. Zajímavě protkáno třemi příběhy, ani ve snu by mě nenapadlo rozuzlení. Čtivé, napínavé, doporučuji.

Johncze
03.08.2015 4 z 5

Vcelku pomalé vyprávění a posun v příběhu po větší část knihy, může leckoho odradit, ale proti tomu stojí netradičně pojatá struktura vyprávění a velmi slušné budování atmosféry. Líbilo se mi, jak jsou například násilné činy popisovány jiným způsobem (vůbec ne explicitně) ve srovnání s mužskými spisovateli. Závěr je pak hodně přepálený a oproti zbytku svižný a akční, nicméně si to pak jako celek doslova říká o filmové zpracování. Po skandinávských thrillerech příjemná změna.

aktak1203
17.07.2015 3 z 5

Kniha nebyla špatná. 3 dějové linie mě trochu mátly, pak se zbytečně dlouho čekalo na pointu a závěrem mě dostalo téma. Sexuální zneužívání dětí v dětském domově není opravdu nic co by bylo napínavé a lákavé. Smutné a nechutné, pro mě odpuzující. Na druhou stranu musím uznat, že autorka si musela dát práci a dílo bylo propracované. Nicméně nic pro mě :-( určitě bych knihu už po druhé číst nechtěla.