Prozrazení ekniha

Nina Kennedyová, šťastně vdaná matka patnáctileté Josie, slaví úspěchy v životě i v povolání. Skrývá však tajemství z minulosti a po sérii podivných nehod se začnou naplňovat její nejhorší noční můry...

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/212265/prozrazeni-212265.jpg 4.495
Literatura světová, Thrillery
Vydáno: (ekniha)

Kniha Prozrazení

DK197

Příběhem mohla být kniha velice zajímavá a taky byla, přestože téma je poslední dobou v knihách časté, jak zaznělo v předchozích komentářích. Ale mě prostě nebavila. Ne tak, jak si představuji, že by dobrá kniha měla. Tempo bylo hrozně vleklé, takže mi pokaždé trvalo se do knihy znovu začíst. Pomalý rozjezd a natahovaný konec. Téměř nulové napětí. To vše způsobilo, že jsem navíc při čtení měla čas přemýšlet nad obsahem a kupodivu i pointu propojení vypravěčských linií celkem brzy odhadla jako jednu z možných teorií. To zamrzí. Nejsem jedna z těch nedočkavých čtenářek, co samým napětím listují nakonec, aby si nejdřív přečetly, jak to dopadne. Pokud to není průměrná červená knihovna s happyendem, očekávám, že mě autor překvapí. Tady mě ze všech zvratů, zaskočil jen jeden. Může za to ovšem nejenom má fantazie, ale i fakt, že text byl poskládán tak, že čtenář už dlouho ví to, co se naši hrdinové mají teprve dozvědět. Nebo pozdě čtenáři potvrdí, co už je jasné. Proč??

Nápad kniha měla - jak obsahem, tak formou (linie) -, ale celkové zpracování příběhu to za mě nakonec pohřbilo do průměru. Autorčin styl psaní mě nudí. Ale 65 až 70%, bych tomu dala s tím, že jinému sednout může.

lancelot
15.11.2018

Kniha se četla dobře, příběh byl pěkně poskládaný . Závěr vyloženě nutil k
stálému čtení až do konce. Pěkná kniha.

Siege03
20.09.2018

výborné

h.mose
03.10.2017

POZOR OBSAHUJE SPOILER!!!

Prostředí sirotčince z 80. let minulého století zas tak moc námětů neposkytuje. Přijde mi, že to je vlastně taková móda posledních let, psát o zneužívaných dětech a skupinách pedofilů (Axl-Sund, Larsson, Kepler, Jussi-Adler Olsen, Mo Hayder, aj.)

V této knize je jednoznačným kladem to, že je příběh vyprávěn ze třech rovin. Je pravdou, že prvních 100 stran člověku trochu trvá, než se pořádně seznámí se všemi postavami a zorientuje se v ději. O to víc mě osobně lákalo číst dál a čekat, kdy se to skutečně protne a jaká je tam provázanost. Zhruba od poloviny knihy už se to začíná pomalounku rýsovat. Na posledních sto stranách už se to jen dolaďuje. Závěr mě osobně nepřekvapil. Náznaky z předchozích kapitol jsem dobře dešifrovala.Po přečtení knihy mi ale zůstalo plno otázek. Vážně matky dovedou být tak slepé?

Knihu i přes to hodnotím jako lepší průměr, ale o excelentní dílo se vzhledem k výše uvedené pochybnosti opravdu nejedná.

katka9574
03.04.2017

Během četby mi bylo několikrát zle od žaludku a chtěla jsem knihu odložit... přesto dávám 5 hvězd za brilantně sepsaný příběh, ze kterého opravdu mrazí.

Iva B.
09.02.2017

Začátek byl trošku vlažný, ale pak se to krásně rozjelo! Konečné rozuzlení mě překvapilo, za celou dobu čtení mě nic takového ani nenapadlo.. Určitě můžu doporučit k přečtení.

lenuskav
31.12.2016

Luxusni..uz dlouho sem se takhle nemohla odtrhnout od knizky

jarin58
02.10.2016