Protřelí predátoři

Protřelí predátoři https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503642/bmid_protreli-predatori-aVx-503642.jpg 4 5 2

Čím jsou tak děsiví a nebezpeční? 26 nejobávanějších predátorů světa. Od malé, ale zákeřné kudlanky až po velké mistry v podobě žraloků, levhartů nebo vlků! U každého naleznete spoustu informací o způsobu života, technikách maskování, způsobech lákání a lovení kořisti. Nejnebezpečnější predátoři naší planety? Ano, tak opatrně!... celý text

kiddlinka
16.01.2024 5 z 5

Asi takhle: duše jsem dětská, ale tělo i mysl mám stařecky líné, takže kdyby na mě autor osobně nedorážel (ano, sama jsem takové velké zvíře), tak bychom tu teď rozhodně nebyli. Vzhledem k těmto skutečnostem je asi nejrelevantnější, že knížka je napsaná stylem, který je přístupný jak poučenějším laikům, tak předpubertálnějším nerdům a obloukem se vyhýbá zavedenému školometskému psaní prostému veškeré odlehčenosti a zajímavostí, z nějž člověka chytá dojem, že každou chvíli pomašíruje k tabuli. Na to, že jde o atlas, vtipné a čtivé, a kdo z nás dospělých občas jukne do stojedničky, ocení i grafickou stránku. Škoda té obálky, ta to poněkud zabíjí.

denisa7430
21.02.2023 4 z 5

Kniha má nádherné grafické zpracování. Doprovodné fotografie jsou kouzelné. Díky nim se se svými dětmi ponoříte do tajů nejzajímavějších a nejnebezpečnějších dravých živočichů planety.

evoluce příroda zvířata, fauna biologie savci hmyz bezobratlí jedovatí hadi chobotnice, krakatice predátor

Pavel Pecháček
česká, 1988