Prorok humoru

Soubor takřka 400 kreslených vtipů z autorova osobního archivu, periodického tisku, pohlednic, plakátů, kalendářů a litografií. Vydáno ve spolupráci s n.p. Kniha. Uspořádal Stanislav Fremunt.

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92800/prorok-humoru-92800.jpg 4.43
Humor, Literatura česká
Vydáno, Uměleckoprůmyslové muzeum (UPM, Praha)

Kniha Prorok humoru

vlkove
23.12.2019

Pěkný soubor kreslených vtipů. (Vazba mé knihy je silně poškozena, listy vypadávají, kniha šla určitě vyrobit i lépe.)

1amu
05.05.2018

Tak mám asi kliku, listy z knihy nevypadaly (a že je to nějaká doba) . Vladimír Renčín se zapsal do dějin této země zajímavostí : jeho kresby (zastrčené pod sklem kanceláří, v šatních skříních a kdoví ještě kde) se kradly ! A to fest ! Génius srandy v nelehké době přinášel obyčejným lidem radost . Blbý časopis Dikobraz jsem si kupoval každý týden kvůli jedinému fóru pana Renčína.
A ten, který se mi líbí v této knize ?
Invalidní vozík se zestárlým Švejkem táhne paní Milerová . Čekali jste, že řve : Na Bělehrad !
???????
Kdeže !
Řve : Na perestrojku, na perestrojku ! (Vždyť se píše rok 1989).

nightlybird
24.10.2011

Jediná vada téhle knihy - co stránka to vtip - je, že je tak mizerně udělaná, že co otočení listem - to vypadlý list a je prakticky nesvazatelná (a když to tvrdím já, který si "na koleně" sám převazoval knihy a dokonce si "vytvářel" z časopisů knihy vlastní, tak na tom asi bude dost pravdy). Pokud by si ji chtěl někdo koupit někde v antikvariátě, rozhodně ne přes net, jedině osobně v krámě, asi bude obdobně zfušované celé vydání.

kreslený humor anekdoty, vtipy, fóry

Vladimír Renčín
česká, 1941 - 2017