Proroctví sester

Proroctví sester https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58184/bmid_proroctvi-sester-6pj-58184.jpg 4 345 66

Proroctví sester série

První díl „gotické“ fantasy série situované do Anglie konce 19. století. Dvojčata Lia a Alice právě osiřela. Lia objeví na zápěstí tajemné znamení a začíná si všímat podivného krutého chování své sestry. Objeví knihu s jedinou stránkou, ve které si přečte temné proroctví, které varuje před příchodem Ďábla na svět. Lia se domnívá, že ona je Strážkyní, která tomu má zabránit, a její zlá sestra Branou, jíž má Zlo vstoupit. Ale je to skutečně tak jednoduché?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Prophecy of the Sisters , 2009

Dreisii
22.10.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila doslova mě pohltila,musela sem ji hned přečíst dokonce

deedulka
30.08.2013 3 z 5

Poslušně hlásím, že během čtení se nic zvláštního neudálo. :) Kniha byla tak nějak o ničem, až na konci se konečně něco pořádného začalo dít a na řadu přišla trocha napětí a akce. Jinak to bylo hrozně suché. I přesto se to četlo docela dobře a jen doufám, že druhý díl bude již o něco záživnější a naváže tam, kde první díl slibně končil.

Ruxandra
21.08.2013 3 z 5

Občas mě příběh strhl a hlatala jsem ho, ale většinu času jsem se nudila. Rozvleklé rozhovory o ničem, předvídatelný děj, čekání kdy už konečně hlavní hrdinka zjistí to, co už my dávno víme... Plusem je čtivost knihy a celkem zajímavé historické prostředí. Jestli se pustím do dalšího dílu, to ještě nevím.

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Na tuhle knížku jsem čekala snad půl roku, ale nakonec jsem se dočkala :))
Knížka byla úžasná!

kacaaba
08.07.2013 4 z 5

Kniha se mi hezky četla, jen jsem zvědavá jak to bude pokračovat. Mrzí mě, že umřel bráška a možná mi tam trochu chybí víc té romantiky :D

RosMeggie
12.05.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla zajímavá a originální...

JajaAP
17.04.2013 2 z 5

Musím pochválit originální příběh, ale to je asi tak všechno, co mě na knize zaujalo. Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla a navíc mi připadá, že dějově se v celé knize nic moc nestalo. Příběh byl dost smutný, hlavně smrt malého Henryho. Ikdyž byl příběh hezký, nemyslím, že bych se k němu ještě někdy vracela.

lakme
30.03.2013 4 z 5

Podle hodnocení tady jsem očekávala, že knížka bude horší. Proto mě mile překvapila, byla velice čtivá a oddechová. Těším se na další díly. Námět je to určitě zajímavý.

kaninaj
30.03.2013 5 z 5

Jakmile jsem se začetla, hlatala jsem stránku za stránkou, a byla jsem ráda, že jsemmohla pokračovat v četbě hned druhého dílu :)

Amerika konce 19. století. Dvojčata Lia a Alice, tajemné znamení a temné proroctví, které varuje před příchodem Ďábla na svět

Knížku můžu jen doporučit :)

kathy-16
25.03.2013

měla jsem trochu problém se zpočátku do knihy začíst, ale když si zvyknete, děj je chytlavý. Dobrá oddechovka

Dandulka
16.03.2013 5 z 5

Super čtení, tenhle díl jsem přečetla za den a moc se těším na druhý. Jsem moc moc moc zvědavá jak to nakonec celé dopadne.

orangerose
05.03.2013 3 z 5

mně tuhle knížku mi doporučila kamarádka, na začátku mně nudila a skoro od poloviny jsem se začetla, zvědavost zvítězila jak bude pokračovat děj sester :)

Ohniva
25.02.2013 4 z 5

Skvela kniha. Trosku z jineho soudku nez ctu, presto se mi to velice libilo. Ctive a napinave. Musim si precist pokracovani :-) a abych rekla pravdu.. Alice me dohanela k silenstvi :-))

Enefersis
02.02.2013 4 z 5

Proroctví mě velmi zaujalo svým námětem, který je skvělý a především originální. Nejdřív jsem si nemohla zvyknout na autorčin zvláštní styl psaní, ale ke konci jsem se od knihy nemohla odtrhnout. :)

Majulinek
07.01.2013 4 z 5

Velmi zajímavé téma knihy. Ze začátku mi dělalo problém se začíst. Ale pak se velmi dobře četla :)

trynitrix
06.09.2012 4 z 5

Tak 19 století mám ráda takže jsem byla zvědavá ohledně fantasy, kniha není špatná co se týče příběhu ale hodně zdlouhavá, něž se k něčemu dokopaly tak byl konec, ale nápad o dvojčatech a proroctví proč ne nezní to špatně:-) (Jinak bestii bych spíš označila Alici:-D než Samaela)
Jen mě rozhodilo místo odehrání příběhu že se píše Anglie když je to Amerika a teď sem načala i druhý díl a tam mluví jako O New Yorku což v jedničce nebylo vůbec :-D Maj v tom hokej.

Canney
26.07.2012 2 z 5

Do téhle knížky jsem se prostě nemohla začíst, ale dočíst jsem ji samozřejmě chtěla, takže jsem se snažila u ní vydržet. V knížce mi chyběla nějaká ta akce, zvrat a ze začátku i konfrontace, které se Lia vyhýbala. Musím, ale přiznat, že jsou tu dvě postavy, které jsem si oblíbila a to Henry a Edmund. Našla jsem tu i pár světlých chvilek, ale přesto knížce nemůžu dát lepší hodnocení, než to které jsem dala.

Maragad
21.06.2012 4 z 5

Kniha moc pěkná, ale chvíli mi trvalo, než jsem se začetla..

Kikušák
11.06.2012

Ze začátku knížky jsem neměla žádné pocity...bylo to jo tak tuhle knížku přečtu a nechci jí ani vidět. Jenže v polovině jsem do knihy, tak zaplula, že jsem nevěděla ani jak. Určutě knížku doporučuji, už se těším na druhý díl:)

Origamigirl
08.06.2012 3 z 5

Mno, ze začátku se mi to líbilo. Styl psaní je vážně zvláštní, ale po chvíli se na to zvykne. Taky zakomponování do staré Anglie bylo skvělé. Celou druhou polovinu knihy jsem čekala, kdy bude nějaký zvrat, jenže nic takového nenastalo. Dost jsem se na tuhle knihu těšila a fakt mě to zklamalo. Každopádně další díl si taky přečtu, snad to bude lepší..

Anglie 19. století americká literatura USA (Spojené státy americké)

Michelle Zink
americká, 1969