Proroctví sester

Proroctví sester https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58184/bmid_proroctvi-sester-6pj-58184.jpg 4 345 66

Proroctví sester série

První díl „gotické“ fantasy série situované do Anglie konce 19. století. Dvojčata Lia a Alice právě osiřela. Lia objeví na zápěstí tajemné znamení a začíná si všímat podivného krutého chování své sestry. Objeví knihu s jedinou stránkou, ve které si přečte temné proroctví, které varuje před příchodem Ďábla na svět. Lia se domnívá, že ona je Strážkyní, která tomu má zabránit, a její zlá sestra Branou, jíž má Zlo vstoupit. Ale je to skutečně tak jednoduché?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Prophecy of the Sisters , 2009

Norea
27.03.2016 4 z 5

Tak ako to robím pri všetkých sériach, tak až teraz, keď som dočítala posledný diel tejto trilogie sa idem s radosťou podeliť s vami o svoj názor :)
Túto trilogiu som si prečítala na doporučenie od kamarátky, ktoré som dlho ignorovala pretože sa mi nejak nepáčilo to, že má túto trilogiu v češtine.
No mám tu pravda veľké ALE :D zistila som, že už vďaka anime veľmi nevnímam, keď čítam v češtine či slovenčine. Niekedy si to dokonca vôbec nevšimnem a stále som v myšlienkach, že som to čítala vo svojom rodnom jazyku :D nakoniec zistím, že už čítam v japončine a budem tomu rozumieť :D
Kniha sa mi veľmi páči. Má peknú dejovú líniu, jej pomalý priebeh mi neprekáža, sem tam to napätie a kúzlo čakania ma ohúrilo. Páči sa mi zobrazenie všetkých postáv, opisy krajín a celé ukončenie. Kniha sa mi ľahko čítala a bola príjemným budíčkom pred každým dňom do roboty.

warca
12.06.2015 3 z 5

Celkem hezká kniha...

Vendelín2000
28.04.2015 2 z 5

Čekala jsem něco víc.. Knihou jsem se snažila prokousat až na konec, ale nedokázala jsem to. Plně souhlasím s Miishou.

natalie2171
06.03.2015 4 z 5

Pěkná oddechová a pohodová knížka. Občas mi přišla toková jak to říci, detektivní, v mírném slova smyslu, ale také jsem ji přečetla na jeden dech a mohu zhodnotit velmi kladně. :)

Miisha
01.03.2015 odpad!

Ach jo... ztráta času. Už po pár stránkách mi bylo jasný, že jsem udělala dobře, když jsem si knížku nekoupila. Bohužel zklamání na celé čáře. Děj lehce předvídatelný, scény nedotažený, hlavní hrdinka je na pěst (fandila jsem její ségře) a v závěru, když už nemá kdo umřít, umře postiženej brácha... Pokud je vám 13 a utápíte se v romantickejch fantasy románech, určitě je to to pravý ořechový... ale pokud hledáte jenom něco na oddech, tak tohle rozhodně ne! :)

LenkaWal
14.01.2015 5 z 5

Tak tohle byla zase po dlouhé době knížka, u níž jsem se přistihla, že čtu s pusou dokořán a vykulenýma očima. Nádhera. Napínavý děj u kterého jsem se ani na chvilku nenudila. Hned se vrhám na druhý díl. Doporučuji všem, co mají rádi tajemno, historii, Dobro versus zlo, a i trochu romantiky.

Annie G.
12.12.2014

Líbilo se mi, že je to z historie. Asi se dám na historicke romány :-D

Knižní špajz
28.10.2014 2 z 5

Je pravda, že kniha mě nenadchla, ale další díly se rozhodně chystám přešíst - už kvůli Alici :)

Mandie
18.10.2014 4 z 5

Pro mě 3.5. Tak nějak nevím, co si mám o téhle knížce myslet. Zezačátku jsem si myslela, že má docela dobrý potenciál, přišlo mi, že má i trochu děsivý nádech, což se mi líbilo, ale jak jsem se dostávala více do středu, začínalo se to stáček k tomu, že tam všichni jenom pořád něco řešili a skutek utek. Chyběla mi tam trochu ta akce a některé postavy-obzvlášť Lia a James mi přišly dost nudné a nevýrazné. Ke konci (asi posledních 50 stránek) to ale začalo být o dost zajímavější, bylo tam pár zvratů, které jsem nečekala, a tak jsem se rozhodla, že dám téhle trilogii ještě šanci a přečtu si i další dva díly. Celkově mi ale tahle knížka připadala taková jako její hlavní postavy-vcelku nudná a bezvýrazná.

Lusa
18.07.2014 4 z 5

Nečekala jsem, že styl psaní bude v ich-formě, ale po několika kapitolách jsem si docela zvykla.
Určitě to je zajímavý námět, i když bych řekla, že jsem něco podobného už četla, manga Dveře chaosu, podstata je tak trochu stejná.
Ze začátku mi přišlo, že je to psané tak jednoduše, žádné velké popisování do detailů, ale zase na druhou stranu je kniha čtivá a rychle vám uteče, párkrát mi běhal mráz po zádech z některých zjištění během četby.
Vypadá to na začátek dobré trilogie, takže budu pokračovat ve čtení.

Jaňulle
22.03.2014

Knížku zrovna čtu, zbývá mi už pár stránek ... Musím říct, že příběh velmi zajímavý, ale začetla jsem se až u konce :(( Četla jsem ji celkem dlouho. Ale opravdu krásná knížka!

Marthas
18.03.2014 5 z 5

Nejvíc se mi líbila ta hádanka ve formátu básně, furt jsem se ji snažila rozluštit ale nedařilo se!!!
Jinak se mi kniha velmi líbila, i když už je to doba, co jsem ji četla, ale je pravda, že dostat se v ní do tempa je trochu problém!!

Domulenka
27.02.2014 3 z 5

kniha je pekne napsana,pribeh je napinavy,ale byl to boj se zacist pak uz to slo :-)

Bunburistka
16.02.2014 3 z 5

Zajímavý námět na knihu, časem si přečtu pokračování :)

Nemesis Moriko
16.02.2014 4 z 5

Pěkná kniha, ale nějakou dobu mi trvalo, než jsem se začetla:-)

renefer
06.02.2014 5 z 5

Super, kniha se četla téměř sama. Když jsem si procházela komentáře a rozhodovala se, jestli ji číst nebo jsem zase vyhodila peníze do vzduchu, byla jsem dost zděšená. Ale je vidět, že každý má jiný vkus a co líbí jednomu, nemusí se nutně líbit druhému. Já jsem byla knihou naprosto nadšená. Zajímavá zápletka, tajemný příběh, zdaleka nejlepší z toho, co jsem v poslední době četla, dávám 5* a jednoznačně doporučuji!!

Adele02
14.01.2014 1 z 5

Nudáááá.
To jejich "Nu,..." mi šlo na nervy.

IvcaK98
13.01.2014 3 z 5

Knihu jsem dočetla jenom proto, že nerada odkládám nedočtené knihy a chtěla jsem tomu dát ještě šanci. Úplná katastrofa to nebyla, jenom tomu chyběla šťáva. Málo napětí, romantiky, nepříliš složitá zápletka...Taky jsem postrádala větší rozvinutí charakteru hlavní postavy - všechno bylo takové nijaké. Další dvě knížky by měly být údajně lepší, tak se k tomu asi po čase vrátím :)

kacka29
16.12.2013 4 z 5

Velice tajuplný příběh, u kterého Vám jistě ukápne i nějaká ta slza...

Petra Ďat
24.10.2013 3 z 5

Kniha se mi hrozně moc líbila.Ze začátku sem se bála,aby to nebylo nějak moc dětinský ale nakonec mi to tak vubec nepřišlo.Vubec sem se nemohla od stránek odtrhnout.Už se těším až se pustím do čtení dalších dílů:))

Anglie 19. století americká literatura USA (Spojené státy americké)

Michelle Zink
americká, 1969