Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349468/mid_promrhane-dny-myslenky-ktere-mi-zme-1Ru-349468.jpg 4 166 52

Máte občas chuť někoho poslat do... ? A bojíte se to udělat? Máte pocit, že ostatním vychází vše lépe? Jiní lidé jsou štastnější než vy a mají v životě více? Chcete něco změnit a nemůžete se k činům dokopat? Chcete být úspěšní? Tato kniha vás nebude litovat, nebude vám říkat, že vše bude dobré a nakonec se vše vyřeší. Naopak vám ukáže skutečnost. V mnoha ohledech totiž škodíme sami sobě. Ale pomůže vám! Ukáže vám totiž kroky, kterými opravdu budete moci změnit svůj život a posunout ho k lepšímu. Bez zbytečných řečí, ale popravdě a otevřeně. Autor bestsellerů, Tomáš Kosačík, v ní popisuje jak pomůžeme během několika kroků naprosto převrátit náš život. Jak nemá smysl některé věci vůbec řešit, nemáme si brát názory jiných k tělu, být občas sobci, jak získat naději, nový cíl a splnit si sny. V této knize najdete myšlenky, které vám můžou pomoci ke změně: - Nežij život nápojového automatu - Když ucítíš foukat vítr... - Limity jsou jen v naší hlavě - Energetičtí upíři ve vašem životě - Vztahy, které tvoří náš život - Život jako jízda na horské dráze - 6 kroků k vyššímu sebevědomí A další desítky kapitol nejen o Vás. "Napsal jsem tu nejosobnější a nejvíce otevřenou knihu, ve svém životě, kterou bych chtěl sám číst", říká autor knihy. Tomáš Kosačík patří s nákladem přes 270 tisíc prodaných výtisků k nejoblíbenějším českým autorům. Jeho knihy pomohly už tisícům lidí změnit život k lepšímu.... celý text

MirekUL
20.03.2019 5 z 5

Velice přínosné kniha, která je psaná velmi čtivým, srozumitelným a mnohdy až nevybíravým způsobem, což pro uvědomění si základních principů, které autor v knize řeší, vůbec není na škodu. Jediné co bych knize vytknul je to, že autor neodkazuje vůbec na jiné autory, jelikož určitě ne všechny myšlenky v knize jsou od základu jeho původní.

Safinka
10.01.2019 5 z 5

Další kniha, která mi pomohla posunout se dal

gretl74
09.11.2018 3 z 5

Název knihy sice napovídá, ale nějak jsem se nechala zmást marketingem. Jsou to myšlenky, které autorovi měnily život. Poskládané neposkládané, některé kapitolky si protiřečí, většina "mouder" všeobecně známých. Já si z toho momentálně nic nevzala, ale určitě může někomu ve správnou chvíli padnout do ruky a pomoci při překonávání životních těžkostí.

Digi28
25.10.2018 3 z 5

kniha me bavila,cetla se z lehka. psana jednoduse bez zbytecnych tezkych slov. Plna uzitecnich rad a pozitivniho mysleni.Autorovi fandim a tesim se na jeho dalsi tvorbu

mame2
11.10.2018 5 z 5

Kniha ktera otevre oci.

Nikol117
07.10.2018 3 z 5

Čekala jsem víc, pár rad jsem si z knihy vzala to ano, ale bylo to pořád to samé dokola. Autor je mi ale sympatický, tak třeba sáhnu po jiné tvorbě od něj.

attila1
23.08.2018 4 z 5

Motivační kniha,jednu hvězdičku ubírám za to,že jsem se musela do čtení nutit.

Měňavka
30.07.2018 5 z 5

Nejsem moc velkým příznivcem motivačních knih a nějakých takových těch návodů, jak má člověk žít, co změnit a dělat,aby byl šťastný. Na knihu pana Kosačíka jsem byla zvědavá už jenom proto, že podle něj vaříme a zajímalo mne,jak se popere se zcela odlišným tématem. Musím ho moc pochválit a knihu doporučit. Je totiž psána velice lidsky, s praktickými příklady, a když se nad tím člověk trochu zamyslí, není to zas až tak těžké si dát život do pořádku. Vše, co je v knize napsáno, je pravda. Ať se to bude ostatním komentujícím líbit nebo ne, u nás doma to funguje. Nikdy nezapomenu na úvahu z knihy, kde se autor zmiňuje o dosažení cíle, který se rovná výstupu na vysokou horu. Všichni vidíme jen vrchol a to nás odrazuje. Řekneme si, tam já nikdy nevylezu! Ale pan Kosačík poukazuje právě na to, že i horolezec si svou cestu pečlivě naplánoval, ujde určitou část cesty, odpočívá, nabírá síly a pak jde dál. Nic nejde rychle a hned. I my se musí zastavit, nadechnout a pak jít dál než dojdeme až ke svému cíli. Já mám batoh zapakovaný a jdu na to :)

P-Verca
11.04.2018 2 z 5

Často (né vždy), pokud si chci přečíst knihu, kterou neznám, kouknu sem na databázi knih na hodnocení a komentáře. U této knihy jsem to tak udělala, komentáře a hodnocení mě zaskočily, tudíž jsem od knížky spíš nic neočekávala. Takže... JEDNU HVĚZDU - za to, že jsem knížku přečetla (znáte to, někdy to prostě nejde). DRUHOU HVĚZDU - za pár myšlenek, které mne oslovily (Ale na 200-stránkovou knížku, těch postřehů bylo opravdu málo) a za zpestření, četla jsem už pár motivačních knížek a tato je přece jen trochu jiná. Jeho předešlé kuchařky mám velice ráda a všechny hodnotím kladně, avšak tato kniha není úplně vyvedená. Pro mě: za 1. neuspořádané kapitoly, které si někdy dle mého názoru odporují; za 2. psaná zvláštním a poněkud drzým stylem (který mně tak úplně nesedí); za 3. častá reklama na předešlé knížky: kniha je o motivaci a úspěchu, tudíž je v pořádku, že Tom chtěl zmínit své předešlé úspěšné knížky, ale méně je někdy více, stačilo by je zmínit v jedné kapitole, v opačném případě, to přijde člověku už otravné; za 4. z textu jde cítit arogance.

sofmysl
24.02.2018 3 z 5

Četla už jsem více takových motivačních knih, ale tahle se mi líbila jen ze začátku. Z celé knihy jsem si odnesla asi tak dva nové postřehy, jinak mi to přišlo jako přehnaná snaha předat někomu autorovi myšlenky. A co víc, možná se to zdá jenom mě, ale opravdu jsem měla pocit, že asi tak každou třetí kapitolu čtu reklamu na knihu Břicháč Tom - to mi přijde vážně trochu smutné. Na to, jakou kniha měla reklamu a jak mě zaujala, mě její obsah vcelku zklamal.

piney
08.02.2018

Trochu drzá a jiná než jsem od knih na toto téma zvyklá. Příjemné zpestření. Jsem ráda, že se mi dostala do rukou.

PavlínaAlžběta
26.01.2018 3 z 5

Já mám autora velmi ráda, hlavně co se týče kuchařek, které doma vlastníme a jsou výtečné, tato kniha z úplně jiného soudku, tedy rady a různé tipy na téma osobního rozvoje z pohledu autora, je směs několika knih, které jsem četla, jak se změnit k lepšímu, udělat si čas pouze pro sebe, jak sebe sami ničíme psychikou, téma vztahů, zvyšte si sebevědomí, to už tu bylo od mnoho autorů. Jistě pan Kosačík píše z vlastních zkušeností, možná také ne, kniha se čte lehce, ale jak říkám nenašla jsem téma, které by v jiné knize pro osobní rozvoj chybělo. Autorovi fandím, že se pustil do jiného tématu, ale kuchařky od něj jsou pro mě lepšími. 3 hvězdy, protože mám autora ráda, kniha mě nesedla bohužel.

babyboar
25.01.2018 3 z 5

Další z řady tolik oblíbených motivačních knih. Možná jsou to tak trochu motivační knihy "v kostce", protože se jedná o krátké kapitolky (sloupky) na různá na sebe nijak nenavazující témata. Kniha je zajímavá především tím, že ji napsal ten "Břicháč Tom" Kosačík. Svým způsobem to pojal velmi dobře marketingově. Ti, kdo ho znají, těm má možnost promluvit do duše a ukázat správnou cestu nejen v hubnutí, ale i v životě. A ti, kdo ho neznají, tak nemohou uniknout stálému připomínání autorství třech knih o hubnutí a jejich dech beroucího úspěchu.
Poučky obsažené v knize všichni známe, více o nich a moc je nedodržujeme, protože je milion důvodů proč to nejde. Tak zkusme alespoň ten počet důvodů zredukovat.:-)

evka66
24.01.2018

Přečetla ale nemohla jsem se začíst.

nikiem
12.01.2018 3 z 5

Knihu jsem bohužel nedočetla. Miluji esoteriku a motivační knihy, ale na této knize mi něco nesedělo. Většinu věcí člověk ví. Není zde tedy nic převratného, ale aspoň jsem si tyto věci zase připomněla. Rozhodla jsem se, že bude nejlepší dát knihu kamarádovi u kterého vím, že nic takového nečetl - tedy jí ocení. Plus musím dát za jednoduchost a kreativitu. Chyby tam jsou, což mě na jednu stranu u knihy vždycky mrzí. Celkový dojem je tedy takový zvláštní - ano je to napsané jednoduše a vlastně hezky, ale ke knize se zjevně už nevrátím a raději ji tedy předám někomu, kdo ještě s takovouto beletrií nemá zkušenosti a není na tom psychicky dobře, čili tím snad alespoň změní pohled na svět - jako mi ho změnili jiné knihy podobného, ale více esoterického, ražení.

Denisa_a
07.01.2018 5 z 5

Mě se líbila. Četla jsem pomalu a vstřebávala myšlenky. Miluji motivační knihy.

Xardaxis
07.01.2018 odpad!

Na knihu jsem se velice těšila, bohužel ale musím říct, že z velkého očekávání plynulo velké zklamání. Vzhledem k opravdu velkému množství gramatických chyb (to nejsem žádný češtinář) a chaotickému uspořádání kapitol jsem knihu v polovině odložila a po pár měsících zjistila, že už ani nemám touhu se k ní vracet. Myšlenky jsou samozřejmě pravdivé, místy mi ale přišly až moc egoistické a sobecké, což je ale věc názoru. Navíc stejné myšlenky, ale daleko více a hlouběji rozebrané, najdeme ve spoustě knihách. Každopádně velké písmo jako pro první stupeň základní školy, ilustrace přes celou stranu, nelogické navazování a místo využití možnosti rozepsání se naopak mluva jako s kamarádem někde venku.. To byl prostě krok naprosto vedle.

mone
04.01.2018 3 z 5

Dostala jsem knihu darem, a i když by se darovanému koni na zuby hledět nemělo, poruším to. Z knihy mám pocit, že jde o kompilát toho, co už někdo řekl nebo napsal, napsaný tak, jak autor v knize zmiňuje: na každou kapitolu jsem si vyčlenil čas a během něj jsem ji napsal. Jako byznys plán, myslím, super. Vůbec nepochybuji o tom, že to bude bestseller. Promrhané dny jsou série zamyšlení poskládaných za sebou. Chybí mi tam struktura, nebo provázanost. Kapitolu o cukru, která je zařazená na konec, nechápu, měla by spíš zůstat v knihách o hubnutí. Do kuchařky přece taky nedáte kapitolu, jak motivovat zaměstnance. V kontextu toho, že jde o kompilát, mi přijde docela úsměvná informace, že kopírování dokumentu bez svolení autora je zakázáno. Přepisování toho, co napsali jiní, vlastními slovy ale zakázáno není? :) Abych ale nebyla jen negativní – moc mě bavily některé titulky a přirovnání, třeba „Nežij život nápojového automatu“. A líbila se mi i grafika. Obecně mi asi nevadilo si připomenout to, co je z knih stejného žánru všeobecně známé. Z tiráže je zřejmé, že kniha má korektora, nicméně bych řekla, že počet chyb přesahuje mez, kterou jsou čtenáři z řad „grammar-nazis“ schopni bez povšimnutí přejít. Mluvím o číslovce deset a víc. Vždyť jen zezadu na obalu jsou dvě chyby – anglosaské uvozovky v první přímé řeči a čárka navíc v druhé přímé řeči. Pro zasvěcené do tajů českého jazyka tento fakt může být varováním, že tohle asi nebude úplně profi práce. Promrhanými dny ale čtení určitě nebylo. Váhám mezi dvěma a třemi hvězdami a dávám tři. Kvůli karmě, aby mě vesmír třeba nepotrestal nadváhou :D

mariva
29.12.2017 3 z 5

Myšlenky, které se dnes opakují ve spoustě motivačních knih, ale podané s vlastním náhledem a zkušenostmi. I když většinu z toho už člověk někdy v životě slyšel nebo četl a v lepším případě se je snaží zahrnout do svého života, neuškodí si je občas připomenout.

malpet
30.11.2017 3 z 5

Kniha, kterou jsem hrozně dlouho nemohl dočíst. Vlastně je to chaotický soubor myšlenek napsaných tak, jak autora asi zrovna napadly, ale to už tady psali čtenáři přede mnou. Myšlenky jsou to pěkné (i když si často autor vlastně protiřečí) snad někomu pomohou, a to je vlastně účel celé knihy.

motivační knihy

Tomáš Kosačík