Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349468/mid_promrhane-dny-myslenky-ktere-mi-zme-1Ru-349468.jpg 4 166 52

Máte občas chuť někoho poslat do... ? A bojíte se to udělat? Máte pocit, že ostatním vychází vše lépe? Jiní lidé jsou štastnější než vy a mají v životě více? Chcete něco změnit a nemůžete se k činům dokopat? Chcete být úspěšní? Tato kniha vás nebude litovat, nebude vám říkat, že vše bude dobré a nakonec se vše vyřeší. Naopak vám ukáže skutečnost. V mnoha ohledech totiž škodíme sami sobě. Ale pomůže vám! Ukáže vám totiž kroky, kterými opravdu budete moci změnit svůj život a posunout ho k lepšímu. Bez zbytečných řečí, ale popravdě a otevřeně. Autor bestsellerů, Tomáš Kosačík, v ní popisuje jak pomůžeme během několika kroků naprosto převrátit náš život. Jak nemá smysl některé věci vůbec řešit, nemáme si brát názory jiných k tělu, být občas sobci, jak získat naději, nový cíl a splnit si sny. V této knize najdete myšlenky, které vám můžou pomoci ke změně: - Nežij život nápojového automatu - Když ucítíš foukat vítr... - Limity jsou jen v naší hlavě - Energetičtí upíři ve vašem životě - Vztahy, které tvoří náš život - Život jako jízda na horské dráze - 6 kroků k vyššímu sebevědomí A další desítky kapitol nejen o Vás. "Napsal jsem tu nejosobnější a nejvíce otevřenou knihu, ve svém životě, kterou bych chtěl sám číst", říká autor knihy. Tomáš Kosačík patří s nákladem přes 270 tisíc prodaných výtisků k nejoblíbenějším českým autorům. Jeho knihy pomohly už tisícům lidí změnit život k lepšímu.... celý text

Mruskulka
včera

Byla mi půjčena, abych si ji přečetla. Nic mi nedala. Já jsem se svým životem spokojena :)

haki34
10.06.2022 3 z 5

knihu jsem dostala jako dárek od člověka, kterého velmi oslovila. Takže k ní tak přistupuji, protože sama bych si ji nekoupila ;)
Nejsou ani fanoušek Břicháče Toma, neznám jeho knížky ani tvorbu a sám příběh tak nějak okrajově - zaregistrovala jsem v médiích.
No, motivační knížky nečtu (pokud mi je ovšem někdo nedaruje ;)) a jsem se svým životem vcelku spokojená. Od Toma jsem se nic podstatného, nového či převratného nedozvěděla, ale věřím, že pro některé může být inspirací.
Trochu rušivé byly ilustrace, působily velmi dětským, jednoduchým a zbytečným dojmem - jakože zbylo místo, fuknem tam loďku třeba.... Samotná úprava knihy taky nic moc, opakování stěžejních hesel, vytržených z textu, mě taky neoslovilo . Kapitolky a jejich témata tak nějak napřeskáčku, asi jak ho to napadalo (když si přečtete Tomovo doporučení, že nejlepší je pracovat pod stresem, a na poslední chvíli, dává to smysl , proč kniha vypadá, jak vypadá ;))
S něčím souhlasím, s něčím (jako třeba ta poslední chvíle, stres a tlak) zas úplně ne - každý to máme jinak a s věkem už tuplem - čím jsem starší, tím potřebuji třeba na učení víc času, tudíž prostor, rozvrhnout a ne do toho koukat týden před zkouškou ;)

Celkově však nebyla špatná. Jeho prozření vypadá trochu zázračně, no ale jestli mu to vydrží a nezabředne zpět do starých kolejí (jídelníček a postavu mu nesleduju, spíše mluvím o myšlenkových vzorcích) tak tleskám.
Není vysloveně špatná, ani objevná, pokud jste podobnou literaturou nepolíbeni a hledáte něco, hledáte sám sebe a svůj spokojený život, možná vás tam nějaká myšlenka osloví.

Waldhans
04.08.2021 4 z 5

Pozitivní atributy knihy:
- Kniha je velice stručná a plná užitečných mouder.
- Některé kapitoly vám třeba pomohou otevřít oči.
- Poměrně motivační a po duchovní stránce obohacující čtení.

Negativní atributy knihy:
- Kniha obsahuje pár gramatických chyb a literárních nedostatků. Vzhledem k tomu, že má autor knihy údajně vystudovanou vysokou školu, tak je to velice smutné.

LenkaDv
21.06.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Podobných je spousta, ale tato je psána trochu jinak - nemám ráda takové ty, kde jedna myšlenka je opakována pořád dokola. To u této nebylo.

Annabelka
05.03.2021 odpad!

Knihu jsem ani nedočetla, čekala jsem od knihy úplně něco jiného, než nějakou myšlenkovou knihu, která byla taková o ničem

lacinq
04.02.2021 1 z 5

Promrhaný čas nad touto knížkou. Žádné nové poznatky, zkratkovité, chaotické, povrchní, historky ze života vsazené do textu tak nějak zvláštně - úplně nekorespondují s myšlenkami, lehká arogance autora, neustálá propagace jeho ostatních děl, velké písmo a zbytečné ilustrace přes půl stránky, překlepy.

Papik.21
15.12.2020 2 z 5

Kniha se pěkně čte, ale občas mi přijde se si autor protiřečí a v některých věcech se opakuje. Kniha mi nic nového nedala. Četla jsem jiné knížky tohoto ladění a při porovnání s nimi je tato spíše podprůměrná.

Kipam
07.09.2020 5 z 5

Je to taková "motivačka" pro začátečníky. Tím to nechci nijak snižovat, ba naopak. Je to pěkně a čtivě napsané.

Jajusenka
19.06.2020 2 z 5

Kniha se čte dobře. Protože jsem ale četla již více motivačních knih, tato mi bohužel nedala vůbec nic nového.

dream.rose
11.05.2020 5 z 5

Byla to moje první "motivační knížka", kde jsem čekala že bude hromada klasických citátů a rad do života, které si přečtete na internetu, ale byla jsem strašně překvapená. Moc se mi líbilo, že Tom dával do svého psaní i osobní příklady něčeho co se mu odehrálo v životě, přišlo mi to, že je čtenář Tomovi blíž. Bylo to prostě hezky zajímavě napsané, občas jsem se pousmála, že má vlastně Tom pravdu a jak primitivní to je. Měla jsem po dočtení zvláštně uspokojený pocit a věřím, že se do knížky ještě jednou podívám.

kristyna.havlov
01.05.2020 5 z 5

Naprosto výborná knížka, kterou jsem přečetla během odpoledne. Opravdu doporučuji, je velice čtivá, motivační ... prostě vše, co by kniha na osobní rozvoj měla mít. Jedna má z oblíbených!

Sany124
13.04.2020 3 z 5

Spíše oddychové čtení, ze kterého si ale může člověk hodně odnést.

Lily101
12.11.2019 2 z 5

Promarněný čas čtení této knihy? Asi ne. Paní MgA. Magda Kadlecová coby ilustrátorka odvedla dobrou práci. Bohužel jsem se knihou musela prokousávat a místy se dost přemáhat, abych ji dočetla. Autora chválím za druhou část knihy, která mi přišla zajímavější a pár mouder napsaných velice úderně, jež jsem si poznačila na papír (samozřejmě vždy s příslušnou stranou knihy). Současně beru v potaz také to, že se autor pokusil napsat knihu o něčem jiném, než doposud.

Určitě doporučuji lidem ve věku 12- cca 15let a i starším, jež nemají příliš zkušeností v životě. Pro mě jako dvacetiletou již nebyla moc přínosná (hodně věcí jsou omílané/až je vám nevolno jen z pouhého nadpisu/ jinými motivačními knihami, youtubovými videi a nebo si na ně člověk již od doby svého bytí na této planetě přišel sám). Holt nejspíš nejsem cílová skupina (a trochu mě děsí, že bych knihu četla ve věku pozdějším, kdy by "moudra" člověk nesl ještě hůř vzhledem k neobohacení, neboť již si na věci v knize přišel sám).

Aneleh
27.09.2019 5 z 5

Kniha je souborem všeobecně známých myšlenek, které jsem téměř všechny už četla i jinde. Tomáš je však proložil svými vlastními zkušenostmi a názory z jeho života, popisuje, jak se dopracoval k úspěchu. Mně osobně to přijde tak, že málokdo je takto úplně dokonalý, aby dokázal žít přesně podle tohoto návodu a i když to dokáže, přesto se nemusí stát výjimečným a být ve všech oblastech svého života stoprocentně spokojený. Také mě zarazily časté překlepy, chybějící písmenka, jako kdyby bylo vše napsáno v nějakém spěchu. Břicháč Tom mi však pomohl (a tisícům dalších lidí) svými kuchařkami a novým pohledem na stravování, především na úlohu cukru, o čemž se zmiňuje i v této knize a za to mu dávám plný počet hvězdiček.

Marekh
20.08.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem se pustil do čtení motivační knihy. Tomáš Kosačík je autorem knihy BŘICHÁČ TOM (Jak jsem zhubl 27 kg a jak můžete i Vy!) a dalších knih, které byly kladně přijaty mezi čtenáři. Knihami jsem jen listoval, a když jsem mamce pověděl o knize BŘICHÁČ TOM, tak mne požádala, abych knihu přinesl a mohla do ní nahlédnout.

Ale zpátky ke knize PROMRHANÉ DNY. S většinou názorů se ztotožňuji a jak to u motivačních knih bývá, mají za cíl zvýšit sebevědomí čtenáře a nasměrovat je k tomu, aby zlepšili kvalitu svého života. Autor se svěřuje se svými komplexy z dětství, popisuje svoje zážitky v dospělosti, dává čtenářům různé rady. Zajímavé byly názvy některých kapitol, například Buď nasraný, Zbav se negáčů ve svém životě.. Má osobitý styl, kniha se četla dobře, má krátké kapitoly. Jak se autor svěřil, při psaní knihy BŘICHÁČ TOM měl zpočátku problém zvolit správný styl, jak psát knihu, nakonec se rozhodl, že ji napíše způsobem, jakoby mluvil ke svému kamarádovi. Také kniha PROMRHANÉ DNY na mě takto působila. Někdy autor schválně použil věty, které na mě působily humorně. Tímto způsobem chtěl, aby se čtenář nad sebou zamyslel, že není všechno na první pohled tak černé, jak se zdá a většinou každý problém má nějaké řešení. Kniha obsahuje také ilustrace, které se povedly. Samozřejmě, že některé informace jsem se už dočetl v jiných motivačních knihách, které jsem četl v minulosti, ale přesto kniha byla fajn. V kapitole Počmárej to jsem se trochu vyděsil, protože autor čtenáře nabádá k tomu, aby si vzal fix a napsal své jméno, obtáhnul ho, nakreslil srdíčka, hvězdičky, vykřičníky apod.! Nerad vidím, když někdo píše propiskou do knihy. Mám pocit, že tímto způsobem je kniha znehodnocená. Právě tato kapitola byla zaměřena na to, aby člověk někdy vybočil ze zajetých kolejí a udělal něco, co by jindy neudělal. Samozřejmě pokud bych vlastnil tuto knihu, nikdy bych takovou neuváženost neudělal. :)

Rozcházím se s autorem například v tom, že člověk nemůže vždy a za všech okolností říkat pravdu, ačkoliv by to tak bylo správné. Záleží pochopitelně na dané situaci. Pokud mi někdo položí nějaké dotazy, snažím se pravdivě odpovědět. Nerad sklouzávám do polopravd, anebo do poloviční odpovědi, jako bych řekl jednu část a druhou záměrně nedořekl. Vždy mám potom z toho nepříjemný pocit, že jsem se nezachoval správně. Podle mého názoru je lépe nezodpovědět otázku a říci, že na tento dotaz nechci odpovědět než odpovědět tímto způsobem. Z minulosti jsem si vzal mnoho poučení, kterými se snažím řídit. Rovněž je pro mě lépe dělat věci s předstihem, než jim být vystaven v krátkém časovém intervalu. Z jedné strany to může přinést asi větší efektivitu, protože člověk musí rychle přemýšlet a nemá čas na otálení, ale z mého pohledu je to více stresující.

Zajímavé byly také postřehy o sociálních sítích, na kterých se člověk může stát závislým a nežije svůj reálný život, což se mi přihodilo, když jsem v minulosti začal natáčet knižní videa na svém YouTube kanálu. Jako bych se odtrhnul od reálného života a žil jen ten virtuální život. S autorem souhlasím v tom, že je důležité žít svůj život, setkávat se s lidmi osobně, osobní kontakt nic nenahradí, odstřihnout se od lidí (upírů), kteří nám berou energii, pokud je to možné. Samozřejmě člověk může používat sociální sítě, může nalézt hodně kamarádů a přátel, ale mělo by to být v rovnováze. Rovněž zajímavé postřehy byly ohledně televize a televizních novin. Na televizi se dívám velmi málo, raději dávám přednost knihám. Myslím si, že lépe a smysluplně využiju čas s knihami, než sledováním televize. Televizní noviny nesleduji vůbec a jak autor píše, pokud si někdo chce vyhledat informace, nepotřebuje k tomu televizní noviny. Zajímavá je myšlenka odtrhnout se alespoň na jeden den v týdnu od Internetu a sociálních sítích a místo toho se například projít do přírody, která může člověk dodat hodně energie.

Někdy chceme někomu podat pomocnou ruku, což je určitě fajn, ale na druhé straně člověk musí pomocnou ruku chtít přijmout, jinak to nemá smysl. Autor uvádí na různých příkladech, že i vhodně zvolená otázka může být významná, například když se necítíme dobře, a někdo se nás zeptá: "Co ti je?" bude určitě působit jinak, než kdybychom se zeptali: " Jak se cítíš? " "Jak ti můžu pomoci?" "Co pro tebe můžu udělat?" Zamyslel jsem se i nad význam otázek, před které někdy klademe slůvko NE. Například bude působit jinak otázka, když se zeptám: "Nepomohl bys mi?" než kdybych se zeptal: "Pomohl bys mi"? Autor uvádí další příklady. Na první pohled se to může zdát jako bezvýznamné hraní se slovy, ale něco to do sebe má, když se nad tím čtenář zamyslí.

V závěru knihy uvádí autor svůj názor na CUKR a určitě se ztotožňuji s tím, že strava může ovlivňovat člověka po fyzické i psychické stránce. Říká se, že největšími zabijáky lidstva jsou cukr, bílá mouka a sůl.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Pokud je něco těžké, přiznej to!
Pokud ti někdo ublížil, řekni mu to!
Pokud potřebuješ pomoc, ozvi se!
Když to máš na jazyku, mluv!

I bez okouzlujícího charismatu,
bez úsměvu na rtech,
bez výkřiků radosti,
bez uznání druhých
můžeš být uvnitř šťastným člověkem!

Nedaří se vám? Nevadí!
Máte depky? Paráda!
Nevíte, co chcete? Výborně!
Někdo vás podvedl? Bezva!
Zklamali jste se v někom? Super!
Nerozumí vám okolí? Úžasné!

PatrikWaldhans
08.08.2019 4 z 5

Dávám 4 hvězdy. Kniha je napsána velmi stručně, což neni na škodu. Dočetl jsem se spoustu věcí, které uz sice dávno vim, ale je Dobre si je připomenout.
Nečekejte od knihy svetoborné slohovy, zápletku nebo zajímavý příběh.
Kniha je motivační, nic víc.

vera4669
29.07.2019 3 z 5

Kniha mi bohužel moc nedala, spousta všeobecných mouder, hodně opakování apod., nicméně četla se celkem dobře, ale znovu už bych to nedala

kakaba4818
09.07.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, jsou zde zajímavé informace - hlavně podané bez zbytečných blábolů okolo. Sice jsem už spoustu věcí věděla, ale kniha mi dodala novou energii a určitě to stálo za to!

Aaloha
28.05.2019 2 z 5

Kniha mě nenadchla, nedozvěděla jsem se nic až tak převratného.

1casper
21.05.2019 5 z 5

Kniha se mi četla dobře, šlo to samo. Připodobnila bych ji ke knihám J.Graye nebo manželům Peaseovým.

Je hodně motivační a ráda do ní časem zase nakouknu.

motivační knihy

Tomáš Kosačík