Prokletý ostrov

Prokletý ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29406/bmid_proklety-ostrov-MVZ-29406.png 4 388 90

Píše se rok 1954 a vykonavatel federálního soudu Teddy Daniels se svým novým spolupracovníkem Chuckem Aulem přijíždějí na ostrov, kde sídlí nemocnice pro duševně choré zločince. Mají za úkol vyšetřit zmizení několikanásobné vražedkyně Rachel Solandové, která se nyní volně pohybuje po ostrově, ačkoliv měla být držena v cele pod stálým dohledem. Když se nad ostrovem přežene smrtící hurikán, nabývá případ stále temnějších a zlověstných rozměrů. Objevují se známky experimentů, děsivých chirurgických zákroků a smrtelných protitahů, prováděných ve skryté stínové válce. Nikdo z ostrova nevyvázne bez šrámů, protože v nemocnici není nic takové, jak se zdá být.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Olympia

Shutter Island , 2003

Ládja
15.03.2013 5 z 5

V tomto případě musím říci, že jsem bohužel dříve viděl film. Nevím proč, ale zrovna u této knížky mi to vadilo více než u jiných. Měl jsem stále před očima scény z filmu, který se nevzdálil od knižní předlohy. I tak musím říci, že kniha se velmi dobře četla a byla zajímavá. Když vám všichni budou tvrdit, že jste blázen, můžete je přesvědčit, že jím nejste?

Ječmínek
21.02.2013 5 z 5

Autora jsem neznal, film jsem neviděl, od téhle knihy jsem toho moc nečekal. Dva poldové jedou na ostrov, kde z ústavu pro šílence zmizela několikanásobná vražedkyně. Navíc se zdá, že zde dochází k děsivým chirurgickým experimentům. Říkal jsem si, že to bude nejspíš jeden z mnoha béčkových lékařských thrillerů. Ale musím vás varovat - dejte si na tuhle knihu pozor! Ona je totiž jako droga - každá stránka je jednou dávkou - rychle jsem se stal závislákem a musel jsem číst a číst až do konce. A po přečtení jsem běžel zjistit, co dalšího autor napsal.

Kortexo
01.08.2012 5 z 5

Geniální detektivka.Originální příběh, bez hluchých míst.Vřele doporučuji.Film je stejně dobrý.

guru
19.07.2012 5 z 5

Mimoriadne pôsobivá kniha.

Renava
04.04.2012 5 z 5

Thrillery nie sú mojou doménou,ale občas nejaký dám. Už dávno som pri knihe neponocovala do rána, ale pri tomto sa inak nedalo (moje kruhy pod očami mám v čerstvej pamäti, aj keď som to teda čítala pomerne dávno). Neotrepaný námet, dokonale spracované (knižne určite, k filmu som sa zatiaľ nedostala). A to, že záver je prekapivý, ako sa pri thrilleroch očakáva, je v tomto prípade stále slabý výraz.

DustinMind
28.03.2012 5 z 5

Je pravda, že první jsem viděl film, ale vadilo mi to? Ne. Měl jsem díky tomu otevřené oči a věděl, co se děje.
Spojení s knihou a vzpomínkou na film začalo u scénky, kdy DiCaprio blije do záchodu na cestě na ostrov. Jakmile se tato pasáž objevila v knize, hned jsem věděl, co bude čekat. Kniha je opravdu obsahově bohatá a psána neuvěřitelně poutavým způsobem. Četbu jsem zvládl za 2 večery a z toho ten druhej měl krapet divný sny.
Opravdová dokonalost.

Petrvs
21.01.2012 5 z 5

Černá perla žánru a vůbec vynikající čtení samo o sobě mimo jakékoliv škatulkování. Nerad hodnotím hvězdičkami a když už, nerad jako perfekcionista uděluji plný počet, neb k dokonalosti vždy obyčejně něco chybí... tady je to ale bez debat a dlouhého přemýšlení naprosto zasloužené.

Silný temný příběh, bravurní postavy, atmosféra nahuštěná jak v kyslíkové bombě, a hlavně pointa (resp. pointy), na kterých to vše předchozí dobré nakonec stojí a padá. Hodně látky k přemýšlení. Výborný překlad i se sympatickým poznámkovým aparátem. Zkrátka skvělá záležitost.

Sice to sem ke knize tak úplně nepatří, ale nelze nezmínit ještě stejnojmenný vynikající film, který je pro mě přímo dokonalou ukázkou, jak by se mělo točit podle prózy.

Scorcese útočí na diváka svými vlastními zbraněmi a prostředky (zejména geniálním soundtrackem a silnou vizuální stránkou), (skoro) nic zbytečně nezkracuje a nic zbytečně nepřidává. Herecké výkony na špičkové úrovni. Ta poslední věta pronesená hlavním hrdinou vám bude znít v uších ještě hodně dlouho a ve spojení s pohledem a výrazem snad i překonává závěr knihy...

PS: Zdá se, že co Lehane napíše, je materiál na oskary ověnčený biják. Tento autor mě začíná zajímat čím dál tím víc...

jasmína
10.07.2011 5 z 5

Moc se mi líbilo jak knižní tak i filmové zpracování !

Clash
22.03.2011 5 z 5

Když jsem zašel na film Shutter Island poprvé do kina, rozhodl jsem se, že za každou cenu si musím sehnat knihu. Vyplatilo se. Tuto knihu vnímám jako jednu z nejvíce přitažlivým dějem, temnou atmosférou, vynikajícím promyšlením a zdrcujícím koncem. Vynikající práce a naprostá spokojenost na kterou se nezapomíná.

moviefilm
19.02.2011 5 z 5

Jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítal. Úžasná atmosféra; šok, ktorý zmení všetko, čo sa dialo doteraz a následne ďalší šok, ktorý vyvracia predchádzajúci šok. Bojím sa len jedného-že podobnú knihu s podobnou atmosférou si už nikdy neprečítam...