Kronovy děti

Kronovy děti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398572/bmid_kronovy-deti-kJP-398572.jpeg 4 242 48

Projekt Kronos série

Downtown se hroutí. Rodiny jsou unášeny ze svých domovů. Mafie přebírají vládu nad městem, zatímco hlídky Radniční gardy patrolují v ulicích s jediným rozkazem: udržet Downtownery na uzdě, dokud za ně Nákaza nedokončí jejich špinavou práci. Občanská válka je na spadnutí. A pokud padne Downtown, pak celé Attiona City padne s ním. Ve své nejtemnější hodině se město obrátí o pomoc ke třem posledním hrdinům, kteří mu zbývají: Davidu Foxovi, zvláštnímu agentovi ochotnému udělat cokoli, aby odhalil pravdu o smrti svého přítele; sirotkovi Lucovi Scarpovi, jenž utíká před nejmocnější organizací světa; a Jasonu Blakeovi, poslednímu Downtownerovi, který nechce své město vidět v plamenech.... celý text

Andrea K.
11.09.2019 5 z 5

Právě jsem dočetla ... wow ... nemám slov ... úžasný ... doporučuji a těším se na třetí díl.

Alvari
30.08.2019 4 z 5

Čtivé to bylo stejně jako díl první, ale i přesto se mi druhý díl nelíbil tolik jako první. Příběh byl minimálně v prvních dvou třetinách knížky zajímavý, ale jak se pomalu blížil konec, přišlo mi to občas až zbytečně přeplácané a to ubíralo i na zajímavosti. Věcí, které byly důležité a "musely se udělat", bylo chvílemi příliš. Navíc si myslím, že Pavel Bareš vytvořil zajímavé pozadí pro příběh, které tu ale už tolik nevyužil. Komiksové aspekty textu mi nijak zvlášť čtení nekazili, ale klidně bych se bez nic obešel. "Vyzdvihnout" ale musím jednu věc, která mě s přibývajícím množstvím textu víc a víc sra... iritovala. Na každé další stránce jsem si říkal, že jestli ještě jedna postava použije "m-hm", tak si nechám od našich koček vydrápat oči na zakázku. Tohle už prosím ne-e.

Alee
05.08.2019 4 z 5

Druhý díl Projektu Kronos pro mě byl jednou z nejočekávanějších knih letošního roku. Trošku jsem si na sebe při čtení ušila bič, protože jsem knihu začala číst začátkem června a díky šílenství v práci vůbec netuším, jak tenhle měsíc utekl. Ale nakonec se mi poveslo těch 750 stran přelouskat. Dojmy jsou převážně pozitivní. Kniha se čte dobře, i když to není úplně oddychové čtení. Nejvíc se mi líbí ta obrazotvornost každé scény, kdy jsem to úplně viděla před očima. Obdivuji také všechny ty nápady a originální svět, který tu autor vytvořil, protože má tolik vrstev, ze nechápu, jak se v tom dokáže neztratit. Z příběhu jako takového se mi líbil závěr, který měl šťávu a konečně mi tu byla vysvětlena další důležitá část těch tajemství, která tvoří zápletku. Já mám normálně ráda, když musím trochu hledat mezi řádky, abych pochopila, oč v příběhu kráčí. Ale tohle už bylo i na mě trochu extrém. Chvílema jsem si připadala jako jako Jeníček a Mařenka, kterým ptáci sežrali cestičku z drobečků (a nechali sem tam nějaký ten zapomenutý drobek). Proto jsem měla trochu problém být na 100% zainteresovaná do dějových linek většiny postav, protože jsem většinu času netušila (a mohla se jen hodné vzdáleně domnívat) proč všichni dělají to, co dělají. Nejlepší dějovou linku měl za mě jednoznačně Jason. Za něj v závěru knihy rozhodně všechny palce nahoru. Takže abych to shrnula, bylo to super. První díl bych hodnotila trošku lépe, protože mi připadal ucelenější orpoti dílu druhému, který by mohl být klidně kratší. Ale i přesto je to skvělá kniha, která slibuje ještě epičtější třetí díl.

Marushka27
04.07.2019 3 z 5

Musím říct, že mě první díl příjemně překvapil a že mi přišel fakt promyšlený, bohužel u druhého dílu už takové nadšení nemám. První polovina je psaná dost divným stylem, informací tam je, že by se z toho dala udělat telenovela. Pořád se vyskytuje přeskakování scén atd. Na to, jak mi připadal svět v jedničce tvrdý a drsný, tak ve dvojce mi už tak promakaný nepřišel, dokonce mi přišlo, že autor zapomněl, co si tam všechno navymýšlel. Je to pořád dobrá kniha, to nemůžu říct, že ne a autor má opravdu velký potenciál.

jaroiva
24.06.2019 2 z 5

Jsem zatím ve 2/3 knížky, jde mi to hodně pomalu, kouzlo z prvního dílu se už nekoná. Pravděpodobně to dočtu do konce, ale nejsem zdaleka tak nadšená jako z Projektu Kronos. Už mě nebaví, že čtvrtina textu jsou ujetá citoslovce nebo řev velkými písmeny na půl řádku, věty, končící nedokončeným slov..., mi už lezou na nervy; hrdinové, kteří mi byli v prvním díle sympatičtí, mi už začínají být celkem jedno.
Asi jsem se moc těšila na druhý díl, ale pocit z něj mám asi takový, že "opakovaný vtip přestává být vtipem", tyhle spisovatelské fígle na mě už podruhé nefungují.
Možná mi ještě závěr vytře zrak a zvýším o nějakou tu hvězdu, ale zatím ... cituji: "ÁÁÁÁÁÁÁRGHGHGHÁÁÁHGHH!"

EDIT: tak bohužel, ani konec to nevylepšil. Je mi líto, ale nechávám 2*

romison
17.06.2019 5 z 5

Na cesky pomery slusny ukaz v podobe Pavla Barese, uz uvodni kniha mela tolik napadu a takove zpracovani, o kterych si muze vetsina zacinajicich nasich spisovatelu jen zdat. A v tomhle dile to jeste navysuje. Slozity, promysleny svet, pridane dokumenty na zacatku kapitol ten dojem jen umocnuji. A az filmova flashbackova scena agenta Foxe je paradne napsana. Tesim se na zaverecny dil.

motýlek
17.05.2019 5 z 5

Nemám slov. Dneska ráno jsem dočetla Kronovy děti a až teď večer mi došlo, jak úžasná knížka to byla. Celou dobu, co jsem knihu četla se mi na mysl vtírala jedna, jediná myšlenka: ,,Všechno dává smysl." (Oproti Projektu Kronos, kdy jsem prakticky ničemu nerozuměla a měla ve jménech naprostý guláš + to, že doteď nevím, jak se čte sehyr - a jak píše).
A dávalo. Jestli jste si mysleli, že Projekt Kronos je boží, tak tenhle díl byl superboží. Kdykoliv jsem otáčela stránku můj žaludek se sevřel a doufal, že nikdo neumře.
Běžte okamžitě do prvního knihkupectví a kupte si ho. Nebudete litovat. Vážně stojí to za to.
Přeji krásný den s knížkou u nosu.

PavlaKolářová
15.05.2019 5 z 5

První hodnocení, to se člověk cítí tak... důležitě :D
Každopádně, ke knize jako takové můžu říct jen to, že byla ještě mnohem lepší než první díl (a už ten byl skvělý!) a všichni by si ji povinně měli přečíst! Po dočtení vás čeká jen pláč a deprese, protože další díl je v nedohlednu, ale věřte mi, nebudete litovat. Tahle knížka vás donutí zůstat v noci vzhůru, vykašlat se na učení a po dobu čtení nebudete schopní dělat cokoli jiného, protože ji prostě nebudete chtít odložit.
Takže za mě 100*/5* a stálo to i za tu pokaženou písemku z matiky. A chceme další díl!!