Kronovy děti

Kronovy děti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398572/bmid_kronovy-deti-kJP-398572.jpeg 4 242 48

Projekt Kronos série

Downtown se hroutí. Rodiny jsou unášeny ze svých domovů. Mafie přebírají vládu nad městem, zatímco hlídky Radniční gardy patrolují v ulicích s jediným rozkazem: udržet Downtownery na uzdě, dokud za ně Nákaza nedokončí jejich špinavou práci. Občanská válka je na spadnutí. A pokud padne Downtown, pak celé Attiona City padne s ním. Ve své nejtemnější hodině se město obrátí o pomoc ke třem posledním hrdinům, kteří mu zbývají: Davidu Foxovi, zvláštnímu agentovi ochotnému udělat cokoli, aby odhalil pravdu o smrti svého přítele; sirotkovi Lucovi Scarpovi, jenž utíká před nejmocnější organizací světa; a Jasonu Blakeovi, poslednímu Downtownerovi, který nechce své město vidět v plamenech.... celý text

tribi
23.01.2021 5 z 5

Já...si to budu muset přečíst ještě jednou abych všechno pořádně pochopila, ale...wow

Arsi007
02.12.2020 5 z 5

K ději asi není co říct, aby nevznikl spoiler. Takže stručně: mohu opět jen a jen chválit a oproti prvnímu dílu kvituji přehlednější orientaci v časových skocích.

@hanybooks

evilunicorn
16.10.2020 5 z 5

Tahle série je prostě neuvěřitelně výborná!Po Projektu Kronos jsem nevěřil,že by šlo napsat další díl ještě lépe,ale ono se to opravdu stalo!Pavel Bareš dokázal vygradovat a rozvětvit příběh způsobem, jaký se mi opravdu zamlouvá-totiž, pracovat v rámci scifi s náladami lidí ve problémy a frustrací zmítané společnosti.Celé to působí velice surově a zároveň lidsky,když postavy bojují se svými vnitřními pochybnostmi.Příběh také odhaluje dávnější minulost a skládá tak dohromady střípky obrazu, který tak reálně dokresluje celý děj.Výborné, četlo se jedním dechem.

vodopad152
20.09.2020 4 z 5

Kniha je krásně napsaná. Jazyk, který používá Pavel Bareš, je krásně barvitý. Má dobrý smysl pro humor a dobře vystavěnou zápletku. Bohužel jsem byla zklamaná z konce knihy. Všechno bylo dokonalé propletené, ale neudělalo to na mě dostatečný dojem. Myslím si, že z toho šlo vytřískat vice

cca
03.09.2020 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to prostě takové "rozcuchané". Příběh má náběh na to být "krutopřísně epický", ale pak se do toho autor vždycky nějak zamotá a začne to být zbytečně až moc zmatené a zvrtne se to. Autor má každopádně velký potenciál a myslím si, že to bude jen lepší. I přes svoje kritičtější hodnocení jsem ale každopádně velmi spokojená a obzvláště musím vyzdvihnout dějovou linku s JINX, která byla skvělá. Něco mezi Holly z Červeného trpaslíka a Jarvisem z Iron Mana. Neskutečně mě bavila.

MonikaV
04.08.2020 2 z 5

Asi jsem divná, ale já to nepochopila...

vipera
08.06.2020 4 z 5

A mně to proste baví...Má to říz, hezky spletité, přeskakovaní z jedné hlavy do druhé (to docela doslovně), z minulosti sem a zase zpátky, kniha vás nutí být ve střehu...Nepřečtete ji za jedno unuděné ospalé dopoledne někde v klidu. Budete ji louskat dnem i nocí a krást si pro přečtení dalších pár řádek každou minutu. Nakonec ji dočtete někde v poklusu nebo v MHD, protože už jste nemohli jinak... Takhle se to děla.

farys_books
22.04.2020 5 z 5

Kronovy děti mi sice daly víc zabrat, ale nebyly o nic horší, než jednička.
Jakože... Nechci se tady moc rozepisovat, protože se znám a vyspoilerovala bych i jedničku, i dvojku :D, tak to vezmu jenom zkrátka.
Děti skoro bezprostředně navazují na Projekt a odehrávají se za velmi krátkou dobu. Konečne se setkají mé dvě oblíbené postavy (a tím myslím nejen to, že jedna bude sledovat druhou, ale i to, že se "spřátelí"). Hodně postav taky umře. A konec vás nechá v naprostém hladu po třetím dílu.

whiolet
13.04.2020 3 z 5

Moje očekávání? Velká! Realita? Jsem zklamaná, zmatená a vlastně ani nevím co k tomu napsat.
Pořád jsem se ztrácela v postavách, jednou jsou nazývaný jménem, pak příjmením a jindy pro změnu přezdívkou, takže sorry, ale udělalo mi to v hlavě pěknej guláš.
Přeskakování dějových linek taky nic moc.
Cítím se, tak nějak po přečtení této knížky divně , řekla bych až okradene.
Pro mě to bylo až moc zmatené.

Sarah11
26.03.2020 3 z 5

Co k tomu říct... Čekala jsem dost. První díl mě sice neohromil tak, jak jsem očekávala, ale měla jsem pocit, že dává velký prostor tomu druhému, kde se všechno pořádně rozjede. Bohužel. Co musím rozhodně vyzdvihnout je styl psaní - tomu vážně nemám co vytknout a byla to vlastně asi jediná věc, která mě nutila číst dál. Naprosto boží.
Se samotným příběhem už to ale tak slavné není. Nevím, jestli si prostě jen věci neumím propojit, proto mi to nedávalo smysl, nebo je to tím, jak je to napsané, nicméně na konci každé kapitoly jsem měla pocit, že teď bych bych měla být jako strašně ohromená a zaskočená, ale bohužel se tak nestalo. Často jsem se v těch všech postavách, které se objeví někde na začátku, a pak se najednou za několik set stran objeví znovu a vy už vlastně nevíte, kdo to byl a co dělá, v různých životních příbězích, zápletkách a přeskakování v čase, prostě ztrácela, a nevěděla jsem, která bije, s čímž samozřejmě upadal můj zájem o to číst dál, až to bohužel dospělo do té fáze, kdy jsem se do čtení musela vyloženě nutit. Oceňuji hutnou a depresivní atmosféru umírajícího města, ale i když je autor velký sympaťák, nemůžu hodnotit více hvězdami. Za mě ve finále slabší než první díl, takových 2,5 hvězdy.

Julinka679
18.03.2020 4 z 5

Další skvělý díl s mými oblíbenými postavami v Attiona City!
Kniha se četla dobře, rychle, děj se zbytečně netáhl, postav bylo přiměřené množství, naprosto si mě získala a já už netrpělivě očekávám další díl této série!
Hodnotím 4,5* a rozhodně doporučuji! :-)

Belisima
26.02.2020 3 z 5

Dlouho jsem to cetla. Chvilema super, chvilema zmatek. Svet vytvoreny dokonale, ale ne vsemu jsem rozumela. Hlavne ke konci knihy, byl dej temer nepochopitelny. Kazdopadne knizka me bavila. Prvni dil se mi ovsem libil vic.

Tucaka
25.02.2020 5 z 5

Hodně kvalitně napsané... zbožňuju nepředvídatelnost knihy a tohle je naprostý strop! Citoslovce, sprostá slova - naprosto geniální nápad pro realističtější vcítění.
Jediná věc, co bych vytkla je chaos. Nevím jestli jsem jediná ale pro mě bylo místy dost těžké pochopit, zda se jedná o přítomnost nebo minulost. Taky by neuškodilo ze začátku trochu připomenout postavy nebo je napsat v seznamu na zadní stranu, dost se mi to motalo.

Knihomlok2015
23.02.2020 5 z 5

Hustý. Jen maličké postesknutí - i přes ten hi-tech pokrok mě trošičku štvala nesmrtelnost našich hrdinů a té pitomé chybě na straně 626 se taky dalo lehce vyhnout. Ale jinak hustý.

Lokina
06.01.2020 5 z 5

Nemohu dát nic jiného než plný počet hvězd. Kniha není žádný hubeňour, takže jsem nespěchala a knihu si užila do poslední stránky. Ze začátku jsem se trochu ztrácela, protože první díl jsem četla před rokem. Vše ale postupně naskakovalo a v příběhu jsem neměla takový zmatek. Jako u prvního dílu se mi líbily poznámky pod čarou nebo různé útržky z novin či výňatky z dokumentů. Takhle příběh působil víc ucelený a zajímavý.
Autor opět popsal až realisticky žití ve městě Attiona - v Downtownu, tu bezmoc, bídu, špínu a jak na tomto místě může vzplanout jiskra naděje a odstartovat revoluci.
Jasona, Luca i Gasze jsem si oblíbila, nejenom že mají skvělé charaktery, mají dobrou i špatnou stránku, ale každý má nějaký svůj životní příběh, od kterého se postava vyvíjí a učí.
A opět se ptám, kdy vyjde další díl?

DracoMalfoy
03.01.2020 4 z 5

Tak tohle byla jízda od prvního řádku po poslední. Docházejí mi slova. Kronovy děti rozhodně syndromem druhého dílu netrpí. Všechno stále souvisí se vším, postavy jsou výtečně vykreslené a zvraty šokující. Autor se navíc nebojí zabíjet, což oceňuji. Jsem děsně zvědavá na další díl!

Dervish
18.12.2019 4 z 5

Důstojné pokračování prvního dílu. A ačkoliv se v ději objevují dost nelogické přešlapy a sem tam nějaká ta hrubka, jde dějem stále o zcela výjimečné dílo v rámci české literatury. Napětí, zvraty, boje - vše snese to nejpřísnější měřítko a já jsem napnutý, jak to vše nakonec s Attionou dopadne.

Affares
01.12.2019 5 z 5

Jak už to tak bývá, první díl je úvodem, popisem, nástinem prostředí a postav, druhý díl se více zaměřuje na děj a zápletku, jelikož není potřeba se již moc zdržovat úvodem. Je jen na vkusu každého, co mu více vyhovuje.
Za mne osobně byl tento díl mnohem zajímavější, explicitnější, tvrdší. Žádné romantické happy endy ale facka, krev, smrt. Vše ovšem tam, kde mělo být, a nikoliv nějak zásadně přehnaně. Zápletku nebudu zveřejňovat, abych to nekazil. Ale jako postava Gasze, Vrány, Luca ad fakt pecka, za to velký palec nahoru. Těším se na pokračování a toto dílo patří rozhodně mezi ta velice povedená z těch, co vznikly v naší malé zemičce. Docela by mne zajímalo, jak by se ujalo v mezinárodních vodách.

ReniHan
22.10.2019 5 z 5

Úžasné. Předtím to bylo dobrý a teď je to mnohem lepší. Autor se poučil z chyb předešlé knihy. Zde není takové chaotické přeskakování mezi časy. Podařilo se, o co autor usiloval. Napínat čtenáře a odhalovat tajemství z jiných perspektiv. A samozřejmě i na slzy došlo.

Prince_of_book
19.09.2019 5 z 5

Po Projektu Kronos jsem se na Kronovy děti nesmírně těšil a oprávněně, druhý díl je opět skvělý. Bohužeeljsem ho skrze moje povinnosti a únovu četl necelé 4 týdny, ale stálo to za to.

Musím přiznat, že zpočátku mě kniha až tolik nebavila, ale to bylo možná dáno obrovskými očekáváními. Když jsem ale postupoval knihou tak se můj "nechtíč" měnil v "hltání každičkého slova" až jsem posledních 200 stran přejel za dva dny. Děj se postupně rozjíždí do takových obrátek, až jsem si chvílemi říkal, že by nebylo od věci trochu ubrat, jelikož jsem se v složitosti knihy začal trošku ztrácet. Nicméně mě děj opět pohltil a konec velmi překvapil.

Když to vezmu kolem a kolem tak Pavel Bareš opět dokázal vytvořit sice složité, ale komplexní a úžasné scifi s velmi zajímavým světem a tolika hlavními postavami, že jsem chvílemi nevěděl komu mám fandit víc a kdo je vlastně záporák a kdo klaďas, což ke knize neuvěřitelně sedí.

Děkuji Pavlu Barešovi, za skvěle strávený čas u čtení této knihy, která mi pomohla uniknout z reality když jsem to potřeboval. 9,5/10