Prohřešek

Prohřešek https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457984/bmid_prohresek-WAW-457984.jpeg 4 258 71

PRAVDA MŮŽE BÝT DĚSIVĚJŠÍ NEŽ ŠÍLENSTVÍ Veronica Cavanaughová poslední dobou poněkud ztrácí pevnou půdu pod nohama. Nejen že poslední kolo pokusů o umělé oplodnění selhalo, ale je z něj teď nevyrovnaná a na pokraji zhroucení. K tomu si její tříletá dcerka Elizabella pořídila imaginární kamarádku, která je spíše ďábelská než hravá. Když se jednou Veroničin manžel nevrátí ze služební cesty, berou za své i poslední zbytky její duševní stability. Vzhledem k rodinné anamnéze duševního onemocnění a k Elizabellinu utkvělému přesvědčení, že je tatínek mrtvý, začíná Veronica silně pochybovat o sobě samé. Každý pohyb jí teď připadá podezřelý. Navíc pozvolna nabývá přesvědčení, že si kdosi přeje její i Elizabellinu smrt. Pokud je to tedy pouhé přesvědčení… Kdesi pod povrchem jejího stihomamu se skrývá vyřešení záhadného manželova zmizení. Snaha nalézt odpověď ji zavede až na souostroví Florida Keys, kde ale začíná ztrácet jistotu, že chce skutečně znát pravdu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

Trespassing , 2018

Hvězdinka
28.03.2021 3 z 5

Za mě průměrné. Slibný začátek, pak se vše hrozně táhlo a opakovalo v rytmu, zda je šílená dcera nebo její matka. Konec pak takový zrychlený, useknutý. Čekala jsem víc.

oolinkaa
21.03.2021 5 z 5

Výborný napínavý příběh, u kterého jsem měla několik verzí, jak to vše skončí. Ale toto mě nenapadlo. Sice se tu vyskytlo pár nejasností a tak trochu otevřený konec, protože nevíme, zda se tatínek jednou vrátí nebo nikoliv , ale byla to úžasná kniha a rozhodně doporučuji . A Bella mě chvílemi dost děsila s tou svojí Nini..

TerezaaBaarova
10.03.2021 5 z 5

Nemám ráda knihy, kde vystupují malé děti, protože prostě, je to dost děsivý, když jsou děti v thrilerech, žejo! Ale nikdy si nedám říct a čtu a čtu a tohle byla jízda. Napnutá jsem byla jak kšandy, lehký čtení, žádný zbytečný dlouhý souvětí a žádný zombie děti tam nebyly, stránky utíkaly jedna za druhou a konec byl opravdu na pět hvězd.
Tvořila jsem si svoje teorie, jakže to teda ve skutečnosti je a nakonec to bylo o chlup zajímavější. Skvělý počteni.

Kekik
09.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha s parádním koncem.

Od knihy jsem neměla příliš velká očekávání. Po jejím dočtení mně jen spadla brada.

Hned ze začátku se kniha pěkně rozjela, pak trochu přibrzdila, ale za chvilku autorka zase přidala na plynu. A do konce už nezpomalila. Velmi čtivý příběh.
Teorií jsem měla hodně, ale byla jsem vedle jak ta jedle. Tajemství začala vyplouvat na povrch, otázky se rodily jedna za druhou, a nebezpečí se blížilo čím dál rychleji, až přišel velmi akční konec. Naštěstí příběh nespadl do překombinované slátaniny. Naopak. S koncem jsem spokojená. Dokonce hodně spokojená.

Za sebe doporučuji. Doufám, že se brzy dočkáme další autorčiny knihy.

L.Helena
08.02.2021 4 z 5

Opravdu dobrý thriller, i když místy bych si jej dovedla představit i víc nervy drásající. Veronica postupně odhaluje, že její manželský život nebyl vůbec takový, jak si celou dobu myslela. Líbilo se mi, jak se příběh postupně víc a víc zamotává a i v momentě, kdy si myslíte, že už se musíte postupně dozvídat pravdu, tak se to zamotá ještě víc. Nakonec se sice vše objasní a docela překvapivě rozluští, ale stejně mi docela vadí, že jedna oblast zůstala s otevřeným koncem.

pety679
07.02.2021

Přečteno za dva večery, za mě jedna z nejlepších loňského roku.

kristyna3010
04.02.2021 5 z 5

Opravdu jsem takové zvraty nečekala a děj byl napínavý až do konce. Jedna z knih od které je těžké se odtrhnout.

zuzi.kovar
01.02.2021 5 z 5

Jednoduše brilantní psychothriller, žádný krvák, ale tajemství vrstvená jedno na druhé, až člověk bez dechu čekal, co z toho vyleze. Nejsem klasický čtenář, co by se thrillery ládoval, možná proto mi to přišlo skvělé. Detaily jako že Elli-Belle je rozhodně víc než tři, jsem přehlížela, často i to její chování na facku. Neumím si představit, že malý dítě o matce říká, že je ťululum, a neschytá hezkých pár facek.

andrea4468
27.01.2021 5 z 5

Napínavé od samotného začátku. Když už si myslíte, že asi vítem odkud vítr vane, je to jinak. SUPER!

pakoshka
23.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Má to hrozně škaredou obálku, v originále je mnohem hezčí, a přitom taky koresponduje s dějem.

První třetina knihy, kdy se odkrývala pěkně jedna záležitost za druhou, ta byla super. Bavila mě, nemohla jsem se odtrhnout a příběh jsem prožívala, i když dialogy rodičů s malou dcerou mi přišly místy TAK absurdní.

Potom to však začalo sklouzavat do naivity, nudy, opakování a neuvěřitelnosti. Hlavní hrdinka už pět let nepracuje a stejně nevnímá, co dělá její milovaný manžel? A ten osm let drží tajemství, na které se navalují další a další, který člověk by takhle dokázal žít a bezproblémově fungovat doma? Těžko uvěřitelné. A ten konec? Jako kdyby to autorka potřebovala rychle ukončit...

Verida
22.01.2021 5 z 5

Dokážete si představit, že bojujete s imaginárním kamarádem vašeho dítěte? A je to opravdu jen imaginární kamarád? A co třeba váš manžel? Víte o něm vše? A co vy? Nenamlouváte si to všechno? Nezbláznila jste se?

Kniha je jedním slovem prostě VÝBORNÁ! Do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne. Velmi zamotané a velmi dobré čtení, nepostrádající ani romantickou linku s věrohodnou a sympatickou hlavní postavou a stejně tak sympatickou dcerkou. Stejně tak i nečekaně barvité zvraty, následované pochybnostmi o vlastní příčetnosti. Prostě skvěle napsaný příběh, který vás celý pohltí a nutí přemýšlet jak to nakonec dopadne.

Mandlevest
18.01.2021 3 z 5

Tohle byla dost schizofrenní jízda. Začátek se jevil poměrně svižně i když ne příliš originálně (ale to není chyba autorky, ale moje nenasytnost v počtu přečtených ženských thrillerů :-). A tak jsem byla celkem zvědavá... a přišlo velké zklamání. Příběh se začal táhnout a sklouzávat až do parodie..nestačila jsem se divit, co vše hrdinka Veronica stačila , ve své opravdu svízelné situaci, řešit, o myšlenkových pochodech a nepřirozene naivite raději nemluvě. A jediný originální prvek celé knihy, jakási imaginární přítelkyně její malé dcery, mě začal paradoxně spíše vadit než aby mě napnul. Konec byl chaotický, aby vše nějak do sebe zapadlo, tak se hodně dovysvětlovalo, zdálo se mi, že ani sama autorka ještě 10 stran před finále nevěděla, jak to vše, co si uvařila, dá alespoň trochu stravitelne dohromady :-). Nakonec to dala, i když pocit neprobádaných a značně nejistých vod mě při urputném finále neopustil. A já si můžu jen vynadat, proč se pouštím do spousty neověřených novinek, když na mě na nočním stolku mrká již od podzimu např. Marco. Dobře mi tak :-). Takže, s ohledem na celkem svižný začátek, slabé tři*.

Jane333
14.01.2021 5 z 5

Tohle mě hodně bavilo, ale já u těchhle napínavých knížek, pořád čekám nějaký ještě víc šokující konec, aby mě to úplně omráčilo.

novakovaterka22
10.01.2021 3 z 5

Knížka mě ze začátku dost pohltila, ale postupně už mi to přišlo moc zamotané na ten konec. Čekala jsem šok a ten se za mě bohužel nedostavil. Autorka ale umí čtenáře napínat. Kniha mě bavila, ale asi jsem čekala ten konec víc šokující. Takže za mě takový lepší průměr. :)

Krchnaida
29.12.2020 5 z 5

Tak tohle mě fakt bavilo. Super!!

Damaj
26.12.2020 5 z 5

Od přečtení první věty se kniha jen stěží odkládala, prostě příběh byl tak zajímavý, tak napínavý, že to dost dobře nešlo.
Veronice jsem věřila od první chvíle, zatímco její manžel mi byl nesympatický a když skutečně odešel do Boží země, tušila jsem, že to nebude jen tak. S kým mluví Elizabella a kdo je to Nini, byla skutečně otázka. Ale konec by mě nenapadl ani ve snu, do poslední chvíle mě nic z toho ani nenapadlo, bylo to opravdu šílené, neskutečné, úplně pohlcující a dokonalý thriller.

tereza8923
15.12.2020 5 z 5

Výborný! Do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne a kniha dává rovnou prostor pro další díl. Skvěle napsané, příběh je poutavý a nenechá vás oddechnout.

Danago
12.12.2020 3 z 5

Knížka je určitě zajímavá , má spád i napětí. Neočekávaný zvrat tu taky najdete. Přesto mi velice vadilo jak matka mluvila s tříletou holčičkou i jak mluvila ona. Nevím jestli je to vina překladu nebo to tak autorka napsala a i když už děti mám dospělé , tak takto tříleté děti nemluví ani se s nimi takto nemluví a to mi požitek s knížky narušilo hodně.
Za mě knížka není špatná téma sice není až tak originální, ale najde se tu překvapení.
Přesto pro mě to byl spíše průměr.

Gustik5
09.12.2020 5 z 5

Velmi zamotané a velmi dobré čtení, nepostrádající ani romantickou linku s věrohodnou a sympatickou protagonistkou, jakož i nečekaně barvité zvraty, následované pochybnostmi o vlastní příčetnosti. Prohřešek se bezesporu zařadí k nejlepším psychologickým thrillerům, jaké jsem kdy četl (a jaké letos vyšly). Může se tedy směle vyjímat na piedestalu hned vedle velmi dobře hodnoceného podzimního Řetězu, z dřívějších ročníků pak u mnou oblíbené Hříšnice (díky tomu, že celý obrázek si uděláme v závěru a vlastně si skládáním mozaiky tak trochu hrajeme při čtení na detektivy), či dvojice v podobě Milého dítěte a Dětských zoubků.

Brandi Reeds se na tuzemském trhu uvedla vskutku velkolepě a jsem jen zvědav, jak takto vysoko nastavenou laťku překoná. V této její knize se skvěle snoubí napětí s prokreslenými postavami, citem pro detail a nepředvídatelností, které díky neustále gradujícímu ději plnému zvratů postrádá hluchých míst. Zkrátka vás nepustí, dokud knihu nedočtete…

Ophelie
06.12.2020 4 z 5

Opravdu napínavé čtení od začátku až do konce. Belliina imaginární kamarádka Nini do knihy vnáší trochu toho mystického nádechu, ale má v příběhu své opodstatnění. Rozhodně dobrá kniha, u které se nudit určitě nebudete.