Profesní psychohygiena terapeuta

Známý psychoterapeut Jeffrey Kottler nám touto publikací předkládá spíše cvičebnici než knihu – aby jejím prostřednictvím terapeuty co nejvíce zaangažoval a stimuloval k aktivní spolupráci. Činí tak prostřednictvím různých dotazníků, cvičení a námětů k zamyšlení, které mají vést k sebereflexi a zároveň k tomu, že terapeut si vede zápisky, které shrnují jeho vlastní práci. Kottlerovým cílem je, aby si terapeut-čtenář ujasnil, co se mu na vlastní práci lidí a nelíbí, v souvislosti s tím si stanovil cíle na zlepšení a vytvořil plán změny, takže jeho vlastní práce bude efektivnější a zároveň jej bude více uspokojovat. Bez ohledu na míru jejich zkušenosti má tato kniha terapeutům pomoci odhalovat vlastní zdroje stresu a konfliktů; oživovat motivaci a kreativitu; pracovat s protipřenosem nebo s intenzivními vztahy; léčit osobní rány; zlepšovat klinické dovednosti; zvyšovat efektivitu; zvyšovat osobní vliv; přenášet terapeutické dovednosti do osobního života; integrovat osobní a profesní dimenzi života tak, že kvalita terapeutova života bude vyšší. Kniha je určena pro psychoterapeuty, socioterapeuty, ergoterapeuty, arteterapeuty a další odborníky v pomáhajících profesích, kteří terapeuticky pracují s klienty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174980/big_profesni-psychohygiena-terapeuta-174980.jpg 41
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál, Portál

Therapist’s workbook

Kniha Profesní psychohygiena terapeuta

petra7309
06.10.2020

Nejsem terapeut, ale vzhledem k mé profesi (poradenství a osobní rozvoj) mi kniha přišla jako dobrý nápad si ji přečíst.
Pro mě nečekaně, ale nakonec užitečně, jde spíše o jakousi cvičebnici, ve které člověk zpracovává úkoly. Otázky jsou vymyšlené dobře, autor se nebojí ukázat své slabosti a neúspěchy. Kniha je velmi autentická a považuji ji za nesmírně užitečnou pro lidi, kteří jsou terapeuti nebo poradci.