Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321804/probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4.7196

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda (2015)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Euromedia Group

PetrO93

K téhle knize se budu rád vracet. Postava Simona Spiera mi padla do oka už při prvních odstavcích. Kniha je vtipná a při čtení se uzavřete do smyčky nikdy nekončícího napětí, než se vlastně dozvíte, kdo je "Blue".
Tuhle knihu bych doporučil, už jen z toho důvodu, aby si někteří jedinci uvědomili, jak by se nám i celé společnosti ulevilo, kdyby nás začali vnímat jako rovnocenné, se stejným právem na život a vztahy v něm.
Předsudky byly a vždy budou, ale nikdy nepřinesly nic pozitivního.
Za mě plný počet hvězdiček.

muchomurka

Podle názvu jsem tak nějak nečekala, že kniha bude o tématu coming outu. Vlastně nevím, o čem jsem si myslela, že bude, ale o tomhle ne. Přes prvotní překvapení jsem se přenesla rychle a do knížky se začetla. Příběh skvěle ubíhal. Líbilo se mi, že postavy působily realisticky, děj měl spád, byla tam romantická linka. Sice mi chvílemi přišlo, že se nic moc neděje, a přesto to nenudilo. Po dočtení jsem si říkala, že mi tam něco chybí, ale ani nevím co, protože takto to bylo akorát správně.

Sunday

Proto autorka knihu napsala, protože některým stále ještě VADÍ GAYOVÉ (pichova.veru)

pichova.veru

ASI JSEM OD KNIHY ČEKALA MNOHO, VŠICHNI JI NADŠENĚ OPĚVOVALI ALE MĚ BOHUŽEL TAK BÁÁJEČNÁ NEPŘIŠLA...NEVÍM, ALE ASI MI VADILI GAYOVÉ....
JINAK SE KNIHA HEZKY ČETLA, DO DĚJE VTÁHLA, ALE PŘÍBĚH MĚ TOLIK NEZAUJAL :(

maca1245

Wow..... Tak to je prostě wow. Opravdu povedené a já prostě nemám slov :)

Terri257

Od téhle knihy jsem popravdě moc neočekávala. Ale opak bývá pravdou. A mě se ta knížka sakra líbila! Knihy spojené s gay tématikou mám velice ráda. Zaměstnávájí mě přemýšlením, o tom, jak to mají homosexuálové v životě těžké. Spousta lidí je odsuzuje a zbytečně ubližuje.
Do Simona se nedá nezamilovat. Je to skvělý kluk se "simonovskou povahou a vtipy" Knihu určitě doporučuji všem, kterým nevadí gayové. příběh pohladí po duši, a tak trochu vám otevře svět, jak to mají někteří těžké. Tak rychle do toho!

Lartie

Newim jak pro ostatní, ale pro mě je to naprostý skvost.
Skvěle se četla, u většiny scén jsem se fakt bavil. Navíc,když zjistíte, že hlavní hrdina je závislý na Oreu...no nemilujte ho.
Každopádně doufám,že Becky napíše další knihu, protože já budu hned prvním, kdo si knihu koupí :D

wercayk

Je to takové ... úsměvné. :) Takové pohlazení na duši. :)

Litocha

Rozhodně stálo za to si tuhle knížku přečíst, přestože střední školu mám už dávno za sebou. Ano, místy je to trošku selanka, ale vyvážené je to uvěřitelně ztvárněnými charaktery i vztahy (nejen uvnitř Simonovy party a rodiny, jejíž praštěnost jsem si zamilovala). Vkládané e-maily šikovně posouvají a zatraktivňují děj. A to, že identita Blua není zas až takové tajemství, nevadí, stejně je to mimořádný sympaťák.

Kantynka

musím říct, že kniha mě ze začátku moc nebavila a nemohla jsem se do ní pořádně začíst, ale to se po chvíli změnilo. kniha se četla rychle a bylo to takové milé a příjemné oddechové čtení.

SmallLucia

Nejvíce bodů téhle knížce dávám asi za vtipnost od zařátku až dokonce, zmínky o anime a manze a taky kvůli mé nekonečné lásce k oreu. Bylo to prostě něco pro mě a tématika LGTB mi čtení ještě zpříjemnila.

Sunday

Simon je opravdu správný kluk. S takovými young adults se budoucnosti světa vůbec NEBOJÍM!

markulka

Kniha se mi moc líbila. Bylo to lehké, nenáročné a zároveň velmi zábavné a poutavé čtení. Zbožňuji Simona Spiera, zbožňuji jeho hlášky, jeho lásku k Oreu, jeho spisovné vyjadřování...prostě vše! Myslím, že by se tento výjimečný člověk mohl stát inspirací mnoha lidem, kteří jedou na stejné vlně. Knihu všem vřele doporučuji :-)

TomTomis

Kniha se četla pěkně. Rychle. I když je kniha řazena do young adult literatury, stojí za přečtení. Aspoň se člověk na chvíli ponoří do světa , který je skoro ideální (i když má svoje mouchy, problémy- bez nich by asi autorka nemohla napsat nic) a někdy mi přijde i málo pravděpodobný. Realita života je mnohdy o hodně krutější. I tak --- proč se neponořit na den do této prima pohádky se šťastným koncem ...

tinka99

trošku něco jiného, než normálně čtu, ale nebyla špatná...

Adele02

Jak mám tohle jako shrnout? A pět hvězdiček je v tomhle případě sakra málo!
Když jsem viděla Krásku a Zvíře s Watson a Evansem, řekla jsem, že jestli je možné zamilovat se do filmu, je to tenhle. A vím, že jako knihomol to bude strašně neobjektivní, ale Simon je ten stejný případ. Je to naprosto dokonalý.

Nefilim

Na čtení young adult není nikdy pozdě. Má to spád, je to vtipné, plné emocí, roztomile nesmělé a nakonec po přečtení zůstane takový ten "hřejivý pocit". Střídání dějových pasáží s opatrnými maily žene Simona kupředu stejně jako touha poznat, kdo ho vlastně virtuálně tak pobláznil.

kneslova

Taková milá kniha , hlavně pro mladé čtenáře, sympaťák hlavní hrdina a nakonec všichni ostatní v knize

krevetinka

Opravdu skvělá kniha, nejen pro "young adult". Splnila to, co jsem od ní očekávala. Co víc dodat, prostě příjemná oddychovka s originální zápletkou :-)

JaneH

Kniha se mi moc líbila. Zpočátku jsem měla trošku problém se do příběhu dostat a nevěděla jsem, jak se mám orientovat ve vztazích mezi jejich partou.
Kladně hodnotím reálnost celého příběhu. Moc se mi líbilo, jak se zde hovoří o coming outu.
Knihu bych doporučila převážně teenagerům.

Disk

Takovou knížku jsem toužil číst strašně dlouho a nakonec jsem se dočkal. Probuzení Simona Spiera je něco fantastického. Skutečně mimořádný čtenářský zážitek. Entertainment Weekly k tomu trefně napsal: "Dospělé čtenáře, kteří si knihu přečtou, pravděpodobně napadne, že by jim tahle kniha přišla docela vhod v jejich teenagerském věku. Ale opravdu - nemohlo být něco podobného napsáno už dřív...?" Čtení Simona Spiera je natolik sugestivní záležitost, že jsem se od knihy nemohl odtrhnout a celou ji přečetl během pár dnů. A už se mimochodem chystá filmová verze (premiéra příští rok), tak doufám, že to filmoví tvůrci nepodělají.

monarichter

Tak tohle byla skvělá kniha. Sice nejsem velkým fandou homosexuálních témat, ale tahle knížka i příběh se mi vážně líbili. Hlavní hrdina je dokonalým hlavním hrdinou. Vtipný, chytrý, okouzlující. Chvílemi mi bylo Simona líto a dost jsem se do jeho situace vžívala. Na dobrých knihách, jako je tato, je špatné to, že končí ve chvílích, kdy si říkáte "to by mě zajímalo, co se teď bude dít". To je snad jediná chyba, kterou kniha má.

SBH

Naprosto dokonalá kniha. Hlavní hrdina je k sežrání, padouch zákeřný i rozporuplný, postavy propracované a konzistentní, dialogy svěží, poměrně předvídatelný děj (což není na škodu) je ozvláštněn pátráním po tajemném Blueovi. Šestou hvězdu bych přidala za fakt, že hlavní hrdina netrpí těžkou psychickou poruchou, rodiče prudí v rámci normálu, nedochází k žádným bulvárním excesům. Tento příběh se může přihodit komukoli. Ačkoli jednu chybu kniha měla - musela jsem se s hrdiny nakonec rozloučit.

Dominika_a

Úžasná kniha. Velmi jsem se na ni těšila, a nezklamala. I když romantiku nějak zvlášť nemusím, knihu jsem si zamilovala. :)

gleti

Výborná kniha, která neurazí ani čtenáře, co už odrostl cílové skupině.

Madame R

Gay tématiku jsem nikdy nevyhledávala ale mnoho pozitivních ohlasů vzbudilo mojí zvědavost, proto jsem se rozhodla, že si knihu přečtu. A mile mě překvapila. Simon je velký sympaťák a má skvělí smysl pro humor! Už od prvních řádků jsem si ho zamilovala. Podle mě by každá holka měla mít takového kámoše gaye, to by bylo super!

Libor_Du

Úžasná kniha. Odnesl jsem si z ní spoustu pro mne dobrých rad. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Attia

Probuzení Simona Speara je v mnoha ohledech klasickou young adult knížkou plnou klišé, ale Simonovi a jeho lásce ke sladkému prostě neodoláte!

LittleNightOwl

Je až neuvěřitelné kolik ze Simonových myšlenech se mi už někdy prohnaly hlavou. Jeho sebeobjevování, zamilovávání se a coming out jsou neskutečně sktečné. Je úžasné číst přípěh, který se aspoň trochu podobá tomu mému skutečnému životu.

adela3429

Když tu kniha vyšla a na každém kroku se na ni vyrojila recenze, statečně jsem jí odolávala. Stále si říkám, že těch young-adultovek je v mé knihovně už moc, že bych měla číst víc knih, co se hodí k mému věku, ale nakonec jsem se tomu stejně neubránila a knihu si pořídila. A jsem za to zatraceně ráda! Měla jsem přečteno za jedno jediné odpoledne.
Je to taková ta typická milá a pořádně roztomilá oddechovka, co ještě navíc v tom jednoduchém příběhu nese skryté poselství. Přesně takovéhle knihy vždycky tak rychle hltám a moc ráda u nich odpočívám. Simon je výborná postava, byl mi sympatický od začátku a moc jsem si jeho příběh užila. Doufám, že autorka ještě někdy něco napíše. A těším se na příští rok na film! :)