Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321804/probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4.7270

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda (2015)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Euromedia

Navlnách

Popsala bych ji asi jako "Sladká kniha". Čtení knihy očima Simona bylo milé a hezky oddechové.

OndřejMergl

Vzhledem k vysokému hodnocení jsem čekal, že se mi do rukou dostane opravdová pecka, ale nakonec jsem se dočkal akorát myšlenkových pochodů jednoho gaye na střední škole.

Spousta lidí se v hlavní postavě určitě najde, nehledě na svou orientaci. Řada z nich bude slzet nad roztomile pitomou konverzací dvou nesmělých chlapců, kteří se bojí ukázat jeden druhému, nebo se smát u ironických poznámek a drobných vtípků.

Ovšem mě všechno tohle poměrně míjí. Abych si představil, jak se asi bude cítit mladý gay, který se bojí šikany ve škole i odmítnutí ze strany druhých, včetně platonicky milované osoby, tak na to nepotřebuji číst knihy - stačí trocha empatie a logického uvažování.

Kladně hodnotím, že spoustě lidem může kniha otevřít oči ohledně tématu homosexuality, ale pro mě osobně (vyjma ukrácení času) žádný větší význam nepřinesla.

Mystique899

Na to, že jsem po prvních stránkách knížku odložila a vrátila se k ní až po několika měsících (kvůli tomu, že mě jako u spousty jiných knih zarazilo vyjadřování postav, jakožto teenagerů. Nicméně jsem to s chutí svedla na překladatele a nějak se přes to přenesla) jsem si jí nakonec zamilovala. Všechny postavy mi přirostly k srdci.
Vždycky v knihách hledám nějaké ponaučení a u téhle se mi to podařilo. Za mě 5/5

Francesca14

Ne že by téma homosexuality bylo v poslední době v young adult literatuře nějak originální, ale tahle knížka zaujala. Měla hrozně sympatického hlavního hrdinu, což je rozhodně velké plus, protože já mám s většinou hlavních postav vždycky hrozný problém, byla krásně napsaná, zhltla jsem ji za jeden den a taky oceňuju sladký happy ending, protože ten byl přesně to, co jsem od téhle knihy potřebovala(:

mon244

Úžasná knížka, neuvěřitelně čtivá, se smyslem pro humor.. Trvalo mi den ji přečíst celou, tahle knížka si zaslouží přebývat v mé knihovničce. Rozhodně doporučuji

nani_nka

Prvých 30 strán som sa nevedela začítať, ale našťastie ma toľké výborné komentáre presvedčili aby som tejto knižke dala šancu a dala sa pohltiť životom Simona. Vždy keď som otočila stranu a zistila som, že sa nová strana začína emailami medzi Simonom a Blueom, bola som úplne natešená. Ich emaily plné vtipu a toho prvotného zamilovávania sa boli jednoducho úžasné.

Analady

Bohužel se nemůžu přidat k záplavě nadšených komentářů. Na tuto knížku jsem se moc těšila. A to je možná ten problém. Ne, že by mě vyloženě zklamala, ale čekala jsem víc.

Zmiu

Hezká kniha a příjemná kniha. V první půlce ne tak záživná, ale pak mě chytla.

barbora5507

Já tu knížku miluju! ♥ Pokud hledáte knížku, u které se budete většinu času potutelně usmívat, tak je to tahle :D Jo a zase jsem se zamilovala - tentokrát do Nicka ♥

katerina5863

tuto knihu jsem dlouho odkládala, ani nevím proč :) Ovšem velmi mne překvapila... četla se naprosto super, je vtipná, milá, skvěle se zabývá pro někoho nesnadným tématem a Simon je úžasný kluk, až člověk chvílemi lituje, že taky není klukem a jeho typem :) Osobně bych ji zařadila jako povinnou četbu do škol :) A propo, Elliott Smith je vážně skvělý, doteď jsem ho neznala :) Díky Simone ♥

Ria.

Tahle knížka mě naprosto nadchla, vtáhla do děje a nepustila. Úžasně napsaná, Simon je strašně sympatický, no, vřele tuhle knihu doporučuji. Doufám, že film bude mít aspoň něco z jejího kouzla.

Neme

Já snad ani nemám co říct. Ještě teď se culím jak idiot. Prostě naprosto skvělá a budu ji číst ještě mockrát. O tom jsem naprosto přesvědčená.
Jo........ a začala jsem poslouchat Elliotta Smithe a ostatní a je to sakra parádní! Fajn hudební vkus, Simone. Díky za tipy :D

Liška37

Skvěle napsaná,milá a hlavně vtipná knížka! Hlavní postava Simona mi přirostla k srdci. Opravdu moc hezký a zajímavý příběh :)

Ruxandra

Prosím více takových knih :) Nádherné...

kayu

Od knížky jsem měla velká očekávání a rozhodně nezklamala. Při čtení jsem se často přiblble usmívala, tak rozkošné to místy je. Tušila jsem, kdo je Blue už od 11. kapitoly a to podezření se potom čím dál víc prohlubovalo. I tak mě ale nesmírně potěšilo, když na to konečně přišel i Simon.
Knížku bych si rozhodně přečetla ještě jednou. A asi to taky udělám, ještě předtím, než vyjde film.

Tánička11

Popravdě? Recenze byla pro mě hodně náročná. Vysvětlit všem oč tu běží, není tak jednoduché jak se zdá. Ale teď k samotné knize. První polovinu jsem se s knihou docela dobře nudila, a vůbec jsem neočekávala takový konec. Nevím proč ale taky se mi docela dost pletli jména kamarádů Simona. Ale pak to bylo skvělý, kniha rychle odcípala a já jsem jen byla nedočkavá na odhalení Bluena. Nakonec si mě stejnak kniha získala a dala bych jí čtyři hvězdy.

Devilly

Já to udělala zase! Zase jsem se zamilovala!
Tohle byl ten nej-nej-nej- všechno co mě napadne příběh...Jen je mi líto že jsem k tomu neměla Oreo sušenky a mléko dle předpisů Dr. Simona Spiera (Jacquese). :)
Fantastique! :)

Jakahol

Neumím popsat, jak moc je tahle kniha dokonalá. Doporučuju všem, aby to zjistili sami jejím přečtením. :)

maca5449

Když ono to bylo tak roztomilý, že si to ty hvězdy prostě zaslouží...

FoxieAli

Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem. No, a pak jsem se dozvěděla, kdo je Blue, a moje reakce byla zhruba taková: "Musím si to přečíst od začátku, abych Bluea začala brát na vědomí, protože on tam celou dobu byl a já si ho nevšimla. Hurá, můžu číst znova!" Opravdu, je to fakt boží. PS: doporučuji si ke čtení koupit Orea :)

PetrO93

K téhle knize se budu rád vracet. Postava Simona Spiera mi padla do oka už při prvních odstavcích. Kniha je vtipná a při čtení se uzavřete do smyčky nikdy nekončícího napětí, než se vlastně dozvíte, kdo je "Blue".
Tuhle knihu bych doporučil, už jen z toho důvodu, aby si někteří jedinci uvědomili, jak by se nám i celé společnosti ulevilo, kdyby nás začali vnímat jako rovnocenné, se stejným právem na život a vztahy v něm.
Předsudky byly a vždy budou, ale nikdy nepřinesly nic pozitivního.
Za mě plný počet hvězdiček.

muchomurka

Podle názvu jsem tak nějak nečekala, že kniha bude o tématu coming outu. Vlastně nevím, o čem jsem si myslela, že bude, ale o tomhle ne. Přes prvotní překvapení jsem se přenesla rychle a do knížky se začetla. Příběh skvěle ubíhal. Líbilo se mi, že postavy působily realisticky, děj měl spád, byla tam romantická linka. Sice mi chvílemi přišlo, že se nic moc neděje, a přesto to nenudilo. Po dočtení jsem si říkala, že mi tam něco chybí, ale ani nevím co, protože takto to bylo akorát správně.

Sunday

Proto autorka knihu napsala, protože některým stále ještě VADÍ GAYOVÉ (pichova.veru)

maca1245

Wow..... Tak to je prostě wow. Opravdu povedené a já prostě nemám slov :)

Terri257

Od téhle knihy jsem popravdě moc neočekávala. Ale opak bývá pravdou. A mě se ta knížka sakra líbila! Knihy spojené s gay tématikou mám velice ráda. Zaměstnávájí mě přemýšlením, o tom, jak to mají homosexuálové v životě těžké. Spousta lidí je odsuzuje a zbytečně ubližuje.
Do Simona se nedá nezamilovat. Je to skvělý kluk se "simonovskou povahou a vtipy" Knihu určitě doporučuji všem, kterým nevadí gayové. příběh pohladí po duši, a tak trochu vám otevře svět, jak to mají někteří těžké. Tak rychle do toho!

Lartie

Newim jak pro ostatní, ale pro mě je to naprostý skvost.
Skvěle se četla, u většiny scén jsem se fakt bavil. Navíc,když zjistíte, že hlavní hrdina je závislý na Oreu...no nemilujte ho.
Každopádně doufám,že Becky napíše další knihu, protože já budu hned prvním, kdo si knihu koupí :D

wercayk

Je to takové ... úsměvné. :) Takové pohlazení na duši. :)

Litocha

Rozhodně stálo za to si tuhle knížku přečíst, přestože střední školu mám už dávno za sebou. Ano, místy je to trošku selanka, ale vyvážené je to uvěřitelně ztvárněnými charaktery i vztahy (nejen uvnitř Simonovy party a rodiny, jejíž praštěnost jsem si zamilovala). Vkládané e-maily šikovně posouvají a zatraktivňují děj. A to, že identita Blua není zas až takové tajemství, nevadí, stejně je to mimořádný sympaťák.

Kantynka

musím říct, že kniha mě ze začátku moc nebavila a nemohla jsem se do ní pořádně začíst, ale to se po chvíli změnilo. kniha se četla rychle a bylo to takové milé a příjemné oddechové čtení.

SmallLucia

Nejvíce bodů téhle knížce dávám asi za vtipnost od zařátku až dokonce, zmínky o anime a manze a taky kvůli mé nekonečné lásce k oreu. Bylo to prostě něco pro mě a tématika LGTB mi čtení ještě zpříjemnila.