Pro jméno a čest

Pro jméno a čest https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2740/pro-jmeno-a-cest-2740.jpg 4 101 28

Děj historického románu se odehrává během poslední čtvrtiny 13. století na jihovýchodě Markrabství moravského. Na pozadí historických událostí za vlády Přemysla Otakara II. a jeho syna Václava II. sledujeme osudy několika zemanských rodů v čase, kdy se dobudovává stálá moravsko-uherská hranice v oblasti Lucka a Bílých Karpat.

alabra
23.03.2015 4 z 5

Knihu jsem si půjčila jako milovník historie, navíc autorka pochází z mého kraje. Byla jsem mile překvapena, když jsem v knize našla jména jako Strážnice, Vracov, pánové z Kravař. Odhadovala jsem, kde asi mohou ležet zmiňované tvrze, přivítala bych rejstřík místních jmen se současnými názvy. Děj knihy byl snad až moc zaplněný osobami, což bylo místy na úkor srozumitelnosti, místy jsem tápala... Jinak odpočinkové počtení.

vincek1
04.12.2014 3 z 5

Knihu jsem si půjčil v knihovně, hlavně proto, že o minulosti této části naší vlasti jsem toho až tak moc nečetl. Od knihy jsem se, stejně jako ostatní "komentátoři" nemohl chvílemi odtrhnout. V mém případě to, ale bylo často kvůli propletenosti příbuzenských vztahů jednotlivých osob. Kdybych chtěl být ironický tak tato část území je vlastně, díky několika plodným jedincům, jedna velká rodina. Tím, ale nechci říci, že se nejedná o zajímavé čtení. Uvidím co se mnou udělá další kniha paní Horákové.

Dandulka
20.04.2014 5 z 5

Moc hezký příběh, ale jak je vidět, pro majetek a bohatství jsou schopni lidi i dnes vraždit, lhát a podvádět. Inu, mění se jen kulisy a oblečení, ale lidé zůstávají stejní v každé době, bohužel.

Marika Vanova
15.03.2014 4 z 5

Nejdřív jsem se do knihy nemohla hned začíst, dlouho jsem z této historie nic nečetla, ale později už jsem se nemohla odtrhnout a jak to jen šlo, tak jsem četla. Zprvu nevypadala, ale nakonec to byla pěkná "detektivka".

hadak
17.11.2013 4 z 5

Výborné čtení, nejsem čtenářem historických románů, ovšem tato kniha si mě držela a nechtěla mě pustit. Pochopitelně se proto chci podívat po dalších knihách této autorky. Vřele doporučuji k přečtení všem milovníkům knih.

Neri
15.06.2013 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, po prvních pár stránkách jsem se do ní začetla natolik, až jsem měla problém přestat. Dobová atmosféra, jednotlivé postavy a jejich osudy jsou vylíčeny tak poutavě, že jsem celý děj viděla před sebou jako film. Čtivé, napínavé, zábavné.........pro mě plný počet hvězdiček a víc takových knih, které srozumitelnou formou přibližují život v tehdejší době.

KlubKnihomolu
02.05.2013 4 z 5

Kniha mě velice zaujala, ač historické romány nepreferuji. Strhla mě však svojí atmosférou a propleteným dějem, takže jsem ji přečetla takřka na jeden zátah :). doporučuji všem, komu se líbil film (seriál) Ať žijí rytíři! Není tu sice tak veselo, ale děj pěkně odsýpá.
ABA

labupor
23.04.2012 4 z 5

Tuto knihu doporučuji všem, kdo mají rádi "českou historii". Krásně napsaná, zábavná, nemůžu říct, že naučná, seznámí spíš s dobou než historickými fakty. Takže kdo má rád Vlastimila Vondrušku, ať sáhne i po Nadě Horákové.