Přítelkyně z domu smutku

Přítelkyně z domu smutku https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190942/pritelkyne-z-domu-smutku-190942.jpg 4 602 602

Přítelkyně z domu smutku nazývá sama autorka románem-pravdou. „Inspirací“ jí byl pobyt v ruzyňské věznici, ale neopírá vyprávění o vlastní příběh, na přesně a nelítostivě vylíčeném pozadí vězeňského prostředí kreslí jeden za druhým portréty žen, s nimiž se octla ve výbušném a těsném prostředí cely. Vězeňkyně mají společnou touhu, a to touhu po svobodě v prostředí působící krutě a negativně. Z některých se zde stávají egoisté, jiní i v psychicky náročném prostředí dokážou myslet na druhé a snaží se ostatním zpříjemnit pobyt.... celý text

Olivie11
19.08.2012 5 z 5

Tuto knihu mám moc ráda a líbí se mi i filmové zpracování kde zazářili herečky,které hráli skvěle.

zuzulique
28.02.2012 5 z 5

Túto knihu som čítala pred pár rokmi na VŠ a spracovávala som o nej esej na Českú literatúru. Kniha je výborne spracovaná, smutno-humorná plná skvelých postavičiek a príbehov o nich. A za esej som samozrejme dostala "A" a to by si zaslúžila aj táto kniha, takže 5* bez debát :-)

Faustynka
28.10.2011 3 z 5

Krásný příběh a v tomto případě se mi líbilo i filmové zpracování. Každopádně na tuto tematiu nezapomenu, jelikož jsem ji měla u maturity.

S1M0NE
30.01.2011 5 z 5

Opravdu zajímavá výpověď o poměrech a nástrahách v ruzyňském ženském vězení. Co kapitola, to životní příběh jedné vězenkyně.