Přítelkyně smrti

Přítelkyně smrti

Jak daleko byste zašli, abyste pomstili toho, koho milujete? Brünhilda Blumová doufala, že tajemství, které dávno pohřbila, již nebude muset nikdy odkrýt. Pak ale za podivných okolností zemře její manžel a Blumové se z minuty na minutu zhroutí svět. Brünhilda plánuje pomstu. Především si však klade otázky: Co se doopravdy stalo? Proč m... celý text

Jak daleko byste zašli, abyste pomstili toho, koho milujete?
Brünhilda Blumová doufala, že tajemství, které dávno pohřbila, již nebude muset nikdy odkrýt. Pak ale za podivných okolností zemře její manžel a Blumové se z minuty na minutu zhroutí svět. Brünhilda plánuje pomstu. Především si však klade otázky: Co se doopravdy stalo? Proč musel Mark zemřít? Když najde odpovědi, začne jednat. Nemilosrdně.
Jak toho může být schopná?
Odpověď na to leží v minulosti staré mnoho let... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298531/pritelkyne-smrti-qKQ-298531.jpg 4232

Funebračka (1.)

Totenfrau (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

soukroma

Oddechnete si, když je konec. Líbil se mi zvláštní námět a styl vyprávění, nicméně s funebračkou sympatizovat tedy opravdu nemohu. Už její úvodní vraždy byly na pováženou (z hlediska motivu, samozřejmě). A jakkoli je pak její pomsta zdánlivě přijatelná, dlouho vlastně nevěděla, zda se opravdu má krutě mstít a komu "právem", a přesto si jela po svém, smrtícím způsobem. A závěrečná vražda byla víc než hrůzná. Nicméně byla jasně vyšinutá, takže nejhrozněji a nejnemorálněji z celého příběhu vycházejí zase policisté.
Pozn.: neodpustím si svůj častý povzdech nad formou tištěného vydání - na knihu se spotřebovalo skoro o třetinu víc papíru, než odpovídalo skutečné délce textu, protože každá z padesátky krátkých kapitol byla od předchozí oddělena dvěma až třemi prázdnými stranami... Touhle cestou tedy, vydavatelé, raději ne, jinak nám dojdou brzy lesy.

SilvieSisinka

Super kniha,za dva dny přečteno.Mám nového oblíbeného spisovatele.

KnihomolkaMari

Je pravdou, že Přítelkyně smrti nesedne každému, leč mě ano. Brunhilda je opravdu zajímavou postavou a já jsem ráda, že jsem se s ní prostřednictvím této knihy mohla setkat. Je to silná žena, která si jde pevně za svým a chodí doslova přes mrtvoly! Mě svým způsobem tato kniha nadchla! Ráda si přečtu i další díl! Taktéž ještě musím pochválit styl psaní, s kterým jsem se ještě nesetkala a oblíbila si jej!

lenuskav

Kniha se mi líbila..jen už sem od začátku tušila kdo je poslední z posledních...předvídatelné... :(

vineka

Dokonalá kniha. Excelentní osoba - funebračka, se kterou sympatizujete a celou knihu ospravedlňujete její jednání. Opravdu mi to připadalo přirozené, normální, uvěřitelné. Zvláštní styl psaní - s odrážkami, krátké kapitoly.
Četla jsem nejdřív druhý díl, díky kterému jsem byla zvědavá, co mu předcházelo. Vůbec to nebylo na škodu, což není běžné u knih na pokračování. Jsem netrpělivá na třetí díl.

ankaras

Přítelkyně smrti pro mě není vyloženě nějakým trhákem, ale tak dobře se četla, že určitě budu pokračovat dál. A osobně miluji odrážky :D.

arket

Napínavý detektivní příběh. Jen mi vadilo to vyprávění v přítomném čase.

Jeynka

Miluju knížky, od kterých se nemůžu odtrhnout, a to se mi stalo právě u téhle. Přečtená byla asi za dva dny. Vůbec mi nevadil styl psaní ani přeskakování v dějích, snadno se v nich orientuje. I přesto, že jsem dobře odhadla hlavního vraha, mě kniha velice zaujala a bavila. Snad se podaří i druhé volné pokračování.. :)

jane4229

Z knížky byly úplně nadšené mé kolegyně, tak jsem se na ní také těšila. Ale za mne tedy zklamání, nebavilo mně přeskakování v čase a přišla mi dost průhledná. Příběh není špatný, ale patrně čtením severských detektivek a sledováním kriminálek už mě jen tak něco nepřekvapí.

Nefer

za tři dny přečteno

Ajuszka

Tak tohle byla pecka.Necekala jsem od toho hodne,ale postupne se mi zacal libit i zpusob jakym je to psane.Kniha se cetla dobre i z duvodu kratkych kapitol.No a konec,ten byl zase necekany,jako v kazde spravne detektivce

Readerka97

Po přečtení anotace jsem očekávala trochu jiný příběh, takový jemnější pouze s náznaky brutality. Na začátku mě upoutala stylizace textu, kterou jsem dosud neviděla. Hodila se k příběhu, podpořila jeho spád. Nevadil mi ani podrobný popis událostí nebo představ hrdinky. Jediné co my přišlo úsměvné a lehce naivní, jak veškeré věci a náhody do sebe perfektně zapadaly. Blumová měla neuvěřitelné štestí během pátrání po vrazích svého muže.

irefir

Fuj, to byla hrůza - myslím tím téma, děj, detaily atd. Co se týká způsobu psaní, souhlasím s mnoha komentáři přede mnou. Stručné, strohé, někdy se to hodilo, někdy už to na můj vkus bylo příliš.
Jinak se mi kniha celkem líbila, jen na konci jsem přece jen čekala něco víc. Nevím přesně co, ale něco :)

whiolet

Na tuto knížku jsem se moc těšila,a ve finále jsem byla hrozně zklamaná. Styl jakým je knížka napsaná je strohý a bez citu. A cit je to co vyvolává u některých knížek příjemné šimrání, mrazení aj. Bohužel tato kniha ve mně vyvolala pouze pocit "rychle to dočti ať už to máš za sebou".
Nápad dobrý,ale dlouho jsem nezažila tak nesympatickou hlavní postavu jako je Blumová. Opět nechápu jak tohle může být Bestsellerem

Marluksa

Stylizace textu mi absolutně nevyhovovala, trochu moc "strohé" věty, ale samotný příběh rozhodně zaujal. Jsem zvědavá na pokračování.

barusak1

Co napsat, kniha má docela zajímavý příběh, ale to je asi tak všechno. S druhým dílem už nebudu ztrácet čas ...

Kačudovič

Jen několik poznatků...

Stylizace textu asi ne každému bude vyhovovat. Někdo bude spokojen, že příběh hezky ubíhá bez zbytečného "okecávání" kolem, někdo si zase bude těžce zvykat na místy jednotvárné, strohé vyprávění typu "Blumová šla tam a tam a dělala to a to." Styl striktně oddělených dialogů je také poněkud nezvyklý. Nelze si rovněž nevšimnout, že původní verze knihy nebyla moc obsáhlá, přesto se vydavateli podařilo ji "nafouknout" na 400 stran a může to působit rušivě. Tolik mezer mezi odstavci a čísel kapitol přes celou stránku jsem snad ještě neviděl.

Oceňuji nápad zakomponovat do příběhu téma pohřebnictví. Ale přeci jen, pokud autor trávil půl roku "na stáži" v pohřebním ústavu, domnívám se, že z daného tématu se dalo vytěžit mnohem více.

Jinak kniha budí dojem, že zabít 5 lidí a zůstat mimo podezření je vlastně docela jednoduchý. Stačí si jenom vzít rukavice a neschopní, zaostalí kriminalisté, nejspíš s vyšetřovací technikou někde z pravěku přeci na nic nemohou přijít...Pokud to je ale skutečně tak, asi pozvu na výlet do Vídně několik svých "kamarádů."

Ale jak už to tak bývá, jako celek se mi to docela líbilo, druhý díl si určitě přečtu. Když už nic jiného, budu si zase moci postěžovat, že.

Pjater

Zajímavá zápletka a velice napínavý děj. Jediné co mě odrazuje od druhého dílu je styl psaní, který mi místy přišel velice těžkopádný.

DejnaDee

Zajímavé, napínavé a hodně drsné.

galinek

Zase jedna kniha, kdy vše ostatní jde stranou a vy čtete a čtete a nemůžete přestat....
Jdu na druhý díl:-)

Alien.

Velice zajímavý a napínavý příběh, do kterého jsem se okamžitě zamilovala! Odhalení vraha mě dost překvapilo, protože ten dotyčný mě vůbec nenapadl.
Knížku určitě doporučuji, sice je občas trochu drsná, ale skvělá!

cerna.pet

Kniha na jedno nadechnuti. Super. Morbidni ale urcite neni tak drsna jak by s timto tematem mohla byt. Vse je rychle ale to vůbec nevadi. Pro romanticke duse urcite nevhodna. Nemuzu se dockat pokracovani.

bookwarmerka

Za mě pět hvězdiček. Kniha je napsaná tak zvláštním stylem, až mi to vlastně nevadilo a ačkoli se hlavní hrdinka chovala dost přemrštěně, líbila se mi a nemohla jsem knihu dát z ruky.

HoneyBunny

odloženo
S těžkým srdcem, protože jsem se na to ták těšila ale čekala jsem holt něco jinýho.

katerina9455

Kniha je čtivá, děj nás nutí číst dál a dál, takže rychle přečtení je zaručeno. Obsah jako samotný se mi líbil, ale když se člověk začne víc zamýšlet, tak si říká, jak jednoduché mělo vše v knize řešení... No i tak za mě kniha 4/5!

JanaJane

Úžasná kniha, napínavá od začátku až do konce. Možná je pro někoho drastické líčení pochovávání a ošetřování mrtvol, ale jinak děj měl spád a ani chvilku nenudil. Nelituji, že jsem se nenechala odradit prostředím pohřební služby.

Princezna22

Nemohla jsem přestat číst. Kniha je strašně čtivá,místy nechutná.. I když je psaná poměrně jinak tak to pravé knihu dělá jinou. U knihy mě překvapil konec,nečekala jsem to. Kniha je poměrně dobře a super ukončena.. Ale i tak hrozné rychle potřebuji druhý díl:-D

Damato

Začátek možná, ale dál jsem to fakt nedala, na mě dost hodně drsné čtení, ale asi to chce při čtení "neobroušenou nervovou soustavu".

Danago

Přiznám se, že kdyby mi knížku nepůjčila kamarádka, vůbec bych nad ní neuvažovala. A to by byla velká škoda.
Knížka mě chytila od úplného začátku a až do konce nepustila. Četla se mi velice dobře a rychle. Hlavní hrdince jsem musela fandit. Občas je to dost drsné čtení.
Trochu mi něčím připomínala knihu Maestra.
Určitě se hned pustím do druhého dílu, i když mi knížka připadala dobře ukončená.

vladka1695

Ale jo, bylo to fajn čtení. Kniha spíš pro zábavu, nic hlubšího v ní nehledejte. Těším se na druhý díl.

Bernhard Aichner

Bernhard Aichner