Přítelkyně smrti

Přítelkyně smrti

Jak daleko byste zašli, abyste pomstili toho, koho milujete? Brünhilda Blumová doufala, že tajemství, které dávno pohřbila, již nebude muset nikdy odkrýt. Pak ale za podivných okolností zemře její manžel a Blumové se z minuty na minutu zhroutí svět. Brünhilda plánuje pomstu. Především si však klade otázky: Co se doopravdy stalo? Proč musel Mark zemřít? Když najde odpovědi, začne jednat. Nemilosrdně. Jak toho může být schopná? Odpověď na to leží v minulosti staré mnoho let......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298531/pritelkyne-smrti-qKQ-298531.jpg 4277

Funebračka (1.)

Totenfrau (2014)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

obelix697

Příběh mě moc neuchvátil. Děj byl značně odhadnutelný. Někde před polovinou jsem si už byl celkem jistý vrahem a k dočtení jsem se musel docela nutit. Na obhajobu musím říct, že nejsem detektivkový milovník.

adrika20
15.11.2017

Rychle mě knížka vtáhla do děje. Postupně nabíral děj na obrátkách a ke konci už jsem se neodtrhla. Dobrá detektivka, thriller.

Lukana82
13.11.2017

mě se moc líbila.

kannibal28
05.11.2017

Autor bol na 100 percent inšpirovaný Dexterom, Kniha bola zaujímavo a lahko napísana v príbehu bolo málo postáv a dobre sa to čítalo. Na každej strane sa niečo dialo tak že nenudila Dávam 5 hviezdiček

aneta.giraffe
01.11.2017

Jsem z toho trochu v rozpacích. :-) Příběh byl tedy děsivý a měl spád. Ale styl psaní mě vůbec nezaujal.

eblsimonka
23.10.2017

Úžasné,brutální a depresivní. V poslední době jsem lepší knížku nečetla.

Anastazie0810
17.10.2017

Velice zajímavě napsaná kniha, sice je pravda, že mé tušení ohledně konce se splnilo, ale i tak kniha velice čtivá. Prostředí pohřebního ústavu bylo pro mě "novinkou" a popsán byl moc hezky. Dialog formou odrážek mi vůbec nevadil, byla to příjemná změna. Jsem zvědavá na další knihu.

Ivajda
15.10.2017

Podobnou detektivku jsem ještě nečetla. Úplně jiný styl psaní. Zajímavé a líbilo.

Veve131
08.10.2017

Kniha se mi líbila, má to spád. Zajímavý příběh, styl psaní...

Pauline89
02.09.2017

Knihu jsem tahala všude s sebou,abych ji mohla číst, to je dobré znamení. Je vynikající, místy trochu zvrácená. Autor vsadil na jistého koně - takřka každého člověka nějakým způsobem zajímá téma smrti, lidské anatomie, vraždy. Mohu jen pochválit styl psaní, krátké kapitoly, dialogy stylem odrážek.

hana4963
21.08.2017

Líbila se mi

GabrielleE
20.08.2017

Přečetla jsem jedním dechem. Hlavní hrdinka je velmi silná žena. Vraždí dost originálním způsobem. Už se těším, až si přečtu druhý díl.

bajinecka
19.08.2017

Tak strohy styl,ze me to nejdriv skoro odpuzovalo. Tak rychly spad,ze me srdce plesalo (nesnasim zbytecne natahovani). Tak poutave napsane,ze se mi knizka kazdou strankou libila cim dal tim vic. Skoda jen za tu naivitu,ze by na ni kriminaliste opravdu neprisli a ze jsem dlouho dopredu tusila pateho do "povedene party". Ale druhy dil si urcite prectu!:)

belina1
11.08.2017odpad!

Nezaujala, nedocetla jsem ji

Janniska
08.08.2017

Rozhodně zajmavá detektivní zápletka.Kniha má spád,je dobře čitelná.

traxina
06.08.2017

Nedočteno. Ukrutně mě rozčiloval překlad, styl, Květinová s totálně neschopným manželem, no ano, neschopným, protože on byl něčemu na stopě jakou dobu a ona to všechno jako naprostý laik řešila tak lehce, až to prostě bylo k nevydržení. A ty dialogy, kristepane... Navíc jak například nemusím Keplerovo detailní popisování všeho, to tady mi fakt chybělo něco civilního. Aspoň trochu. Z mě určitě ne...

soukroma
14.07.2017

Oddechnete si, když je konec. Líbil se mi zvláštní námět a styl vyprávění, nicméně s funebračkou sympatizovat tedy opravdu nemohu. Už její úvodní vraždy byly na pováženou (z hlediska motivu, samozřejmě). A jakkoli je pak její pomsta zdánlivě přijatelná, dlouho vlastně nevěděla, zda se opravdu má krutě mstít a komu "právem", a přesto si jela po svém, smrtícím způsobem. A závěrečná vražda byla víc než hrůzná. Nicméně byla jasně vyšinutá, takže nejhrozněji a nejnemorálněji z celého příběhu vycházejí zase policisté.
Pozn.: neodpustím si svůj častý povzdech nad formou tištěného vydání - na knihu se spotřebovalo skoro o třetinu víc papíru, než odpovídalo skutečné délce textu, protože každá z padesátky krátkých kapitol byla od předchozí oddělena dvěma až třemi prázdnými stranami... Touhle cestou tedy, vydavatelé, raději ne, jinak nám dojdou brzy lesy.

SilvieSisinka
06.07.2017

Super kniha,za dva dny přečteno.Mám nového oblíbeného spisovatele.

KnihomolkaMari
04.07.2017

Je pravdou, že Přítelkyně smrti nesedne každému, leč mě ano. Brunhilda je opravdu zajímavou postavou a já jsem ráda, že jsem se s ní prostřednictvím této knihy mohla setkat. Je to silná žena, která si jde pevně za svým a chodí doslova přes mrtvoly! Mě svým způsobem tato kniha nadchla! Ráda si přečtu i další díl! Taktéž ještě musím pochválit styl psaní, s kterým jsem se ještě nesetkala a oblíbila si jej!

lenuskav
28.06.2017

Kniha se mi líbila..jen už sem od začátku tušila kdo je poslední z posledních...předvídatelné... :(

vineka
21.06.2017

Dokonalá kniha. Excelentní osoba - funebračka, se kterou sympatizujete a celou knihu ospravedlňujete její jednání. Opravdu mi to připadalo přirozené, normální, uvěřitelné. Zvláštní styl psaní - s odrážkami, krátké kapitoly.
Četla jsem nejdřív druhý díl, díky kterému jsem byla zvědavá, co mu předcházelo. Vůbec to nebylo na škodu, což není běžné u knih na pokračování. Jsem netrpělivá na třetí díl.

ankaras
12.06.2017

Přítelkyně smrti pro mě není vyloženě nějakým trhákem, ale tak dobře se četla, že určitě budu pokračovat dál. A osobně miluji odrážky :D.

arket
11.06.2017

Napínavý detektivní příběh. Jen mi vadilo to vyprávění v přítomném čase.

Jeynka
10.06.2017

Miluju knížky, od kterých se nemůžu odtrhnout, a to se mi stalo právě u téhle. Přečtená byla asi za dva dny. Vůbec mi nevadil styl psaní ani přeskakování v dějích, snadno se v nich orientuje. I přesto, že jsem dobře odhadla hlavního vraha, mě kniha velice zaujala a bavila. Snad se podaří i druhé volné pokračování.. :)

jane4229
27.05.2017

Z knížky byly úplně nadšené mé kolegyně, tak jsem se na ní také těšila. Ale za mne tedy zklamání, nebavilo mně přeskakování v čase a přišla mi dost průhledná. Příběh není špatný, ale patrně čtením severských detektivek a sledováním kriminálek už mě jen tak něco nepřekvapí.

Nefer
27.05.2017

za tři dny přečteno

Ajuszka
22.05.2017

Tak tohle byla pecka.Necekala jsem od toho hodne,ale postupne se mi zacal libit i zpusob jakym je to psane.Kniha se cetla dobre i z duvodu kratkych kapitol.No a konec,ten byl zase necekany,jako v kazde spravne detektivce

Readerka97
29.04.2017

Po přečtení anotace jsem očekávala trochu jiný příběh, takový jemnější pouze s náznaky brutality. Na začátku mě upoutala stylizace textu, kterou jsem dosud neviděla. Hodila se k příběhu, podpořila jeho spád. Nevadil mi ani podrobný popis událostí nebo představ hrdinky. Jediné co my přišlo úsměvné a lehce naivní, jak veškeré věci a náhody do sebe perfektně zapadaly. Blumová měla neuvěřitelné štestí během pátrání po vrazích svého muže.

irefir
17.04.2017

Fuj, to byla hrůza - myslím tím téma, děj, detaily atd. Co se týká způsobu psaní, souhlasím s mnoha komentáři přede mnou. Stručné, strohé, někdy se to hodilo, někdy už to na můj vkus bylo příliš.
Jinak se mi kniha celkem líbila, jen na konci jsem přece jen čekala něco víc. Nevím přesně co, ale něco :)

whiolet
13.04.2017

Na tuto knížku jsem se moc těšila,a ve finále jsem byla hrozně zklamaná. Styl jakým je knížka napsaná je strohý a bez citu. A cit je to co vyvolává u některých knížek příjemné šimrání, mrazení aj. Bohužel tato kniha ve mně vyvolala pouze pocit "rychle to dočti ať už to máš za sebou".
Nápad dobrý,ale dlouho jsem nezažila tak nesympatickou hlavní postavu jako je Blumová. Opět nechápu jak tohle může být Bestsellerem

detektivky

Bernhard Aichner