Přítelkyně smrti

Jak daleko byste zašli, abyste pomstili toho, koho milujete? Brünhilda Blumová doufala, že tajemství, které dávno pohřbila, již nebude muset nikdy odkrýt. Pak ale za podivných okolností zemře její manžel a Blumové se z minuty na minutu zhroutí svět. Brünhilda plánuje pomstu. Především si však klade otázky: Co se doopravdy stalo? Proč musel Mark zemřít? Když najde odpovědi, začne jednat. Nemilosrdně. Jak toho může být schopná? Odpověď na to leží v minulosti staré mnoho let......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298531/pritelkyne-smrti-qKQ-298531.jpg 4354

Funebračka (1.)

Totenfrau (2014)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

kytarka

Brunhüldě alias Blumové, která řídí pohřební službu po rodičích, zemře manžel. Když vyjíždí od domu na motorce napálí do něj auto a je na místě první. Blumová ho nesmírně milovala a nemůže se z toho vzpamatovat. Objevila jeho poslední případ, Mark byl policista. A začne pátrat...
Příběh to je velmi dobrý a zajímavý. Kniha se čte velmi rychle. Jediné co mi na ní vadilo, byl styl psaní. Er forma vyprávění mi tady úplně neseděla, proto jsem se rozhodla dát jednu hvězdu dolů. Jinak je to skvělá kniha!

Missynka

Na tuto trilogii jsem se strašně těšila. Opravdu zajímavé prostředí, které skýtalo tolik možností. Hlavní postava prvního dílu se mi na začátku zdála jako oběť, se kterou jsem dlouho soucítila a dokázala snad i pochopit. Vše se ale postupem času měnilo. Příběh prvoplánový, hlavní 'padouch' mi na mysl přišel snad na začátku. Chování Blumové nedávalo smysl, to jak jí všechno procházelo a jak všechno objasnila během chvilky... nevím. Mohlo se jednat o opravdu skvělý příběh. Hlavní hrdinka klidně mohla být monstrem, proti kterým v podstatě bojovala, ale mělo to být mnohem lépe zpracované. Očekávala bych zapojení tchána, který byl také dlouhá léta profi kriminalista... Navíc ty krátké a občas nelogické věty... Nevím. Ale i tak se pustím do druhého a třetího dílu, když už knihy mám doma.

Whobey

Tak tohle teda ne. Neskutečně špatně koncipované dílo. Literárně příšerné, větná skladba a literární sloh, samé okecávání, obsahově mimo. Dialogy byly naprosto otřesné, myslím, že autor asi nikdy s lidmi nemluvil, nejhorší byly dialogy s dětmi.
Celkově bylo dílo temné a kruté, ale možná až moc černé.

Ráda bych hodnotila, ale nedočetla jsem. Dlouho se mi už nestalo, že bych se ke knize vracela s takovou nechutí. Knihu nedoporučuji. Život je krátký na to, aby člověk četl nedobré knihy. :)

knihomolka111

Tuctová detektivka/thriller, nic převratného.
Očekávala jsem mnohem větší propracovanost děje. Mám pocit, že nálepka "bestseller" se už dává na kde co, jen aby se zajistila ještě větší prodejnost. Jediné co lze vypíchnou, je nápad s hlavní postavou jako pohřebačkou a barvitý popis nakládání s mrtvolami. Asi už jsem trochu náročnější čtenář..

Abyste pochopili, co myslím tou nepropracovaností příběhu, použiji úryvek z knihy: "Na mysl jí přijde stavebnice Lego, kterou mají její děti. Kostka na kostku. Kamkoli sáhne, vždycky najde nějakou, která se hodí. Každá je zásah." Takhle lehce funebračka celou knihou proplouvá, vše jí samozřejmě projde, koho hledá, toho najde, aniž by musela nějak systematicky pátrat, shromažďovat důkazy nebo zapojit hlavu.

loskatos

Dějový konstrukt má tolik děr a nesmyslů, jako jsem dlouho nečetl. Tolik navazujících nepravděpodobností v jedné knize... Hlavní postava Blumové je mi tak nesympatická, že jsem si vzpomněl na Dívku ve vlaku - tam jsem ji neměl rád podobně. Ale v Dívce se to v průběhu knihy otočilo, tady se to jen zhoršovalo. Paradoxně tomu dával zapomenout styl psaní - velmi originální, ale nijak sympatický. A zcela samostatná tragedie je přímá řeč.
No nic, vím, že jsou další dva díly, druhý s horším, třetí s lepším hodnocením. Já se do nich asi pustím jen, kdybych s nimi zůstal jako trosečník na pustém ostrově.

vholda

Super čtení celá série,na dnešní dobu mi to přijde zcela reálné,krásně napsané,člověk se nemůže odtrhnout dokud nepřečte všechny tři.

prestiggio

Kruté a morbídne. Ale skvelé. Jednu hviezdu uberám za krátke vety, ktoré mi občas prekážaly.

minimonisek

Přítelkyně smrti pro mě byla kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Sice jsem odhadla, kdo bude poslední v seznamu Blumové, ale to na knize nic z její napínavosti neubralo. Rozhodně jdu do dalšího dílu.

michal7790

Zezacatku jsem mel problem se zacist, za tyden jsem dal sto stranek. Jenze pak to chytlo takovej spad a zvraty, ze jsem zbytek (300 stran) dal za odpoledne. Blumova me uchvatila, ackoliv dej byl hodne pritazeny za vlasy, nedovolil mi se odtrhnout

Pavcitko

Tentokrát jsem sáhla vedle, neseděl mi ani styl psaní ani zápletka, horko těžko jsem se tím prokousávala. Ale věřím, že své fanoušky si našla.

Denisa232623

No musím říct, že ač je děj hodně, hodně přitažený za vlasy tak se mi to vlastně líbilo. Je super že se příběh odehrává z velké části v prostorách pohřební služby.Na druhou stranu se mi nelíbilo jak hlavní hrdinka na vše přišla velmi jednoduše.Děj měl velmi rychlý spád. Kniha se čte dobře a velmi rychle. Je to sice místy dost morbidní a pro slabší povahy to určitě není, ale já jsem stránky hltala jednu za druhou protože jsem prostě nutně potřebovala zjistit jak to skončí.
Už se těším až přečtu celou sérii.
Za sebe doporučuji a kdo má rád masakry tak s chutí do toho

Lenka40

První díl ze série bych označila jako dobrý. Zajímavý příběh ,kdy se chcete pomstít a ještě k tomu vlastníte pohřební ústav. Jinými slovy pomsta ženy může být někdy velice krutá .

Didi15

Jedna z nejrychleji přečtených knih. Četla se opravdu velmi dobře. Líbí se mi, že to je zas z jineho prostředí než je Anglie, Amerika a severské země. Další plus dávám za nahlednutí do zákulisí pohřební služby. O smrti lidé neradi mluví , přičemž je to součástí života. a můžeme jen obdivovat lidi, kteří se starají důstojně o zemřelé.
Dále reaguji na komnetář pode mnou. Matka by nikdy neohrozila život svých dětí, tím že vraždí?Blbost. Jsou Matky a matky. A některé matky vraždí i své děti, takže s komentářem, že není realné, že by matka ohrozila děti, bych se zdržela. Dávám pět a rozhodně se chystám na druhý a třetí díl.

gudaska

Fantastická kniha, chvilkami dost morbidní, ale čte se opravdu sama, dokud není konec :) a jde se na druhý díl.

Má někdo tip na podobnou knihu?

Acquenta

Na knihu mám rozdílné názory..za prvé, žádná matka neohrozí život svých dětí tak, že vraždí a riskuje tím nejen svůj život, ale i jejich..pro každou matku je na prvním místě dítě, ať se děje, co se děje...to se třeba nebála, že ji chytí, půjde za mříže a své děti nechá napospas někomu cizímu ? Nebo že po ní někdo půjde a holkám ublíží ? Tomuhle příběhu prostě nevěřím, je to něco jako americká pohádka...ale na druhou stranu oceňuji originální nápad schovávat mrtvé do rakví...to bylo opravdu děsivé a mnohdy nechutné....a závěr bych taky vůbec nečekala..pro mě dost velké překvápko..

Allla9

Přítelkyně smrti: bezcitná žena? Nebo žena nešťastná, která chrání své nejbližší? Těším se na pokračování.

Magnovak

Koupila jsem nadšeně všechny tři díly, ale hned první mě zklamal.

Děj je předvídatelný, postavy a jejich charaktery nejsou vůbec vykreslené, Blumová je fakt divná, vůbec jsem si ji neoblíbila, všechno jí jde jako po másle, což je zřejmě i jistou iracionálností stěžejních situací. Ne, opravdu není možné si poprvé v životě sednout na tak silnou mašinu jako je Monster a bez výstroje (integrální helma a alespoň motobunda) a bez nehody se řítit dvěstě káemhá. Pak třeba to, že by se manželky kriminalistů, i kdyby funebračky, běžně producírovaly na místech vyšetřování ("všichni technici ji zdravili") a určitě pohřebáci nemají tak široké pole působnosti jako je zde prezentováno. Je mi jasné, že mnoho detektivek by bez těchto podobných úprav reality nemohlo vzniknout, ale tady mi to vadí hodně.

Pozitivně hodnotím akorát pointu jako takovou a obecně téma pohřebnictví. Styl psaní a hlavně ty odrážky - mě osobně to přiliš netěší, ač musím uznat, že je to osvěžující. Celkově jsem ale měla dojem, že čtu dlouhý telegram :-)

Takže za mě taková dost špatná rádoby hororová povídka. Jdu na druhý díl, snad to bude lepší...

maličkán

Od začátku do konce napětí. Úplně jiný styl psaní, než na který jsem zvyklá, mi vyhovoval. Krátké věty ale výstižné. Krátké kapitolky, které nutí číst dál a dál. U mně nejrychleji přečtená kniha za posledních pár let. Už se těším na další díly.

Irsaf

Četla se jedním dechem.

Dousabel

Zajímavé :) Musela jsem se od knihy brzy odosobnit a nemohla se do ní naplno ponořit, protože číst o vystýlání různých tělních dutin vatou a propichování patra v puse mi opravdu nedělalo před spaním dobře :D Ale jinak se mi kniha moc líbila, nebyla zbytečně natahovaná, vyhovovaly mi krátké věty i odstavce. A při uřezávání ruk a hlav už jsem jí fandila, ale raději jsem držela svou představivost na uzdě :D

Nestorkea

Bohužel.. Očekávala jsem vtažení do děje a čtivost, ale u této knihy jsem ji nenašla. Asi už začínám být vybíravá. Zaujalo mě hrdinčino povolání, a jediné, co mi přišlo děsivé, byl popis jejího dětství-ale jen část kdy ji otec zavíral do rakve. Nevadilo mi zvláštní rozdělení textu na dialogy a popisné části, ani stránky mezi kapitolami. Ale připadalo mi, že se neustále motám Blumové v hlavě. Celé to bylo takové hladké, bez reliefu. Už popis první vraždy mě nechal zcela chladnou (i když by to mělo působit zcela opačně), a ačkolov jsem dala knize dala šanci, po několika desítkách stránek ji odkládám. Možná, že to bylo předčasně, ale čeká na mě dlouhý seznam zajímavějších děl..

Chrti

Pěkné,napínavé,líbila se mi

obelix697

Příběh mě moc neuchvátil. Děj byl značně odhadnutelný. Někde před polovinou jsem si už byl celkem jistý vrahem a k dočtení jsem se musel docela nutit. Na obhajobu musím říct, že nejsem detektivkový milovník.

adrika20
15.11.2017

Rychle mě knížka vtáhla do děje. Postupně nabíral děj na obrátkách a ke konci už jsem se neodtrhla. Dobrá detektivka, thriller.

Lukana82
13.11.2017

mě se moc líbila.

kannibal28
05.11.2017

Autor bol na 100 percent inšpirovaný Dexterom, Kniha bola zaujímavo a lahko napísana v príbehu bolo málo postáv a dobre sa to čítalo. Na každej strane sa niečo dialo tak že nenudila Dávam 5 hviezdiček

aneta.giraffe
01.11.2017

Jsem z toho trochu v rozpacích. :-) Příběh byl tedy děsivý a měl spád. Ale styl psaní mě vůbec nezaujal.

eblsimonka
23.10.2017

Úžasné,brutální a depresivní. V poslední době jsem lepší knížku nečetla.

Anastazie0810
17.10.2017

Velice zajímavě napsaná kniha, sice je pravda, že mé tušení ohledně konce se splnilo, ale i tak kniha velice čtivá. Prostředí pohřebního ústavu bylo pro mě "novinkou" a popsán byl moc hezky. Dialog formou odrážek mi vůbec nevadil, byla to příjemná změna. Jsem zvědavá na další knihu.

Ivajda
15.10.2017

Podobnou detektivku jsem ještě nečetla. Úplně jiný styl psaní. Zajímavé a líbilo.

detektivky

Bernhard Aichner