Přítelkyně smrti

Přítelkyně smrti

Jak daleko byste zašli, abyste pomstili toho, koho milujete? Brünhilda Blumová doufala, že tajemství, které dávno pohřbila, již nebude muset nikdy odkrýt. Pak ale za podivných okolností zemře její manžel a Blumové se z minuty na minutu zhroutí svět. Brünhilda plánuje pomstu. Především si však klade otázky: Co se doopravdy stalo? Proč musel Mark zemřít? Když najde odpovědi, začne jednat. Nemilosrdně. Jak toho může být schopná? Odpověď na to leží v minulosti staré mnoho let......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298531/pritelkyne-smrti-qKQ-298531.jpg 4315

Funebračka (1.)

Totenfrau (2014)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Lenka40

První díl ze série bych označila jako dobrý. Zajímavý příběh ,kdy se chcete pomstít a ještě k tomu vlastníte pohřební ústav. Jinými slovy pomsta ženy může být někdy velice krutá .

Didi15

Jedna z nejrychleji přečtených knih. Četla se opravdu velmi dobře. Líbí se mi, že to je zas z jineho prostředí než je Anglie, Amerika a severské země. Další plus dávám za nahlednutí do zákulisí pohřební služby. O smrti lidé neradi mluví , přičemž je to součástí života. a můžeme jen obdivovat lidi, kteří se starají důstojně o zemřelé.
Dále reaguji na komnetář pode mnou. Matka by nikdy neohrozila život svých dětí, tím že vraždí?Blbost. Jsou Matky a matky. A některé matky vraždí i své děti, takže s komentářem, že není realné, že by matka ohrozila děti, bych se zdržela. Dávám pět a rozhodně se chystám na druhý a třetí díl.

gudaska

Fantastická kniha, chvilkami dost morbidní, ale čte se opravdu sama, dokud není konec :) a jde se na druhý díl.

Má někdo tip na podobnou knihu?

Acquenta

Na knihu mám rozdílné názory..za prvé, žádná matka neohrozí život svých dětí tak, že vraždí a riskuje tím nejen svůj život, ale i jejich..pro každou matku je na prvním místě dítě, ať se děje, co se děje...to se třeba nebála, že ji chytí, půjde za mříže a své děti nechá napospas někomu cizímu ? Nebo že po ní někdo půjde a holkám ublíží ? Tomuhle příběhu prostě nevěřím, je to něco jako americká pohádka...ale na druhou stranu oceňuji originální nápad schovávat mrtvé do rakví...to bylo opravdu děsivé a mnohdy nechutné....a závěr bych taky vůbec nečekala..pro mě dost velké překvápko..

Allla9

Přítelkyně smrti: bezcitná žena? Nebo žena nešťastná, která chrání své nejbližší? Těším se na pokračování.

Magnovak

Koupila jsem nadšeně všechny tři díly, ale hned první mě zklamal.

Děj je předvídatelný, postavy a jejich charaktery nejsou vůbec vykreslené, Blumová je fakt divná, vůbec jsem si ji neoblíbila, všechno jí jde jako po másle, což je zřejmě i jistou iracionálností stěžejních situací. Ne, opravdu není možné si poprvé v životě sednout na tak silnou mašinu jako je Monster a bez výstroje (integrální helma a alespoň motobunda) a bez nehody se řítit dvěstě káemhá. Pak třeba to, že by se manželky kriminalistů, i kdyby funebračky, běžně producírovaly na místech vyšetřování ("všichni technici ji zdravili") a určitě pohřebáci nemají tak široké pole působnosti jako je zde prezentováno. Je mi jasné, že mnoho detektivek by bez těchto podobných úprav reality nemohlo vzniknout, ale tady mi to vadí hodně.

Pozitivně hodnotím akorát pointu jako takovou a obecně téma pohřebnictví. Styl psaní a hlavně ty odrážky - mě osobně to přiliš netěší, ač musím uznat, že je to osvěžující. Celkově jsem ale měla dojem, že čtu dlouhý telegram :-)

Takže za mě taková dost špatná rádoby hororová povídka. Jdu na druhý díl, snad to bude lepší...

maličkán

Od začátku do konce napětí. Úplně jiný styl psaní, než na který jsem zvyklá, mi vyhovoval. Krátké věty ale výstižné. Krátké kapitolky, které nutí číst dál a dál. U mně nejrychleji přečtená kniha za posledních pár let. Už se těším na další díly.

Irsaf

Četla se jedním dechem.

Dousabel

Zajímavé :) Musela jsem se od knihy brzy odosobnit a nemohla se do ní naplno ponořit, protože číst o vystýlání různých tělních dutin vatou a propichování patra v puse mi opravdu nedělalo před spaním dobře :D Ale jinak se mi kniha moc líbila, nebyla zbytečně natahovaná, vyhovovaly mi krátké věty i odstavce. A při uřezávání ruk a hlav už jsem jí fandila, ale raději jsem držela svou představivost na uzdě :D

Nestorkea

Bohužel.. Očekávala jsem vtažení do děje a čtivost, ale u této knihy jsem ji nenašla. Asi už začínám být vybíravá. Zaujalo mě hrdinčino povolání, a jediné, co mi přišlo děsivé, byl popis jejího dětství-ale jen část kdy ji otec zavíral do rakve. Nevadilo mi zvláštní rozdělení textu na dialogy a popisné části, ani stránky mezi kapitolami. Ale připadalo mi, že se neustále motám Blumové v hlavě. Celé to bylo takové hladké, bez reliefu. Už popis první vraždy mě nechal zcela chladnou (i když by to mělo působit zcela opačně), a ačkolov jsem dala knize dala šanci, po několika desítkách stránek ji odkládám. Možná, že to bylo předčasně, ale čeká na mě dlouhý seznam zajímavějších děl..

Chrti

Pěkné,napínavé,líbila se mi

obelix697

Příběh mě moc neuchvátil. Děj byl značně odhadnutelný. Někde před polovinou jsem si už byl celkem jistý vrahem a k dočtení jsem se musel docela nutit. Na obhajobu musím říct, že nejsem detektivkový milovník.

adrika20
15.11.2017

Rychle mě knížka vtáhla do děje. Postupně nabíral děj na obrátkách a ke konci už jsem se neodtrhla. Dobrá detektivka, thriller.

Lukana82
13.11.2017

mě se moc líbila.

kannibal28
05.11.2017

Autor bol na 100 percent inšpirovaný Dexterom, Kniha bola zaujímavo a lahko napísana v príbehu bolo málo postáv a dobre sa to čítalo. Na každej strane sa niečo dialo tak že nenudila Dávam 5 hviezdiček

aneta.giraffe
01.11.2017

Jsem z toho trochu v rozpacích. :-) Příběh byl tedy děsivý a měl spád. Ale styl psaní mě vůbec nezaujal.

eblsimonka
23.10.2017

Úžasné,brutální a depresivní. V poslední době jsem lepší knížku nečetla.

Anastazie0810
17.10.2017

Velice zajímavě napsaná kniha, sice je pravda, že mé tušení ohledně konce se splnilo, ale i tak kniha velice čtivá. Prostředí pohřebního ústavu bylo pro mě "novinkou" a popsán byl moc hezky. Dialog formou odrážek mi vůbec nevadil, byla to příjemná změna. Jsem zvědavá na další knihu.

Ivajda
15.10.2017

Podobnou detektivku jsem ještě nečetla. Úplně jiný styl psaní. Zajímavé a líbilo.

Veve131
08.10.2017

Kniha se mi líbila, má to spád. Zajímavý příběh, styl psaní...

Pauline89
02.09.2017

Knihu jsem tahala všude s sebou,abych ji mohla číst, to je dobré znamení. Je vynikající, místy trochu zvrácená. Autor vsadil na jistého koně - takřka každého člověka nějakým způsobem zajímá téma smrti, lidské anatomie, vraždy. Mohu jen pochválit styl psaní, krátké kapitoly, dialogy stylem odrážek.

hana4963
21.08.2017

Líbila se mi

GabrielleE
20.08.2017

Přečetla jsem jedním dechem. Hlavní hrdinka je velmi silná žena. Vraždí dost originálním způsobem. Už se těším, až si přečtu druhý díl.

bajinecka
19.08.2017

Tak strohy styl,ze me to nejdriv skoro odpuzovalo. Tak rychly spad,ze me srdce plesalo (nesnasim zbytecne natahovani). Tak poutave napsane,ze se mi knizka kazdou strankou libila cim dal tim vic. Skoda jen za tu naivitu,ze by na ni kriminaliste opravdu neprisli a ze jsem dlouho dopredu tusila pateho do "povedene party". Ale druhy dil si urcite prectu!:)

belina1
11.08.2017odpad!

Nezaujala, nedocetla jsem ji

Janniska
08.08.2017

Rozhodně zajmavá detektivní zápletka.Kniha má spád,je dobře čitelná.

traxina
06.08.2017

Nedočteno. Ukrutně mě rozčiloval překlad, styl, Květinová s totálně neschopným manželem, no ano, neschopným, protože on byl něčemu na stopě jakou dobu a ona to všechno jako naprostý laik řešila tak lehce, až to prostě bylo k nevydržení. A ty dialogy, kristepane... Navíc jak například nemusím Keplerovo detailní popisování všeho, to tady mi fakt chybělo něco civilního. Aspoň trochu. Z mě určitě ne...

soukroma
14.07.2017

Oddechnete si, když je konec. Líbil se mi zvláštní námět a styl vyprávění, nicméně s funebračkou sympatizovat tedy opravdu nemohu. Už její úvodní vraždy byly na pováženou (z hlediska motivu, samozřejmě). A jakkoli je pak její pomsta zdánlivě přijatelná, dlouho vlastně nevěděla, zda se opravdu má krutě mstít a komu "právem", a přesto si jela po svém, smrtícím způsobem. A závěrečná vražda byla víc než hrůzná. Nicméně byla jasně vyšinutá, takže nejhrozněji a nejnemorálněji z celého příběhu vycházejí zase policisté.
Pozn.: neodpustím si svůj častý povzdech nad formou tištěného vydání - na knihu se spotřebovalo skoro o třetinu víc papíru, než odpovídalo skutečné délce textu, protože každá z padesátky krátkých kapitol byla od předchozí oddělena dvěma až třemi prázdnými stranami... Touhle cestou tedy, vydavatelé, raději ne, jinak nám dojdou brzy lesy.

SilvieSisinka
06.07.2017

Super kniha,za dva dny přečteno.Mám nového oblíbeného spisovatele.

KnihomolkaMari
04.07.2017

Je pravdou, že Přítelkyně smrti nesedne každému, leč mě ano. Brunhilda je opravdu zajímavou postavou a já jsem ráda, že jsem se s ní prostřednictvím této knihy mohla setkat. Je to silná žena, která si jde pevně za svým a chodí doslova přes mrtvoly! Mě svým způsobem tato kniha nadchla! Ráda si přečtu i další díl! Taktéž ještě musím pochválit styl psaní, s kterým jsem se ještě nesetkala a oblíbila si jej!

detektivky

Bernhard Aichner