Přitažlivost 1

Přitažlivost 1

Legendární, 100% autentická shonen-ai manga je zde! Fanouškům japonských komiksů přinášíme první díl romantické komedie/dramatu o chlapci Šuičim, který se pokouší prosadit v hudebním průmyslu. Autorka vytvořila jeden z nejúžasnějších příběhů mangy, plný propracovaných postav, který doplnila nádhernými kresbami. Šuiči Šindó se chce stát rockovou hvězdou, ale chybí mu zkušenosti, talent i skupina. Dá se dohromady s charismatickým kytaristou a s ním se přihlásí do soutěže talentů, aby celému světu ukázal, že v jeho textech dřímá skrytá genialita. Vzápětí se však setkává s Eiri Yukim, který s jeho amatérskými verši nemá slitování a sebevědomí mladého hudebníka nekompromisně sráží. Šuiči jeho kritiku nedokáže pustit z hlavy a rozhodne se proto zjistit, co je vlastně Yuki zač. Jejich osudy se začínají nezvratně proplétat. Síla podobná gravitaci je váže k sobě a oni jí nedokáží vzdorovat. Staňte se na chvíli romantickým Šuičim Šindó a na stránkách mangy s ním prožijte jeho příběh o lásce a hudbě. Tato kniha je vytištěna ve stylu „manga“, v autentickém japonském formátu zprava doleva. A protože žádná z kreseb nebyla převrácena nebo nahrazena, čtenáři si příběh vychutnají přesně tak, jak jeho tvůrci zamýšleli. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28782/gravitation-pritazlivost-28782.jpg 3.849

Gravitation (1.)

Gravitation - volume 1 (2007)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Zoner Press

NiNo
25.07.2017

Svůj vztah ke Gravitation bych charakterizovala dvěma slovy: Spicy Marmelade! (Ano, už roky je tato píseň součástí každého mého top playlistu)

-Endy-
24.09.2016

Po knize jsem šla cíleně - už nějakou dobu ji sháním (povedlo se v angličtině)...musím přiznat, že jsem ji zhltla :) No jasně, není to žádná světoborná zápletka, ale fakt, že se jedná o shonen-ai, tomu zkrátka dává šťávu!
Líbili/y/o/a se mi:
- kresba postav (trochu old-school, ale hej - 1996!)
- jejich simplifikované karikatury
- autorčiny poznámky k procesu tvorby (jsou i v českém vydání?)
- minikomentáře mimo bubliny (citoslovce, sarkastické komenty, pocity)
- schopnost nakreslit silnou živočišnou chemii mezi protagonisty

Ewik
29.10.2015

Manga se mi moc líbila. Fantasticky vtipné obrázky doplňuje vtipný a dobrý překlad. Škoda jen, že se u nás moc mangy nevydává, určitě bych do toho šla a věřím tomu´, že by se našlo víc zájemců. I když v dnešní době je to pohodlnější si přečíst na internetu, ale kniha je kniha.
Za mě super.

martinstefko
26.08.2015

V prvním dílu se setkáváme s postavami a poznáváme, jaké jsou a jaké asi budou mít postavení v celém příběhu. Není to však úplně něco, co by vás dokázalo navnadit na další díly, ale nelze upřít, že je zde humor, který může někoho bavit. Mě zrovna docela baví a je to něco, co mě přimělo, abych knihu dočetl a následně se někdy pustil do další. Když už mám doma celou sérii, asi by bylo záhodno, abych se jí někdy celou prokousal a něco sem o jednotlivých dílech napsal. "Gravitation" pro čtenáře může být někdy zajímavý experiment, který trochu přiblíží další možnosti toho, o čem je možné psát. Bavit vás to bude ale hlavně v případě, že máte rádi sladkobolnou romantiku s ujetým humorem. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/09/746-gravitation-pritazlivost-1-50.html

Denaille
16.06.2011

Musím říct, že Gravitation nepatří zrovna mezi moje nejoblíbenější mangy... Je to ještě slaboučké shonen-ai... ale lepší než anime.
Modlím se za den, kdy se začne i u nás vydávat pořádné yaoi.. :D

Amelie
10.02.2011

K tomu se da napsat jen jedno "Yuuuuuukiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii"
aneb rozkosny pribeh sladkyho ruzovovlasyho ukeho a jeho sadistickeho semeovateho pana spisovatele... takovych ukat byt vic, svet by splysovatel a vsichni bysme povinne zacali poslouchat uchylny japonsky kapely... ale co, pohadka pred spanim jeste nikoho nezabila a divat se na dve kresleny bukvicky jak soulozi, kde se da, neni vubec spatna varianta :D