Příručka jadranské snoubenky

Příručka jadranské snoubenky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134213/bmid_prirucka-jadranske-snoubenky-Wk6-134213.jpg 4 91 34

Že nevíte, co se skrývá pod tajemnými názvy jídel pastašuta nebo bajadéra? V této knize se to dozvíte a získáte i tajné recepty dalmatských hospodyň. Zprostředkuje vám je pravá dalmatská ljubavna priča, lovestory mezi Češkou, která neumí vařit, a Chorvatem, který je naopak králem plotny, a kromě nenadálé pohromy je spojí především láska k moři. Čtěte, vařte, popíjejte víno rudé jako krev, co zrálo na slunných svazích Pelješace, pusťte si nostalgické písně Olivera Dragojeviče a uživajte.... celý text

hanča34
12.10.2016 5 z 5

Nejprve jsem četla druhý díl a pak tento první. Čím to je, že první díl je vždycky lepší, aspoň v tomto případě to tak je. Oddychovka k moři jak stvořená.

veronika0382
02.08.2016 5 z 5

Přesně čtení na léto, pro mě jako stvořené. Četla jsem jedním dechem a hodně jsem se nasmála. Autorka popisuje přímořskou vesničku a vůbec lásku k moři tak nádherně, že se mi zase po moříčku a po tom všem moc stýská, i když je moje srdcovka Řecko. Jižanská nátura místních lidí je hodně podobná. Knížka je takové pohlazení po duši milovníka jihoevropských zemí, moře a tamnějšího životního stylu. A jako bonus úžasné recepty, jen se mi sbíhaly sliny, hnedky nějaký vyzkouším.

evago
21.02.2016 4 z 5

oddychovka,ale pobavila...

amysa
20.12.2015 3 z 5

Příjemná, pohodová knížka, u které jsem po několik večerů odpočívala tak uvolněně, že jsem po pár řádcích okamžitě usínala :-) Ne, nebyla to nuda, to jen ta předvánoční únava si vybrala svou daň... Místy vtipné, svěží, i něco pro gurmány... dobré to bylo...
A já opět tak trochu zápasím s pětihvězdičkovou stupnicí... prostě když dám knížce za 3, tak je to u mě dobrý a ty zbývající si nechávám v záloze na moje další topky, které jsem už přečetla a pevně doufám, že ještě hodně přečtu:-)
Takže tak, klidně si Jadranskou snoubenku vyzkoušejte:-)

Terka18
18.10.2015 4 z 5

Pěkné oddechové čtení, při kterém se i díky historkám parádně pobavíte.

Vivienca
01.08.2014 5 z 5

Z každé stránky na mě dýchla upřímná láska k moři a Chorvatsku... Příběh mně příjemně prázdninově naladil a připomněl mi moje vlastní dovolené v Dalmácii. Styl psaní i humor autorky je mi velmi blízký. Samotný příběh je "obyčejný" v tom smyslu, že je snadno uvěřitelný, což mám také ráda. Knížka se mi líbila, je to lehké odpočinkové čtení.

ivousekk
19.06.2014 5 z 5

skvělé, pohodové a hlavně hrozně vtipné čtení, že jsem se i v šalině smála nahlas :)

deedulka
12.04.2014 4 z 5

Pohodové čtení o Češce v Chorvatsku, která se sžije s místní kulturou a zamiluje. Prosluněný a vtipný příběh s recepty, které sice nevyužiji (chobotnice ani olihně nejím), ale jinak jsem se při čtení pěkně letně naladila a nausmívala. :)

efim
23.03.2014 3 z 5

vtipná kniha

Mufka
31.10.2013 4 z 5

Pěkná knížka, recepty, popis života z jiného kraje.. četla se velmi dobře.

mgraja
21.10.2013

nič moc, nebavila ma... :(

Alma5
09.06.2013 2 z 5

Příběh sám se mi zdál docela pěkný a vtinpě napsaný, ale hlavní postava mi také byla nesympatická a protivná, i když vlastně nevím přesně proč. Asi za to mohlo počáteční ofrňování nad jídlem vůbec, následující téměř blesková přeměna v super kuchařku a milovnici venkova se mi zdála jaksi nepravděpodobná.

bookcase
03.06.2013 3 z 5

taky mi ta hrdinka moc neseděla....to její zdůrazňování, že neumí vařit, a že vlastně nerada jí...bylo to takové divné. Jinak reálie super.

vekune
29.01.2013 1 z 5

I když jsem knihu zařadila do přečtených, přiznám se, že jsem ji nedočetla. Vadilo mi na ní snad úplně švechno. Hloupý, přímočarý a příšerně předvídatelný příběh (otázkou je, zda se to vůbec dá pokládat za příběh) a nesympatická, hloupá a protivná hlavní hrdinka. Pointa je v tom, že na začátku fakt neumí vařit a v průběhá vaří čím dál líp a potí ze sebe jedno klišé za druhým.

láska pro ženy vaření Chorvatsko gastronomie

Blanka Čechová
česká, 1980