Přírodní divy světa

Zajímavá kniha s množstvím obrazového materiálu popisuje přístupnou formou přírodní jevy celého světa.

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96893/prirodni-divy-sveta-96893.JPG 4.88
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Albatros (ČR)

Natural Wonders of the World, 1978

Kniha Přírodní divy světa

1amu

Vystál jsem si na tuto knihu jakýsi jarní čtvrtek v roce 1982 pěknou frontu. Stála sice tenkrát 90.-Kčs, ale nekupte to. Mít obrazovou publikaci nejkrásnějších míst na světě, ještě k tomu od anglického spisovatele, to bylo tenkrát terno.
A jak dodává autor: Všechny mimořádné přírodní jevy jsou v tomto moderním věku pravděpodobně dobře známy, ale znáte jezírka sopky Keli Mutu, nebo masožravou rostlinu mucholapku americkou ? A věřím, že v dalších částech světa objevíme mnohé další fascinující jevy...
4* kvůli tenkrát nedokonalému tisku.

Nočnípták
13.09.2018

Také bych chtěla procestovat tuhle knihu jako Finskej. Dneska už je mnoho knih podobného zaměřění. Když vyšla tahle, nic podobného jsme do té doby neměli. Dodnes si vzpomínám na frontu, která se na knihu stála. A na radost všech doma, když jsem ji přinesla. Dnes už je trošku opotřebovaná stálým prohlížením, ale pořád má přední místo v naší knihovně.

Finskej
19.02.2014

Skvostná záležitost. Nádherné barevné fotografie vybraných přírodních divů z celého světa na kvalitním křídovém papíře se stručnými průvodními texty. Prestižní publikace. Pro milovníky přírodních krás must-have. Kdybych potkal kouzelného dědečka, jedno ze tří přání by určitě znělo "a chci procestovat tuhle knihu".

Příběh lvice Elsy
Příběh lvice Elsy
Moudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebe
Moudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebe
Walden aneb Život v lesích
Walden aneb Život v lesích
Tajný život stromů - Výpravná verze
Tajný život stromů - Výpravná verze

příroda divy světa přírodní zajímavosti

Autor knihy

P. J. Banyard
anglická, 1946

Kniha Přírodní divy světa je v